• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 26 Червня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Луцька міськрада затвердила межі територіальної громади

Луцька міськрада затвердила межі територіальної громади

Автор: Оксана Коваленко
24 Грудня 2025 в 09:25
У категорії: Новини
Схема Луцької міської територіальної громади Луцького району

Депутати затвердили проєкт землеустрою, який визначає межі Луцької міської територіальної громади. Цей документ дає можливість місцевій владі навести лад із генпланом та й загалом повноцінно опікуватися територією, яка займає понад 38 тисяч гектарів.

Проєкт щодо меж луцькі обранці підтримали більшістю голосів на сесії 22 грудня 2025 року.

«Затвердити проєкт землеустрою щодо встановлення меж території Луцької міської територіальної громади Луцького району Волинської області загальною площею 38 372,4408 га», – йдеться в рішенні.

Луцьку міську територіальну громаду утворено у 2019 році в результаті добровільного приєднання до міста кількох навколишніх територіальних громад. У 2020 році внаслідок адміністративно-територіальної реформи сформовано Луцьку міську територіальну громаду, яка сьогодні складається з 34 сіл, одного селища та адміністративного центру – міста Луцька. Тобто без чітко визначених меж вона діяла близько п’яти років.

Затверджений депутатами проєкт щодо меж території Луцької громади фіксує домовленості про спільні кордони із владою шести громад-сусідів. Зокрема, це Ківерцівська і Рожищенська міськради, Торчинська селищна рада, а також три сільради: Городищенська, Копачівська та Підгайцівська. 

Крім того, врахували проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Луцька, який ще в 2011 році був погоджений Боратинською сільрадою, а згодом представниками Луцьких райдержадміністрації та райради, головою Волинської облдержадміністрації та обласною радою. Врахували і проєкт землеустрою щодо меж села Рованці Боратинської сільради та рішення Прилуцької сільради про добровільне приєднання.

«При формування проекту встановлення меж території Луцької міської територіальної громади Луцького району Волинської області використані копії матеріалів з Державного фонду документації із землеустрою, а саме картографічні матеріали проектів формування території та встановлення меж Боголюбської, Жидичинської, Заборольської, Іванчицівської, Маяківської, Одерадівської, Озерцівської, Прилуцької, Рокинівської, Шепельської сільських рад Луцького району Волинської області», – йдеться в документації фірми-розробника «Лекстатус груп». 

Чітко розмежована територія дає можливість місцевій владі повноцінно розпоряджатися землею громади і охороняти її. Зокрема, навести лад із генпланом, детальними планами територій. Також буде легше виявляти самовільно зайняті або неоформлені ділянки. 

Завдяки закріпленим межам мають зникнути спірні «сірі зони» між громадами і розбіжності в документах. 

Приміром, як у мікрорайоні підшипникового заводу, де зводять новий житловий комплекс. «Сила правди» дослідила ще на початку 2025-го, що одна з ділянок на 93 сотки зображена на генплані Луцька як частина мікрорайону ЛПЗ, а на детальному плані території, який в кінці минулого року затвердили в Луцькій міській раді – це вже село Рованці Боратинської громади. 

Подібна ситуація і на території житлового комплексу «Литовський квартал» в мікрорайоні ЛПЗ – він на межі Луцька та того ж села Рованці Боратинської громади. Цей ЖК стане одним з найбільших в ареалі міста.

Тепер розробник документації із землеустрою, київське товариство з обмеженою відповідальністю «Лекстатус груп» має подати проєкт щодо встановлення меж території Луцької громади Державному земельному кадастру для внесення відомостей.

Напередодні «Сила правди» писала про корупційний скандал на Волині, пов’язаний із землею на території обласного центру та за участю обранців місцевих рад, а також про те, що кажуть про цей скандал луцькі депутати.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: Боратинська сільська радаБоратинська територіальна громадаВолинська обласна державна адміністрація (Волинська ОДА)Городищенська ОТГГородищенська сільська радаЗемляКіверціКіверцівська міська радаКопачівська територіальна громадаЛуцька міська радаЛуцька районна державна адміністраціяПідгайціПідгайцівська сільська радапроєкт рішенняРожищенська міська радаТорчинська територіальна громада
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Суд у Луцьку виправдав керівника обласного патологоанатомічного бюро: справу про «відкат» визнали провокацією

Наступна новина

«Сила правди» вкотре увійшла до списку рекомендованих медіа від Інституту масової інформації

Схожі Публікації

На Волині в корупції підозрюють начальника райвідділу поліції

Автор: Оксана Коваленко
26 Червня 2026 в 11:42
0
Поліція Волині

Начальника районного відділу поліції Головного управління Нацполіції Волині підозрюють у корупційних діях. З власних джерел...

Детальніше

Автоімпортер з Волині оскаржував штраф на мільйони гривень за фіктивні євросертифікати

Автор: Оксана Коваленко
26 Червня 2026 в 09:45
0
Волинський апеляційний суд

Волинський апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції, згідно з якою директора компанії...

Детальніше

Усе краще – мамі: як голова громади на Волині, обвинувачений у розтраті бюджету, приховує статки

Автор: Дар'я Тимошкова
25 Червня 2026 в 18:30
0

Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук нині перебуває під слідством у справі про розкрадання мільйонів бюджетних...

Детальніше
Наступна новина
День народження «Сили правди», «Сила правди» 2025 рік

«Сила правди» вкотре увійшла до списку рекомендованих медіа від Інституту масової інформації

  • 26 Червня 11:42 На Волині в корупції підозрюють начальника райвідділу поліції
  • 26 Червня 9:45 Автоімпортер з Волині оскаржував штраф на мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 25 Червня 18:30 Усе краще – мамі: як голова громади на Волині, обвинувачений у розтраті бюджету, приховує статки
    • 25 Червня 15:35 «Сила правди» вкотре увійшла до списку рекомендованих медіа від Інституту масової інформації
    • 25 Червня 10:36 У Ковельському районі виявили незаконну вирубку близько п’яти тисяч дерев
    • 25 Червня 10:12 Дві волинські компанії оштрафували на 1,4 мільйона гривень за змову на земельних аукціонах
    • 24 Червня 18:16 Як урядова «євроінтеграційна» ініціатива створила нові виклики доступу до публічної інформації
    • 24 Червня 17:50 На Волині ексдиректорку Служби місцевих автодоріг взяли під домашній арешт через підозру в розтраті держкоштів
    • 24 Червня 15:32 Трьох посадовців підозрюють у розкраданні близько трьох мільйонів гривень при ліквідації шахти на Волині
    • 24 Червня 12:33 Начальника управління Луцькради підозрюють у розтраті понад двох мільйонів гривень на реставрації «Батьківщини»
    • 23 Червня 17:13 На Волині на ремонт міжнародного пункту пропуску докинули 62 млн гривень
    • 23 Червня 9:33 АМКУ оштрафував пов’язані з ексдепутатом Луцькради компанії за змову на аукціоні з продажу держмайна
    • 22 Червня 17:55 Екслісничого на Волині підозрюють у незаконній вирубці дерев на майже два мільйони гривень
    • 22 Червня 13:03 Екскерівник комунального підприємства поплатився за махінації з реєстрацією готелю замість медцентру в Луцьку
    • 19 Червня 17:35 У Луцьку запрацює комплекс відпочинку у центральному парку 
    • 18 Червня 14:00 Куди і скільки експортували деревини з Волині у 2024-2025 роках
    • 18 Червня 12:10 Автоматизація Instagram для малого бізнесу: з чого почати
    • 18 Червня 11:41 Луцькводоканал купує електрику в підприємства із Закарпаття, пов’язаного з колишнім соратником нардепа Палиці 
    • 17 Червня 16:49 У Луцькій громаді тарифи на воду для населення зросли у два з половиною рази
    • 17 Червня 11:57 На Волині планують масштабувати видобуток піску на Мельницькому родовищі
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.