• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 28 Липня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Директора «Луцьксвітла» судитимуть за розтрату понад 2,7 мільйона гривень бюджетних коштів

Директора «Луцьксвітла» судитимуть за розтрату понад 2,7 мільйона гривень бюджетних коштів

Автор: Сила Правди
4 Липня 2025 в 12:25
У категорії: Новини
Директор КП «Луцьксвітло» Валерій Мазін.

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування щодо розтрати понад 2,7 мільйона гривень бюджетних коштів директором одного з комунальних підприємств Луцька. Із власних джерел «Силі правди» стало відомо, що йдеться про директора комунального підприємства «Луцьксвітло» Валерія Мазіна. Йому загрожує до від семи до дванадцяти років позбавлення волі.

Про завершення розслідування повідомили на сторінці Територіального управління БЕБ у Волинській області у Facebook.

Правоохоронці встановили, що посадовець, за результатами тендеру, уклав договір на закупівлю електричної енергії із дочірнім підприємством «Евода Трейд» комунального підприємства «Луцькводоканал». Упродовж року сторони підписали ще низку додаткових угод та відповідні акти на безпідставне збільшення вартості електроенергії. Унаслідок цього територіальній громаді Луцька завдано понад 2,7 мільйона гривень збитків.

Підозру в розтраті чужого майна в особливо великих розмірах (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України) директору підприємства Валерію Мазіну вручили у січні 2025 року. Щоправда спершу йшлося про розтрату майже 4 мільйонів гривень.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Посадовцю загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у справі здійснюють прокурори Волинської обласної прокуратури.

Підприємство «Евода Трейд» КП «Луцькводоканалу» створили в лютому 2019 року. Основний вид його діяльності – саме торгівля електроенергією. Як розповідала «Сила правди», наприкінці 2023 року на сесії Луцької міськради ДП «Евода Трейд» запропонували ліквідувати. Тоді стало відомо, що це дочірнє підприємство водоканалу не раз пропонувало замовникам укладати додаткові угоди до договорів про постачання електрики, якими значно підвищувало її вартість. Подекуди ціна зростала втричі!

Однак тоді депутати не підтримали такого рішення, тож керівництво водоканалу звернулося до суду. У травні 2024 року Господарський суд Волинської області визнав дочірнє підприємство банкрутом. Це не дивно, адже «Евода Трейд» накопичило мільйонні борги. Наприклад, лише у березні 2023 року суд зобов’язав стягнути з нього 16,2 мільйона гривень на користь «Національної енергетичної компанії «Укренерго».

Раніше «Сила правди» писала, що у Луцьку посадовець і герой журналістських розслідувань посягнув на назву незалежного медіа.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ProzorroБюро економічної безпеки (БЕБ)Валерій МазінВолинська обласна прокуратураДП «Евода трейд»ЗакупівліКП «Луцькводоканал»КП «Луцьксвітло»Луцька міська радаСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Викрили депутата Волинської обласної ради, який переправляв ухилянтів за кордон

Наступна новина

Настінні світильники: практичні рішення для інтер'єру

Схожі Публікації

На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом

Автор: Оксана Коваленко
28 Липня 2026 в 17:48
0
На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом

Шацька селищна рада за другим разом здала в оренду два гектари ріллі. Перший аукціон сільрада...

Детальніше

Українців закликають уже перевірити свої дані у Держреєстрі виборців

Автор: Сила Правди
28 Липня 2026 в 12:52
0
Українців закликають перевірити себе в реєстрі виборців

Громадянська мережа ОПОРА запустила кампанію #ПеревірCебеУРеєстрі. Захід спрямований на те, щоб допомогти громадянам перевірити актуальність...

Детальніше

Вимушена причетність і проблема з блогерством. Що ще лунало на «Фронтері»

Автор: Оксана Коваленко
27 Липня 2026 в 18:18
0
Джерело: Фронтера / Frontera.

25–26 липня в Луцьку тривав VI Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». На території Окольного замку відбувалися...

Детальніше
Наступна новина
світильник

Настінні світильники: практичні рішення для інтер'єру

  • 28 Липня 17:48 На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом
  • 28 Липня 12:52 Українців закликають уже перевірити свої дані у Держреєстрі виборців
    • 27 Липня 18:18 Вимушена причетність і проблема з блогерством. Що ще лунало на «Фронтері»
    • 27 Липня 16:32 ДБР закрило справу про незаконне збагачення ексдиректора Ківерцівського лісгоспу Ярмолюка
    • 27 Липня 10:35 Луцьктепло придбало чотири модульні котельні за майже 100 мільйонів
    • 25 Липня 9:00 Сірі спортивні штани adidas – справжня база спортстайлу!
    • 24 Липня 18:05 Платний доступ і аукціон зі «своїм» суперником: що не так із «Волинськими Мальдівами»
    • 24 Липня 16:57 Ковельські комунальники замовили у фірми ексдепутата Луцькради вживаний сміттєвоз за понад сім мільйонів гривень
    • 24 Липня 13:10 Луцькводоканал купив екскаватор за майже п’ять мільйонів на тендері з сумнівними умовами
    • 24 Липня 12:45 Які помилки роблять новачки під час вибору човна?
    • 24 Липня 11:48 На Волині з директора компанії стягують майже два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 23 Липня 16:43 Київська фірма має повернути волинській громаді понад мільйон гривень переплати за електроенергію 
    • 23 Липня 11:40 На Волині фірми депутата отримали в оренду майже 70 гектарів землі, конкуруючи зі своєю юристкою
    • 23 Липня 10:54 На Волині суд оштрафував автоімпортера на понад два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 22 Липня 16:12 На Волині затримали чоловіка, який вимагав 20 тисяч доларів у рідних прикордонника
    • 22 Липня 15:04 Фестиваль для всіх: як «Фронтера» подбала про доступність цього року
    • 22 Липня 14:31 На Волині розслідують схему із розмитнення електрокарів 
    • 22 Липня 10:38 Одеській компанії докинули десятки мільйонів на утримання волинських доріг
    • 21 Липня 17:11 Керівника волинського БЕБ звільнять
    • 21 Липня 15:12 Фермерське господарство ексголовного лісівника Волині взяло в оренду понад 13 га землі під Луцьком
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.