Луцька окружна прокуратура поновила кримінальне провадження за фактом можливого незаконного заволодіння бюджетними коштами під час виготовлення фірмою сім’ї колишнього посадовця Волинської облдержадміністрації Віталія Стрільчука облікової документації на пам’ятки.
Про це Центру журналістських розслідувань «Сила правди» повідомили у відповіді на запит.
Йдеться про справу щодо виготовлення облікової документації на історичні пам’ятки волинськими громадами. Торік «Сила правди» розповідала, що колишній керівник відділу охорони історичних пам’яток Волинської облдержадміністрації Віталій Стрільчук радив громадам виготовляти документацію на історичні пам’ятки у підприємства «Терези-ТВ», яке належало його дружині. Таким чином підприємство отримало низку бюджетних замовлень.
Однак роботи фірма виконала неякісно, а Міністерство культури та інформаційної політики забракувало ці документи. Виправляти помилки компанія не захотіла, відповідати на претензії замовників і запитання журналістів теж.
Більше того, «Терези-ТВ» згодом змінила власника і місце своєї реєстрації: переїхала аж в Суми. Відтак, відділ охорони культурної спадщини Ковельської міської ради подав до суду на «Терези-ТВ», аби виправити помилки, або ж повернути кошти. Справа розглядається у господарському суді Сумської області.
Паралельно із розслідуванням журналістів наприкінці жовтня 2023-го правоохоронці відкрили власне кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
У рамках провадження суд видав два десятки ухвал щодо доступу до речей і документів. Зокрема, слідчі Головного управління Національної поліції у Волинській області клопотали аби суд надав дозвіл вилучити документи щодо співпраці з підприємством: укладені договори, акти виконаних робіт, звіти про виконання договорів та іншу документацію.
Досудове розслідування тривало з кінця жовтня 2023-го до липня 2024-го року. А 31 липня цього року слідчий поліції провадження закрив. Офіційно – через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» поцікавився, чому ж правоохоронці не помітили злочину. У Луцькій окружній прокуратурі повідомили, що рішення про закриття цього провадження прийняли передчасно.
«[Це відбулося] без повного та всебічного дослідження обставин кримінального провадження», – зазначили в листі.
Відтак постанову про закриття провадження прокурори скасували. Справу поновили, досудове розслідування знову триває і здійснюють його слідчі Луцького районного управління поліції.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, що у цій справі покарали працівницю Вишнівської сільської ради, яка замовила виготовлення облікової документації на пам’ятки у сумнівної фірми.
Якщо ви підтримаєте ЗСУ і редакцію, то Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зможе підготувати ще більше статей та журналістських розслідувань про злочинні схеми, статки і корупцію влади та політиків на Волині.
Про результати роботи «Сили правди» впродовж років діяльності можна почитати у наших щорічних публічних звітах. Про використання зібраних коштів ми також обов’язково звітуємо у щорічних звітах.