Складно перевірити таке припущення, проте все ж існують дані, що якби ми почали читати Інтернет сьогодні й продовжували 24 години на добу, 7 днів на тиждень, нам знадобилося б 57 000 років, щоб досягнути кінця. Це дуже багато інформації. На жаль (чи, можливо, на щастя), у більшості з нас не так багато часу.
Маючи стільки даних, які потрібно зважити, як нам діяти аби стати ефективними споживачами медіа? З чого ми починаємо і коли зупиняємо пошук? Що ми робимо з отриманою інформацією? Чи є спосіб зібрати, упорядкувати та використати ці дані таким чином, щоб ми не відчували себе супер стомленими або не думали, чи не пропустили якусь кращу, важливу інформацію, або нам взагалі не вдалося знайти те, що потрібно?
Фільтрувати, вибирати, упорядковувати, зберігати та використовувати інформацію, зібрану з медіаджерел дуже важливе нині уміння медіаграмотної людини. У попередній публікації ми вже розповідали Вам як перевіряти джерела, з яких ми беремо дані. Сьогодні ж сконцентруймося на особливих інструментах – фільтрах пошуку, що допоможуть Вам швидше знайти бажану інформацію. З їхньою допомогою Ви можете звузити та налаштувати результати пошуку, аби знайти саме те, що потрібно. Наприклад, Ви можете знайти сайти, оновлені впродовж останніх 24 годин, або фотографії з інформацією про ліцензію.
Для того, щоб активувати фільтри, відкрийте Ваш вебпереглядач, наприклад Chrome або Google. Виконайте пошук та під вікном пошуку виберіть потрібний тип результатів, як-от “Усі”, “Зображення”, “Карти”, “Новини”, “Відео” чи “Більше”.
Меню “Інструменти” дозволить налаштувати пошук сторінок певною мовою, за певний період або ж за точністю відтворення пошукового запиту. Важливо пам’ятати, деякі інструменти пошуку доступні окремими мовами або якщо Ви ввійшли у свій обліковий запис Google.
На жаль, іще не багато користувачів Інтернету в Україні практикують фільтрування в процесі пошуку потрібної їм інформації. Проте, ці інструменти значно пришвидшують процес та покращують результат отримання даних. Тож наступного разу коли захочете дізнатися щось нове, спробуйте використати можливості свого вебпереглядача на повну.
Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Волинська фундація” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій