Про що писали волинські сайти у серпні: дослідження ІМІ

Мая Голуб

Журналістка

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

У популярних онлайн-медіа Волині найбільше новин про російсько-українську війну та про надзвичайні події і кримінал. Також у медіа є матеріали на соціальну тематику та про волонтерство і допомогу українцям з інших країн. 

Інститут масової інформації провів моніторинг впродовж 8 -12 серпня новин на сайтах ІА «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Район.in.ua», «Конкурент». Загалом проаналізовано 1059 новин на згаданих сайтах.

Основна мета моніторингу — дізнатися, яка тематика переважає у період воєнного стану. Методологія охопила новини на теми війни, соціальних наслідків війни, волонтерства/активізму, політики, економіки та бізнесу, криміналу та надзвичайних ситуацій, екології, соціальної тематики поза війною, культури, спорту, прав людини, здоров’я та інше. 

Аналіз новин показав, що тема про російсько-українську війну та її наслідки значно переважає інші теми. 44 %  новин стосувалися теми війни від загальної кількості новин у ЗМІ. Новини про війну були не лише про Луцьк та Волинську область, а загалом про всю країну, були і думки експертів з-за кордону.  

Всі волинські сайти написали про те, що Ілля Сметанін, який здав росіянам інформацію про воєнний аеродром у Луцьку, не визнає свою вину. 

Також онлайн-медіа публікували новини про обстріли території України з РФ та з Білорусі, про повітряні тривоги в Україні, про роботу української ППО,  про постраждалих та загиблих через війну. Крім повідомлень про загибель українських воїнів, були і новини про похорони загиблих бійців.

Оскільки Волинська область межує із Білоруссю, то було чимало новин про нарощування російської техніки на території Білорусі. Були і прогнози експертів про те, коли закінчиться активна фаза війни. Зокрема, колишній керівник оборони Миколаївської області та генерал-майор Дмитро Марченко вважає, що до кінця 2022 року може закінчитися активна фаза війни в Україні. 

Про підготовку до нової фази війни у медіа була інформація зі згадуванням переселенців. Зокрема, у новині на сайті «Конкурент» йшлося про те, що «Мер Володимира закликав воєнкомів навідуватися у гуртожитки з переселенцями». Міський голова Володимира Ігор Пальонка закликав представників місцевого терцентру комплектування навідуватися у гуртожитки, де живуть переселенці та брати на військовий облік чоловіків.

На сайті ІА «Волинські новини» була інформація, що в Україні мобілізують навіть тих, хто не хоче служити. 

Війна звісно ж вплинула на інформаційний простір. Деякі медіа формують щоденні дайджести і доповнюють  свою стрічку кожного дня про війну після повномасштабного вторгнення. Наприклад, так робить сайт «Район.in.ua».  

Сайт «Волинь24» відзначився новинами з коментарями астрологів щодо війни в Україні. Наприклад, у новині «Астролог розповів, на яких напрямках війни у серпні буде напружена ситуація». Астролог назвав одне місто, де будуть серйозні бойові дії. Проте така інформація з астрологами може нашкодити, адже в людей може з’явитися паніка, а прогноз може бути неточним. 

Були і корисні новини про появу нового застосунку із мінної безпеки MineFree. Кожен, хто встановить його, матиме можливість переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, згідно з даними ДСНС.

16% новин із промоніторених було на кримінальну тематику та про надзвичайні події. Тема війни «зайшла» і в кримінальну тематику. Такий приклад є у новині «Житель Хмельниччини пересилав поштою зброю на Волинь». За це чоловіку загрожує від трьох до семи років тюрми. 

На соціальну тематику поза війною було 13,31% новин від загальної кількості. Сюди увійшли новини про пенсійне забезпечення громадян, про можливе підвищення цін на проїзд.  

Про допомогу та волонтерство було 7% новин від загальної кількості новин у ЗМІ. Це були новини здебільшого про передачу продуктів на фронт, необхідного обладнання, зброї та автомобілів.  

Про наслідки війни було 4% новин від загальної кількості проаналізованого контенту. Волинські медіа писали не лише про окуповані території, а також про водопостачання та електрику на Сході та Півдні України. Ця тема торкнулася і Волині. Зокрема, про облаштування укриттів у школах до нового навчального року.  У школах Луцька немає бомбосховищ, а є укриття, на які витратять щонайменше 2 млн. гривень. Як пише «Район.in.ua», на укриття Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена виділили 800 тисяч гривень.

На тему здоров’я та ковіду поки небагато новин — 3,68% від загальної кількості промоніторених. Про економіку й бізнес було 5% новин від загальної кількості новин, про політику та спорт було по 2% новин, про права людини та інше – 0,28%. 

Джинси у період моніторингу не було помічено, проте на сайтах ІА «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Конкурент»  було декілька випадків неналежно маркованої реклами, яка є комерційною.  Такі тексти позначені були знаком зірочки (*) без уточнення, що це реклама.

Схожі Публікації

Ковельське МТМО лікарня

Поліція відкрила кримінальне провадження щодо закупівлі медичного обладнання марки «Vizion» Ковельським міськрайонним територіальним медоб’єднанням. Заклад...

Детальніше
Наступна новина