Палиця Ігор Петрович

Посада / Статус:
Народний депутат України 6-го (2007-2012 рр), 7-го (2012-2014 рр) та 9-го скликань (з 2019 р)
Голова Одеської обласної державної адміністрації (2014-2015 рр)
Голова Волинської обласної ради (2015-2019 рр)
Засновник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»
Партійна приналежність:
Біографія
Біографія

Народився 10 грудня 1972 р. у Луцьку.

Освіта

Луцький дитячий навчальний заклад №35 «Віночок», Луцька гімназія № 18.

1994 рік – закінчує Волинський державний університет ім. Л. Українки, “Історія і право”.

В університеті навчався на одному курсі із екскерівником ПАТ «Укртранснафта» Олександром Лазорко, був одногрупником Валентина Франчука (на початку 2000-х – комерційний директор АТ «Укрнафта», голова правління нафтопереробного комплексу «Галичина») – племінника тогочасного декана історичного факультету Євгена Франчука.

Світлина 1989 року зі студентами-першокурсниками історичного факультету Волинського державного університету. В другому ряду видніється Олександр Лазорко, в першому – Ігор Палиця.
Бізнес
  • Сім’ї Ігоря Палиці належить близько 10% всього нафтового напрямку фінансово-промислової групи «Приват». Про це він розповідав в інтерв’ю «Українській правді» у вересні 2020-го:
    – Давайте поговоримо про те, що таке група “Приват”. Наприклад, преса приписує цій групі 42% акцій “Укрнафти”, але невідоме розподілення цих відсотків між учасниками групи. Скільки з цього пакету належить вам?
    – В мене не було і немає. В мене були домовленості про мою акціонерну участь у “Нафтохіміку Прикарпатті” на рівні 25% акцій. На таких умовах я пішов туди працювати.
    А коли я очолив “Укрнафту”, то в мене були домовленості, що я повинен показати, що справлюся, а вже після першого року роботи в мене був опціон на 10% акцій від долі приватних акціонерів.
    – 10% Укрнафти?
    – Так. І в 2005 році мені було повідомлено, що всіх акціонерів задовольняє, як я працюю, і було запропоновано скористатися цим опціоном на 10%.
    – І ви скористались.
    – Так, але на той момент я сказав, що хочу, щоб цей опціон був за моєю сім’єю. І він вперше був оформлений в 2011 році на мою сім’ю – на дружину і на сина.
    – І ці 10% досі залишаються за вашою сім’єю?
    – Зараз я поцікавився, так – залишається.
    – Мова йде виключно про акції “Укрнафти” чи інші нафтові активи групи “Приват”?
    – В мене була домовленість, що в мене не буде ні 25% в “Нафтохіміку Прикарпаття”, ні 10% акцій “Укрнафти”, а буде 10% у всій нафтовій групі.
    – Тобто ви маєте 10% акцій у всьому нафтовому напрямку групи “Приват”?
    – Не я, а моя сім’я. Я розлучився з дружиною в 2002 році, і в мене було в принципі таке відношення, що все має належати сім’ї.
  • «Гранд готель Панганс», Австрія (Grand Hotel Panhans).
    Історія набуття і зв’язок Ігоря Палиці із цим активом описані у статтях «ВолиньPost» та «Deutsche Welle».
  • Готель «Palace Del Mar» на березі моря в Одесі.
    Історія набуття і зв’язок Ігоря Палиці із цим активом описані у статті «Економічної правди».
  • Загалом сім’ї Ігоря Палиці лише в Україні належить близько півсотні компаній.
Кар'єра
1993-1999

директор, українсько-латвійське СП «Мавекс — Л». (місто Луцьк)

1999-02.2003

в.о. члена правління, комерційний директор, голова правління, ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

02.2003-12.2007

голова правління ВАТ «Укрнафта»

09.2004

отримав звання заслуженого економіста України

23 листопада 2007 – 12 грудня 2012 року

народний депутат України 6-го скликання.

12 грудня 2012 р. – 27 листопада 2014 р.

народний депутат 7-го скликання

6 травня 2014 — 30 травня 2015

голова Одеської обласної державної адміністрації

26 листопада 2015 – 26 липня 2019 р

голова Волинської обласної ради

З 29 серпня 2019 р.

народний депутат України 9-го скликання

Політична і громадська діяльність:

Березень 2006 — кандидат в народні депутати України від СелПУ, № 6 у списку.
У 2007 році обраний народним депутатом від Блоку «Наша Україна — Народна самооборона», № 63 в списку.

Тоді Блок на виборах показав третій в Україні результат, отримавши підтримку 14,15% виборців, до Ради потрапило 72 депутати.

Входив до фракції блоку “НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА”, був секретарем Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики та членом групи з міжпарламентських зв’язків з Російською Федерацією. За каденцію подав 2 депутатських запити та 5 законопроектів, жоден з яких не став законом, 5 разів виступав у Верховній Раді.

У червні 2011 року, за майже 1,5 року до парламентських виборів, заснував Фонд «Новий Луцьк», який з 1 січня 2016 року розширив свою діяльність у межах Волинської області та змінив назву на «Тільки разом».

У 2011 році обраний головою Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки, яким пробув до вересня 2017 року, коли його на посаді змінив інший народний депутат Сергій Мартиняк. Університет став одним з форпостів передвиборчої боротьби парламентської кампанії 2012 року.

На виборах 2012 року уже балотувався в одномандатному окрузі №22 (м. Луцьк). У виборчій кампанії активно використовував іменний благодійний фонд. В результаті отримав підтримку 40,27% виборців і вдруге став народним депутатом.

У Верховній Раді 7-го скликання був членом Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Подав 1 депутатський запит, 7 законопроектів, жоден з яких не став чинним, одного разу виступав з трибуни.

На виборах 2014 року знову балотувався до Верховної Ради у списку партії «Блок Петра Порошенка» під номером 34. За результатами голосування Ігор Палиця проходив до Верховної Ради, однак мандат не отримав, оскільки на той момент був головою Одеської обласної державної адміністрації.

На місцевих виборах 2015 року Ігор Палиця став першим номером виборчого списку політичної партії «Укроп» до Волинської обласної ради. В результаті голосування партія отримала 26,56% голосів виборців та отримала 17 мандатів в облраді. Незабаром Ігоря Палицю обрали головою Волинської обласної ради. За період роботі на посаді відзначився тим, що впродовж 2016-2017 років більшість свого робочого часу проводив за кордоном, що встановили журналісти «Волинь24». Офіційно ж, після трьох років судової тяганини, в обласній раді повідомили, що Палиця лише один день провів у відпустці.

На парламентських виборах 2019 року знову балотувався до Верховної Ради в одномандатному окрузі №22 (м. Луцьк). Головним конкурентом Ігоря Палиці став маловідомий лікар Сергій Пісачук, який висувався від партії «Слуга народу» та майже не проявляв активності впродовж виборчої кампанії. Тим не менше, він показав другий результат (27,24%), переміг на виборах Ігор Палиця з результатом у 37,17% голосів виборців. Кампанія Ігоря Палиці і офіційно, і неофіційно виявилася найдорожчою серед кандидатів у нардепи на Волині.

Законотворчість

5 законопроектів, жоден з яких не став чинним у Верховній Раді 6 скликання.

7 законопроектів, жоден з яких не став чинним у Верховній Раді 7 скликання.

Голосування

Голосування народного депутата Ігоря Палиці можна подивитися на сайті Rada4you.org.

Родина
Колишня дружина Палиця Оксана Василівна 27.03.1973 р.н.
Син Палиця Захар Ігорович 1996 р.н.
Дочка Палиця Марія Ігорівна 2006 р.н.
Батько Палиця Петро Якович 02.02.1947 р.н.
Матір Палиця Тетяна Йосипівна 26.01.1957 р.н.

Ігор Палиця відповів на запитання порталу “Четверта влада” щодо своєї родини:

– У Швейцарії вчаться мої діти. Я не живу у Швейцарії, в мене у Швейцарії немає житла, тому я живу в Києві і працюю в Києві. Діти вчаться для того, тому що я хочу сина віддавати після останнього класу у туристичний університет щоб він зрозумів – як це працює на Заході і повернувся в Україну працювать.

– А де там живуть ваші діти?

– Син вчиться на бордінгу і дочка також вчиться на бордінгу. Бордінг – це інтернат при школі.

– А в декларації ви не вказували членів своєї сім`ї.

– Я в 2002 році з дружиною офіційно розлучився тому що були непрості часи. Як ви знаєте, 2002 рік, коли формувалася передвиборча кампанія президентська, на бізнес були різні натиски. І дружина сама запропонувала, я безперечно був проти. Вона сама сказала – ми з тобою вінчані, одружені перед Богом і тому штамп у паспорті не цікавить. А в декларації треба тільки писати, якщо ти одружений.

Ігор Палиця про свої одеські корені

«Мої корені – в Одесі. Моя бабця народилася в Одесі на Арнаутській. В евакуацію поїхала в Казахстан, а після цього повернулася уже на Волинь, у Луцьк, і там народився я. Тому Одеса для мене – це друга половина мене. Я з двох років себе пам’ятаю, як мене почали возити в Одесу до мого дядька, рідного брата моєї мами. У нього прізвище – Потішман. Він все життя прожив в Одесі і зараз тут живе. Тому я десь на половину одесит».

Ігор Палиця про сім’ю у 2020 році: 

– У зв’язку з тим, що я пішов в політику і в мене не буде можливості їздити до сім’ї і бачити їх часто, я попросив дружину разом з донькою переїхати сюди до мене жити. Тому все, що в неї є, а син вже дорослий, все майно дружини буде записано у мене в декларації. Ми починаємо з вересня спільно жити знову після багатьох років, що ми жили окремо. Тому після Нового року все буде в декларації. Там і акції “Буковелю”, і акції нафтові, ну, якщо вона не зробила якусь там реорганізацію чи ще щось. Все буде.

Доходи
Доходи у 2011 році

Згідно декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2011 рік, поданої до ЦВК, Ігор Палиця заробив 231 557 гривень, отриманих як заробітна плата та 35 094 гривні матеріальної допомоги. Серед членів сім’ї у декларації Ігоря Палиці нікого не вказано, тому про дохід та власність сім´ї нічого не сказано.

Доходи у 2012 році

Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2012 рік Ігор Палиця не оприлюднив.

За інформацією порталу “Четверта влада” Ігор Палиця у 2012 році вніс до свого благодійного фонду 150 тисяч гривень.

Доходи у 2013 році

Ігор Палиця задекларував за 2013 рік 60 млн 228 тис. 119 грн. Основна сума доходу – дивіденди та відсотки. І лише 228,119 тис. грн – його зарплатня.

Протягом 2013 року Палиця придбав цінних паперів на суму в понад 135,8 млн грн. Втім і віддав чимало: сума погашення основної позики становить більш як 407 млн грн. Окрім цього, на виплату відсотків кредиту чоловік витратив 167,3 тис. грн.

Ігор Палиця увійшов до рейтингу українського «Forbes» у 2012 році з капіталом у 115 мільйонів доларів і бізнесом у паливно-енергетичному комплексі. У 2011 році «Forbes» порахував статки Ігоря Палиці у 178 мільйонів доларів. «Forbes» оцінював статки найбагатших українців за оцінкою вартості належних їм активів.

Далі буде опис декларацій за 2014-2019 роки і відповідно таблиця чи інфографіка

Доходи у 2014 році

Ігор Палиця задекларував за 2014 рік 8 млн 120 тис. 770 грн доходу, з яких: 651 тис. 510 грн. – зарплата, а 7 млн. 469 тис. 260 грн – дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна.

Доходи у 2015 році

Ігор Палиця задекларував 505 тис. 339 грн. доходу, з яких 29997 грн – зарплата в Одеській ОДА, 7342 грн – зарплата у Волинській обласній раді, 468 тис. грн. – дохід за договором управління майном.

Серед заощаджень політик декларує 4 млн. 82 тис. 222 грн на рахунках у банку, 19 млн. грн. та 750 тис. доларів США готівкових коштів.

Доходи у 2016 році

Ігор Палиця задекларував 2 млн. грн. доходу від відчуження рухомого майна та 102 тис. грн. доходу від управління майном.

Серед заощаджень політик декларує 1 млн. 686 тис. 510 грн. в банку, 7 млн. 500 тис. грн. та 750 тис. доларів США готівкових коштів.

Доходи у 2017 році

Ігор Палиця задекларував 37 млн. 65 тис. 100 грн. доходу, з яких 815 тис. 100 грн. – від управління майном, 1,25 млн. грн – від відчуження рухомого майна та 35 млн. грн – від відчуження нерухомого майна.

Серед заощаджень політик декларує 831 тис. 114 грн. на рахунку в банку та 7 млн. грн. готівкових коштів.

Доходи у 2018 році

Ігор Палиця задекларував 350 тис. грн від відчуження рухомого майна.

Серед заощаджень політик декларує 855 тис. 9 грн. на рахунках у банках, 34 млн. грн. готівкових коштів.

Доходи у 2019 році

Ігор Палиця задекларував 155 тис. 461 грн. доходу, отриманого у вигляді зарплати.

Майно
Нерухомість

У своїй декларації за 2019 рік Ігор Палиця не задекларував жодної одиниці нерухомості у власності. Натомість в політика було задекларовано 10 одиниць нерухомості в оренді та на праві користування.

Це, зокрема:

  • – орендована у своєї колишньої дружини Оксани Палиці квартира площею 626,8 кв. м. у місті Києві;
  • – п’ять машиномісць у Києві площами 19,2; 17,1; 11,7; 12,4; 11,9 кв. м;
  • – офіс у Києві площею 318,2 кв. м., який належть ПрАТ «БФК «Глобал Естейтс» та перебуває на праві користування в Ігоря Палиці;
  • – офіс у Луцьку площею 93,11 кв.м., який належить ТОВ «Інвест-Контур» та перебуває на праві користування в Ігоря Палиці;
  • – офіс у Луцьку площею 212 кв. м., який належить Волинській обласній раді та перебуває на праві користування в Ігоря Палиці;
  • – квартира у Яремче на Івано-Франківщині, яка належить ТОВ «Буковель» та перебуває на праві користування в Ігоря Палиці.
Транспорт

У деклараціях про доходи за 2019 рік Ігор Палиця не вказав жодного транспортного засобу ані у власності, ані на праві користування.

Контакти
Телефон (Верховна рада):
(044) 255-34-06
(044) 255-26-84 (приймальня)
Електронна пошта:
Адреси приймалень:
м. Київ, вул. Володимирська, 12 А, 5 поверх.
м. Луцьк, вул. Винниченка, 26, каб. 406, 407, 408
Прізвище, ім’я, по-батькові Помічники-консультанти у Верховній Раді 6-го скликанняПомічники-консультанти у Верховній Раді 7-го скликанняПомічники-консультанти у Верховній Раді 9-го скликання
Гладій Ольга ВасилівнаНа платній основі--
Донець Максим АндрійовичНа платній основіНа платній основі-
Половінська Галина ІванівнаНа платній основіНа платній основіНа платній основі
Свищо Андрій МихайловичНа платній основі--
Таланова Ольга СергіївнаНа платній основі, на громадських засадахНа платній основіНа платній основі
Шовкова Зінаїда ФедорівнаНа платній основі--
Бурч Ярослав МихайловичНа громадських засадахНа громадських засадах-
Кричевський Євген МарковичНа громадських засадахНа громадських засадах-
Олексієнко Михайло ГеоргійовичНа громадських засадах--
Полубінський Віктор РостиславовичНа громадських засадахНа громадських засадах-
Франчук Валентин ГеннадійовичНа громадських засадах--
Хмильовський Володимир ПавловичНа громадських засадах--
Шуст Олександр ВолодимировичНа громадських засадахНа громадських засадах-
Гусєва Олена Іванівна-На платній основі-
Маньковський Леонід Костянтинович-На платній основі-
Товстенюк Олександр Віталійович-На платній основі-
Брискіна Світлана Дмитрівна-На громадських засадах-
Олексієнко Михайло Георгійович-На громадських засадах-
Пустоваров Володимир Миколайович-На громадських засадах-
Стецюк Борис Іванович--На громадських засадах
Згадки у ЗМІ
Публікації на «Силі Правди»
підсумки року 2023 статті
ТОП-10 публікацій «Сили правди» у 2023 році
Фото інформація
Відео інформація