• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 9 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Антимонопольники оштрафували велику медичну фірму та підприємця з Волині за змову на тендері

Антимонопольники оштрафували велику медичну фірму та підприємця з Волині за змову на тендері

Автор: Оксана Коваленко
6 Червня 2025 в 14:30
У категорії: Новини
Ковельське МТМО лікарня

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало луцьку компанію «Обрій-Медтехніка» та підприємця Миколу Комінка за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Антимонопольники дослідили, що керівництво фірми змовилося з ФОПом на тендері Ковельського медоб’єднання у 2024 році.

Відповідне рішення адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення АМКУ ухвалила 20 травня 2025 року.

На початку січня 2024 року Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання провело відкриті торги у формі запиту цінової пропозиції із закупівлі медичного обладнання та виробів медичного призначення з очікуваною вартістю 2,3 мільйона гривень. Свої пропозиції подало 4 учасники: ТОВ «Обрій-Медтехніка», ТОВ «Ледум», ТОВ «ВОК – Медіка Груп» та ФОП Комінко Микола Ярославович. Найдешевший медичний товар запропонувала луцька компанія «Обрій-Медтехніка» – за майже 1,47 мільйона гривень, пропозиція підприємця Миколи Комінка виявилася другою – близько 1,59 мільйона. Дві інші компанії запропонували товар за 1,7 та 2,2 мільйона.

Однак, коли луцьку компанію замовник визначив переможцем, вона відмовилася укладати договір, відтак цим привілеєм скористався Микола Комінко. Він і забезпечив медзаклад необхідними товарами.

Антимонопольники зацікавилися, чому ж «Обрій-Медтехніка» добровільно відмовилося від можливості заробити. Дослідивши хід торгів, зробили висновок: і Комінко, і представники ТОВ взаємодіяли й узгоджували свої дії на всіх стадіях. Аргументи того, що фірмі вигідна була перемога підприємця, який був її спільником, наступні:

  1. Відповідачі для того, щоб подавати тендерні пропозиції у торгах та переглядати інформацію, використовували одну і ту ж ІР-адресу, що, за документами, виділена ТОВ «Обрій-Медтехніка». А також вони з однакової адреси входили в автоматизовану систему самообслуговування інтернет-банкінгу.
  2. ФОП Микола Комінко зазначив як свій контактний номер телефону на електронному майданчику закупівель «E-tender» номер, що зареєстрований на ТОВ «Обрій-Медтехніка». Щоправда, за день до оголошення торгів Комінко змінив номер, однак система зафіксувала обидва. 
  3. І ФОП, і ТОВ мали узгоджену господарську діяльність: на час торгів у них діяв спільний договір, за яким «Обрій-Медтехніка» постачає медичні товари Комінку. При чому частина товарів, які постачало ТОВ, була предметом закупівлі у цих торгах.

До того ж, представники АМКУ звернули увагу на те, як медфірма пояснила, чому відмовилася підписати договір. Серед причин була й згадка про ціни: «неврахування високої ймовірності зростання вартості товару». З огляду на те, що компанія, коли подавала свою пропозицію на торги, керувалась детальними розрахунками, таке пояснення прозвучало дивно.

Антимонопольники підсумували, що підозрювані дійсно діяли разом і що через таке узгодження медзаклад не отримав найефективніший з можливих результатів.

«За результатами розгляду справи… про порушення законодавства про захист економічної конкуренції такі дії ТОВ «Обрій-Медтехніка» та ФОП Комінко М.Я. визнано антиконкурентними узгодженими діями, що стосуються спотворення результатів торгів, що є порушеннями пункту 1 статті 50, пункту 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», – йдеться у рішенні.

У підсумку і фірму, і підприємця оштрафовано на 68 тисяч гривень кожного та внесено до так званого чорного списку АМКУ, який обмежує участь у закупівлях.

Покарані мають право упродовж двох місяців оскаржити це рішення. Хоч антимонопольники уже повідомили, що надавали їм можливість навести аргументи на свій захист, однак ані компанія, ані підприємець цим не скористалися. 

ТОВ «Обрій-Медтехніка» зареєстроване у 2011 році в Луцьку. Спеціалізується на оптовій торгівлі фармацевтичними товарами. За даними Оpendatabot, директоркою фірми є Лариса Ліннікова. Засновники і власники – Віктор Лінніков та Юлія Тростянчук.

З початку повномасштабної війни фірма поступово покращувала свої фінансові результати: у 2022 році отримала 12,5 мільйона гривень доходу, з яких 1,2 мільйона чистого прибутку, у 2023-му – майже 30 мільйонів гривень доходу, 5 мільйонів чистого прибутку, а в 2024 – 59 мільйонів доходу і понад 7 мільйонів гривень чистого прибутку.

Також відомо, що Віктор Лінніков як гендиректор компанії у 2020-му балотувався до Луцької міськради у списку партії «За майбутнє», однак безуспішно. Не мала результату і його попередня спроба стати депутатом цієї ради: у 2015-му Лінніков йшов на вибори від Народного руху України.

Микола Комінко зареєстрований підприємцем у 2010 році у Луцьку, займається неспеціалізованою оптовою торгівлею.

Напередодні «Сила правди» повідомляла, що АМКУ оштрафував луцьку фірму, розслідуючи ймовірну змову причетних до родини експрокурорів компаній.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: ProzorroАнтимонопольний комітет України (АМКУ)Віктор ЛінніковЗакупівліЗахідне міжобласне територіальне відділення АМКУКовельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання (Ковельське МТМО)Лариса ЛінніковаТЗОВ «Обрій-Медтехніка»ФОП Комінко М. Я.Юлія Тростянчук
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Росіяни атакували Луцьк. Є постраждалі (оновлюється)

Наступна новина

Як уникнути помилок при перекладі документів для імміграції

Схожі Публікації

Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт

Автор: Сила Правди
9 Травня 2026 в 09:15
0
Кардиган купити

Довгі кардигани вже декілька сезонів залишаються серед найбільш затребуваних речей жіночого гардероба. Їх популярність пояснюється...

Детальніше

Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат

Автор: Сила Правди
8 Травня 2026 в 19:20
0

Депутат Луцької міської ради Роман Бондарук добровільно відмовився від депутатських повноважень. Луцька територіальна виборча комісія...

Детальніше

На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах

Автор: Сила Правди
8 Травня 2026 в 15:28
0
До 15 тисяч доларів за фіктивну інвалідність: на Волині поліцейські викрили організовану групу лікарів та посередників

Волинські правоохоронці викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах. Трьох волинян, серед яких...

Детальніше
Наступна новина
диплом, апостиль

Як уникнути помилок при перекладі документів для імміграції

  • 9 Травня 9:15 Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт
    • 8 Травня 19:20 Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат
    • 8 Травня 15:28 На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах
    • 8 Травня 14:15 Поліція розслідує, як приватизували земельну ділянку із тролейбусною інфраструктурою під Луцьком
    • 8 Травня 11:34 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під варту
    • 7 Травня 15:26 На Волині компанія родини Добкіних планує збудувати ще одну птахоферму
    • 7 Травня 10:51 У районному суді на Волині обрали нового голову 
    • 7 Травня 9:30 Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі
    • 6 Травня 15:01 Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 
    • 6 Травня 11:40 Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС
    • 6 Травня 9:30 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під домашній арешт
    • 5 Травня 16:30 Чим сертифікат відповідності відрізняється від сертифіката якості
    • 5 Травня 14:53 Волинський податківець задекларував нову квартиру дружини в Києві за майже 4 мільйони гривень
    • 4 Травня 9:40 На Волині ціна оренди земельної ділянки на аукціоні зросла більш ніж у шість разів
    • 2 Травня 21:40 Керівництво ліцею в Луцьку підозрюють в організації схеми фіктивного працевлаштування
    • 1 Травня 17:46 На Волині судили за хабар посадовця Держпродспоживслужби
    • 1 Травня 11:13 Верховний Суд залишив в силі рішення щодо волинського прокурора, який хоче бути суддею
    • 30 Квітня 18:39 У місті на Волині пів гектара землі продали за понад 7 мільйонів
    • 30 Квітня 11:11 Із замовниць будівництва житлового комплексу в Липинах стягують понад три мільйони
    • 29 Квітня 16:27 Оновили керівництво Луцької міськради
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.