Перейти до основного вмісту

Через ставки «Волинської ягідки» відкрили «кримінал» на посадовців

Джерело:
Сила правди
Волинська ягідка

За фактами неправомірних дій, що могли призвести до обміління Шацьких озер на Волині, розпочали кримінальне провадження.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Волинської області.

Йдеться про штучні водойми, облаштовані підприємством «Волинська ягідка» на землях державної власності для поливу плантацій лохини поблизу села Положево в Шацькому районі. Загальна площа двох ставків — приблизно 2,6 гектара. Більше того, вони знаходяться в межах Верхньоприп'ятської меліоративної системи. Про те, що водойми облаштовані без дозволів написала напередодні «Сила правди». Розслідування опублікували 30 грудня. 

За процесуального керівництва прокуратури області Слідче управління Головного управління Національної поліції в області розслідує факти зловживання службовим становищем посадовими особами органів державної влади Волині в інтересах третіх осіб, які могли призвести до різкого падіння рівня води в Шацьких озерах, в тому числі одному з найбільших озер України – Світязі.

З'ясувалося, що посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання.

«Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 гектарів без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га», - зазначають в прокуратурі. 

При цьому Державна екологічна інспекція у Волинській області також не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства.

Відтак, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості про факт зловживання посадовцями Держекоінспекції службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 364 КК України).

«У кримінальному провадженні триває досудове розслідування, у ході якого буде надано правову оцінку також діям інших органів влади та суб’єктів господарювання», — йдеться у повідомленні.

Хід розслідування перебуває на особливому контролі керівництва прокуратури Волині.