• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
Середа, 6 Грудня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > День відпустки, без лікарняних і відряджень: як Палиця офіційно 4 роки працював у Волиньраді

День відпустки, без лікарняних і відряджень: як Палиця офіційно 4 роки працював у Волиньраді

Автор: Сила Правди
2 Вересня 2020 в 10:00
У категорії: #Ми вплинули, Новини, ТОП новини

Ексголова Волинської обласної ради Ігор Палиця під час роботи на посаді впродовж 2015-2019 років пробув у відпустці лише один день, а у відпустки «за власний рахунок», відрядження та на лікарняні не ходив жодного разу. 

Такими є офіційні дані відвідування посадовцем робочого місця і виконання службових повноважень, які Центру журналістських розслідувань «Сила правди» надали на запит у Волинській обласній раді. 

«Надаємо наступну інформацію, що стосується Палиці Ігоря Петровича, під час перебування його на посаді голови Волинської обласної ради, за період з часу обрання на посаду по день надання відповіді на запит. 

Протягом зазначеного вище періоду Палиця І.П. перебував у щорічній відпустці 1 календарний день (29.09.2016 р.). У відпустці без збереження заробітної плати, відрядженнях не перебував, дні тимчасової непрацездатності (в зв’язку з хворобою) – відсутні», – йдеться в листі за підписом заступника голови Волинської обласної ради Романа Карпюка. 

Також в листі зазначають, що за період з грудня 2015-го до лютого 2017-го року Ігорю Палиці нарахували 109 тисяч 985 гривень заробітної плати (щомісячно близько 7340 гривень), яка складалася з посадового окладу, надбавки за ранг посадової особи та надбавки за вислугу років. Будь-які інші виплати (надбавки за особливий характер роботи та інтенсивність праці, премії) не нараховувались. 

Разом з тим, в облраді зазначають, що за заявою Ігоря Палиці від 30 листопада 2015 року усю суму коштів заробітної плати після сплати податків та зборів перерахували в дохідну частину місцевого бюджету. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Зміст

  • Судова епопея
  • Палиця, Швейцарія та інвестиції
  • Безперспективне кримінальне провадження

Судова епопея

Нагадаємо, у квітні директор Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Юрій Горбач виграв суд у Волинської обласної ради. Постанову про задоволення скарги журналіста виніс Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України.

Ще у 2016-2017 роках Юрій Горбач двічі звертався із запитом щодо доступу до публічної інформації до Волиньради. Прагнув дізнатися коли і скільки разів голова облради Ігор Палиця користався своїм правом на щорічну оплачувану відпустку, відпустку без збереження заробітної плати, коли і скільки часу перебував у відрядженнях та на лікарняному. А також – які виплати йому здійснювали з часу обрання на посаду.

Запити були зумовлені тим, що Ігор Палиця був одним з найбільш непублічніших і, разом з тим, найвпливовіших політиків Волині: він практично не брав участі у публічних заходах, ця місія лягла на плечі заступників.

Фактично самого посадовця можна було зустріти лише на сесіях Волинської обласної ради та у соцмережах, де він інколи публікував свої заяви з актуальних подій. Тож тоді виникло питання: а чи дійсно посадовець належним чином виконує свої посадові обов`язки?

Проте, двічі у Волинській обласній раді відмовилися надавати зазначену інформацію. Тож журналіст у квітні 2017-го року подав позов до суду. Натомість, у Волинській обласній державній адміністрації тоді надали вичерпну інформацію на аналогічний запит журналіста стосовно відвідування свого робочого місця тодішнім головою ОДА Володимиром Гунчиком.

У травні 2017-го суддя Волинського окружного адміністративного суду Оксана Андрусенко погодилася з позицією облради щодо того, що запитувана інформація «не має ознак публічної інформації, оскільки запитувані відомості є предметом, що виник у зв`язку із здійсненням трудових відносин між відповідачем та його посадовою особою, і має внутрішньовідомчий характер». Однак у своїй постанові не пояснила чому доступ до неї обмежили та який тоді статус цієї інформації. 

Львівський апеляційний адміністративний суд також відхилив скаргу Юрія Горбача. Відповідну ухвалу винесла 11 липня 2017-го року колегія суддів у складі Ярослава Попка, Романи Хобор та Романа Сеника. Львівські судді погодилися з арґументами відповідача, що запитувана журналістом інформація не є готовим продуктом, створеним при виконанні відповідачем своїх повноважень, а є відомостями, що виникли у зв`язку із здійсненням трудових відносин між відповідачем та його посадовою особою. Натомість публічна інформація має бути готовим продуктом, який отриманий або створений органом влади під час виконання обов`язків.

Крапку у судовій справі поставив Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України. Через судову реформу та формування нового складу Верховного Суду України розгляд справи в касації затягнувся майже на два роки. Лише у квітні 2020-го суд виніс свій вердикт. Через пів року з початку судової справи журналісти видання «Волинь24» оприлюднили журналістське розслідування, в якому з’ясували, що впродовж 2016-го року Ігор Палиця 153 дні був поза межами України, а за неповних 9 місяців 2017-го року – 185 днів.

Інфографіка «Волинь24»

Разом з тим, попри перебування за кордоном, Ігорю Палиці дивним чином вдавалося видавати і підписувати десятки розпоряджень. 

Палиця, Швейцарія та інвестиції

На прес-конференції 7-го вересня 2017 року у політика поцікавились про причини такого «віддаленого» режиму роботи.

«Я не вважаю за потрібне сидіти на робочому місці, яке знаходиться тут на третьому поверсі, у вашому розумінні. В моєму розумінні, воно знаходиться там, де можна хоч щось зробити для області в той час, коли область не має навіть грошей для того, щоб вирішити всі потреби, які існують. Можливо, я помиляюсь і ви мене переконаєте в зворотньому. Побачимо, хто правий», – цитувало Ігоря Палицю «Волинь24». – Тут є апарат, заступники, які слідкують за документообігом, за тим щоб прийняти всі звернення, щоб нічого не пропустити, приділити всім увагу. А я їжджу і вибиваю по копієчці і випрошую, що за кордоном, що в Києві, що в інших областях, щоб сюди хтось йшов, вкладав гроші, йшли інвестиції, на нас звернули увагу. Тому що якщо ми тут будемо сидіти, варитися в своєму соку, ми нічого іншого не побачимо. Людина має їздити, шукати, дивитися, роздивлятися. Таке моє бачення».

Таким чином, перебування за кордоном Ігор Палиця в основному пояснював пошуком інвестицій в економіку регіону. 

«У мене в Швейцарії вчаться діти і живе колишня дружина. Якщо в мене будуть інвестиційні робочі питання в Швейцарії, безумовно я буду ці питання вирішувати там. Якщо в Відні – буду вирішувати там, якщо в іншому місті – буду вирішувати там, де вони будуть. Якщо людям не буде подобатися як я працюю, хай не обирають більше», – додавав політик. 

«Сила правди» вирішила поглянути на офіційну статистику залучених в регіон інвестицій впродовж роботи Ігоря Палиці. Видається, що політик або не допрацював, або краще б таки працював зі свого кабінету. Нічого екстраординарного в цьому напрямку на Волині під час його роботи не сталося, ба більше – обсяг прямих інвестицій в економіці області стабільно зменшувався з 2013 року аж до 2018-го, коли вони незначно зросли. Відчутне зростання інвестицій відбулося лише впродовж 2019 року. 

До речі, Швейцарія, яку, за даними журналістів, часто відвідував Ігор Палиця, лише на 18 місці за обсягом інвестицій у регіон впродовж 2016-2019 років. Особливого зростання інвестицій звідти за ці роки також не відбулося. 

Прямі інвестиції (акціонерний капітал) в економіці Волинської області
Infogram

Безперспективне кримінальне провадження

На початку 2018-го Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через можливе службове підроблення документів у Волиньраді, у зв’язку з відсутністю Ігоря Палиці, та проводила з цього приводу обшуки. Навесні 2019-го року слідчі вилучили табелі обліку робочого часу в облраді і саме тому Волиньрада нібито не змогла надати їх копії на запит журналіста у червні 2020-го, навіть попри рішення найвищої судової інстанції. 

«Сила правди» спробувала з’ясувати на якому етапі сьогодні це кримінальне провадження та відшукати табелі обліку робочого часу ексголови Волиньради. У Головному управлінні Служби безпеки України в Києві, в провадженні якого і була згадана кримінальна справа й чиї ж співробітники проводили обшуки на Київському майдані, 9, повідомили, що кримінальне провадження закрили ще рік тому. А вилучені в облраді документи, схоже, так і не повернули. 

«Повідомляємо, що 26.04.2019 прокуратурою міста Києва, у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, кримінальне провадження №52018000000000149 закрито, матеріали провадження заходяться в прокуратурі міста Києва. Для отримання необхідних копій документів пропонуємо звернутися до прокуратури міста Києва», – йшлося у відповіді за підписом начальника слідчого управління ГУ СБУ у м. Києві та Київській області Ігоря Хоменка. 

Далі довелося зробиити як порадили в СБУ – звертатися в прокуратуру. Із прокуратури Києва запит просто перенаправили назад в ГУ СБУ у м. Києві та Київській області. 

«Направляю за належністю інформаційний запит про надання копій матеріалів кримінального провадження та з інших питань… Прошу повідомити запитувача у встановлений законом термін», – написали в прокуратурі через місяць після того, як в СБУ вже констатували, що всі матеріали мали б бути в прокуратурі. 

Довелося звертатися до прокуратури ще раз і згаяти ще місяць, аби не отримати нічого. Цього разу, матеріали в прокуратурі таки знайшли, але рішення найвищої судової інстанції, яке констатувало що такий документ підлягає наданню на запит, не став аргументом для прокурорів.

«Вивченням матеріалів кримінального провадження встановлено, що Ви не є стороною в ньому. Таким чином, підстав для надання Вам матеріалів досудового розслідування не вбачається, – йдеться в листі за підписом виконувача обов’язків начальника відділу прокуратури міста Києва О.Талала. – Вам необхідно звернутися до Волинської обласної ради, яку зобов’язано надати Вам інформацію та документи». 

На цьому коло звернень замкнулося. Волинська обласна рада констатувала, що табелів робочого часу у них немає, бо їх вилучила СБУ. В СБУ повідомили, що провадження закрите, а матеріали – в прокуратурі. Прокуратура відписала, що надавати матеріали не стороні провадження не можуть, в рішенні суду йдеться, що надати має облрада, – туди й необхідно звертатися. І байдуже, що самих документів там немає.  

Нагадаємо, Ігор Палиця перебував на посаді голови Волинської обласної ради з 26 листопада 2015 року до 26 липня 2019 року. З серпня 2019-го став депутатом Верховної Ради 9-го скликання від міста Луцька. У травні 2020 року Ігор Палиця очолив нову партію «За майбутнє», до якої увійшли народні депутати різних політичних сил та безпартійні. Партія «За майбутнє» оголосила про свою участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та збирається висувати кандидатів на Волині. 


Юридичну підтримку в справі здійснювала адвокат, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко.

Окрема подяка ініціативі журналістки Надії Вірної «На суд за доступ», завдяки якій вдалося оплатити судові витрати в справі.

Підтримати проєкт

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Волинська обласна радаІгор Палиця
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Сім відповідей на питання «хто?»: чим займаються місцеві ради

Наступна новина

У складі районних ТВК Волині замінили третину «прогульників»

Схожі Публікації

Сільрада на Волині судиться з аудиторами через ремонт вулиці за майже 14 мільйонів гривень

Автор: Валентина Куць
5 Грудня 2023 в 12:55
0

Аудитори виявили порушення у закупівлі послуг з ремонту вулиці Шкільної у Підгайцях за майже 14...

Детальніше

«Спочатку дрони»: розмова зі співзасновником руху за підтримку ЗСУ із місцевих бюджетів Волині

Автор: Антон Бугайчук
28 Листопада 2023 в 17:16
0
Головна Спочатку дрони Луцьк

У жовтні 2023 року у Луцьку відбулася перша акція із гаслом «Дрони замість бруківки». Учасники...

Детальніше

Волинські перевізники розповіли, яких збитків зазнають через блокування поляками митних переходів

Автор: Костянтин Яворський
28 Листопада 2023 в 15:23
0

Щодня лише через блокаду митного переходу «Ягодин» українські вантажоперевізники за скромними підрахунками втрачають приблизно два...

Детальніше
Наступна новина
Фото з мережі.

У складі районних ТВК Волині замінили третину «прогульників»

НОВИНИ

  • 5 Грудня 12:55 Сільрада на Волині судиться з аудиторами через ремонт вулиці за майже 14 мільйонів гривень
  • 28 Листопада 17:16 «Спочатку дрони»: розмова зі співзасновником руху за підтримку ЗСУ із місцевих бюджетів Волині
  • 28 Листопада 15:23 Волинські перевізники розповіли, яких збитків зазнають через блокування поляками митних переходів
  • 27 Листопада 17:36 У заступника Кватирка ДБР знайшло понад чотири мільйони доларів США і злитки золота
  • 27 Листопада 12:05 Хто і за скільки оновив сайт Волинської ОДА
  • 25 Листопада 12:15 Як на Волині родина посадовиці міськради «нагодувала» комунальні установи на понад 10 мільйонів гривень
  • 23 Листопада 14:30 Сім’я експрокурора з Волині подала до суду на «Силу правди»
  • 22 Листопада 14:00 Про молодіжні центри та «як не звалити з України»: розмова про молодь із Захаром Ткачуком
  • 22 Листопада 12:00 Два волинські підприємства потрапили в «чорний список» АМКУ за змову на військових тендерах
  • 22 Листопада 9:00 Скільки доплатили за наукові ступені суддям Верховного Суду, які родом з Волині
  • 20 Листопада 17:25 Після розголосу волинське комунальне підприємство передумало купувати мінівен за 2,5 мільйона
  • 20 Листопада 14:40 Волинське бюро економбезпеки розслідує, хто завіз в Україну вінілові програвачі під виглядом гуманітарної допомоги війську
  • 20 Листопада 8:20 «Волиньприродресурс» оновить автопарк обласної ради ще одним авто за 2,5 мільйона
  • 17 Листопада 14:35 Волинська облрада віддала без аукціону майже гектар землі в Луцьку пов’язаній з Ігорем Палицею фірмі
  • 16 Листопада 20:11 Волинська облрада не затвердила багаторічного директора філармонії на новий термін
  • 16 Листопада 8:58 Залаштунки Волинської обласної філармонії: артисти розповіли про тиск та можливі зловживання керівництва
  • 15 Листопада 21:00 «Хочемо бачити, як руйнуються схеми», – читачі «Сили правди»
  • 15 Листопада 18:22 Кому з бюджету Луцька відшкодували кошти за електрогенератори
  • 15 Листопада 10:55 «Недовіру» скасовано: голова Волинської ОДА виграв суд в обласної ради
  • 14 Листопада 14:05 Що ми змінили: як робота «Сили правди» допомагає суспільству контролювати владу
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.