Луцькі розклади #2 (мунварта, Шпига І Старе місто)

Антон Бугайчук

Політолог, з жовтня 2019 року до лютого 2020-го – журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди", позаштатний дописувач "Сили правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

У новому блозі про можливі кадрові перестановки у поліції та ОДА, “війни” на Центральному ринку і перспективи для Старого міста.

Комунальна “армія” та “інші вказівки” для поліції

Продовження конфлікту на Центральному ринку Луцька між частиною підприємців та міською радою показало, наскільки обмеженими можуть бути можливості муніципалітету у примусовому виконанні рішень, коли вони зачіпають інтереси організованої групи людей.

Після застосування грейдерів та кількох спроб демонтувати паркан у міської ради практично немає шансів повернутися до діалогу із найбільш завзятими протестувальниками. Тим не менш, час грає саме проти останніх, адже масовий публічний розголос і проблеми із електропостачанням суттєво заважають далі торгувати на ринку. Саме тому міськрада не втомлюється закликати протестувальників одуматися і переїхати на Новий ринок, а також всіляко підтримує “штрейкбрехерів”.

Проте поки цього всього недостатньо, щоб прибрати самі конструкції, які заважають намірам міської влади. Комунальна “армія” – муніципальна варта змогла лише знести кілька кіосків та спиляти невелику частину паркану. А все тому, що значно більша структура – поліція відмовилася їм допомагати. Не врятувала навіть “харизма” очільниці варти Юлії Сиротинської, яка особисто пішла у натовп сваритися із активістами та поліцейськими.

“А чи мала взагалі поліція допомагати, якщо щодо законності дій муніципалів є багато питань?”, – запитаєте ви. А я вам відповім, що я не юрист, юридичні претензії до муніципалів та міськради можна наприклад почитати на сторінці адвоката Артура Мартіросяна. Я ж напишу про політичну складову, адже в таких досить гарячих ситуаціях “забезпечення громадського порядку” з боку поліції може мати різні форми.

Є думка, що в цьому випадку керівництво поліції на обласному чи навіть центральному рівні прийняло політичне рішення не ставати на бік міської ради. За що відповідно, головному поліцейському області вже “прилетіло” у публічному просторі. Не виключено, що скоро під ним може і серйозно захитатися крісло. Чи справедливо це? Можливо і ні. Але політика – цинічна штука.

Політичний “бордель”

А “прилетіло” генералу поліції третього рангу Петру Шпизі не тільки за нібито саботаж дій міськради. Ймовірно саме через те, що в команді Палиці на нього сильно “образилися”, телеканал “Аверс” пригадав проблему роботи в Луцьку салону інтимних послуг під прикриттям. За їх версією – під прикриттям керівництва поліції. Такий собі, “генеральський бордель у Луцьку”, як написали в заголовку до сюжету.

Знову ж таки, не моя робота досліджувати, наскільки адекватно прив’язали Шпигу до цього салону, бо більшість відданих глядачів “Аверсу” в таку історію готові повірити. А те, що поліція взялася за справу і публічно про це оголосила, тільки додало обгрунтованості історії. Тепер залишається чекати, чи ця або інші інформаційні вкиди призведуть до усунення його із посади.

Ще одна особа, чиєї відставки схоже хочуть у команді Палиці – голова ОДА Юрій Погуляйко. Ще до його призначення Волинська облрада та Луцька міська рада виступили проти “заїжджого” посадовця. Згодом після призначення ця тема трохи затихла і обласні депутати вже дружно скаржилися Погуляйку на ключові проблеми області, які треба вирішувати на рівні державному.

Проте голова ОДА вирішив грати власну гру у ситуації із Центральним ринком, а ще двічі не прийшов на сесію облради – головне ритуальне дійство волинської політики. І це тільки публічні ознаки неузгодженості. Кулуарних може бути ще більше. Тому не виключено, що за кадровими перестановками в Офісі президента місцеві еліти докладуть максимум зусиль, щоб “збити” немісцевого і не зовсім зрозумілого їм голову ОДА.

Здорові плани для Старого міста

Хоча зрештою не все так погано. Мені сподобалися здорові ідеї та плани щодо перспектив розвитку Старого міста, які сьогодні озвучили у міській раді. Навіть планують знайти інвестора, щоб перетворити занедбану будівлю у готель. Як на мене, залучення адекватних приватних інвесторів на зрозумілих умовах – головний інструмент для розвитку туризму.

А найголовніше, щоб все це вдалося втілити. Вже було чимало хороший ідей, стратегій та планів, які далеко не повністю виконували. Нещодавно писав статтю про перспективи туристичного розвитку Старого міста. Почитайте, щоб зрозуміти, скільки різних підводних каменів, конфліктів інтересів, неконструктивних людей, корупційних та бюрократичних моментів є в цій історії. Якби не було, в Луцька великі туристичні перспективи. Нам є що показувати, тому треба разом рухати цей напрямок.

Схожі Публікації

Юрій Крошко

Державне бюро розслідувань досі розслідує кримінальне провадження, в якому фігурує начальник Головного управління Національної поліції...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • Волинський санаторій просить у облради дозволу взяти мільйонний кредит на нове авто
  • Що там по Крошку? Нові подробиці кримінальної справи, в якій фігурує головний поліцейський Волині
  • Голова Господарського суду Волині став власником електрокару за мільйон