• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 29 Липня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Посадовицю міськради, яка ховала хабарі в білизні, залишили на посаді

Посадовицю міськради, яка ховала хабарі в білизні, залишили на посаді

Автор: Оксана Петрук
3 Жовтня 2018 в 15:25
У категорії: #Аналітика, Новини

Посадовиця Устилузької ОТГ погоріла на хабарі і визнала це на суді. Однак її так і не звільнили, бо колеги вважають її невинною. Особливості покарання хабарниці по-волинськи – у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Сила правди».

4 квітня цього року начальницю господарсько-земельного відділу Устилузької міської ради Володимир-Волинського району викрили на отриманні хабара. Марина Повзун вимагала, а потім одержала 500 доларів США за сприяння в наданні в оренду нежитлового приміщення господарської будівлі.

Серед робочого дня в кафе «Гранд», що в Устилузі, в бюстгальтері посадовиці з’явились п’ять стодоларових купюр. За цю суму вона обіцяла вплинути на членів виконкому, які повинні були прийняти відповідне рішення. Однак впливати не довелося. Правоохоронці «застукали» Марину Повзун «на гарячому».

Слідство тривало недовго і вже на початку червня справу розглядали у Володимир-Волинському міському суді під головуванням Надії Пікули відомої тим, що її й саму раніше обвинувачували в корупційному правопорушенні – вона розглядала справи, де адвокатом однієї зі сторін був її зять Роман Рудись.

Перед Фемідою Марина Повзун свою вину визнала повністю. Відтак суд вирішив не досліджувати матеріали справи. Головуюча Надія Пікула взяла до уваги пом’якшуючу обставину – обвинувачена виявилась багатодітною матір’ю – і покарала корупціонерку штрафом. (До слова, рік тому на Марину Повзун складали постанову за неналежне виконання батьківських обов’язків. Але й тоді суд обмежився усним попередженням).

Пікула

«Враховуючи обставини справи, що пом’якшують покарання, особу обвинуваченої, яка раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, позитивну характеристику, наявність статусу багатодітної сім’ї та перебування на утриманні трьох неповнолітніх дітей, суд дійшов висновку, що її перевиховання та виправлення можливе без ізоляції від суспільства та призначення покарання у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень. Таке покарання, на думку суду, є співмірним протиправному діянню, необхідним і достатнім для виправлення засудженої та попередження нових злочинів і не може вважатися явно несправедливим внаслідок м’якості чи недостатнім для досягнення мети покарання», – йдеться у вироку.

Таким чином начальниця господарсько-земельного відділу Устилузької міської ради відбулася, так би мовити, легким переляком. До слова, у судовій справі не було жодного слова про відсторонення від виконання службових обов’язків, а у вироку – про звільнення. Тож, «Сила правди» вирішила поцікавитись подальшим перебігом цієї історії.

Марина Повзун працює в Устилузькій міськраді Володимир-Волинського району з 2005 року і, як ні в чому не бувало, й донині. Це вдалося з’ясувати безпосередньо в очільника Устилузької міської територіальної громади Віктора Поліщука.

Поліщук

— У вас працює Марина Повзун?

– Так.

– А чому ви її не звільнили? Її ж судили за хабар!

– Скажіть, чому я мав її звільняти? У судовому рішенні такого не написано. Я питав слідчих, чи я повинен її відсторонити, а вони мені казали: чекайте рішення суду.

– Але ж на суді ваша підлегла повністю визнала свою вину…

– Вона до того відношення не має. Ми провели своє розслідування. Їй ті гроші навмисне всунули.

– У бюстгалтер?

– Так. Вони шукали козла відпущення. Вони її схиляли, щоб вона дала покази, що діяла в інтересах третіх осіб. Їй пропонували угоду. Я думаю так, якщо є злочин, то треба карати, а не пропонувати угоду. Ця справа – ще один прояв упередженого ставлення правоохоронних органів до Устилузької громади», – вважає голова Устилузької міської територіальної громади Віктор Поліщук.

Савін
Андрій Савін

«Це злочинна бездіяльність керівника міськради», – вважає юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

«Її визнали винною у вчиненні корупційного злочину, згідно законодавства її зобов’язані звільнити! Частина третя статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» гласить: Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Крім того, це передбачено іншим спеціальним законом – стаття 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»: Посадові особи місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині другій цієї статті, яких притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення, підлягають звільненню з посади у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема начальника відділу звільняє міський голова», – пояснює юрист.

Підтвердила слова експерта і прокуратура Волинської області. Вирок набрав законної сили 6 липня цього року і не був оскаржений в апеляційному порядку. Державне обвинувачення відносно Марини Повзун представляв прокурор Олександр Ліпко.

Отже, Марину Повзун, згідно закону, повинні були звільнити, але вона й досі на тій самій посаді, почувається впевнено і навідріз відмовляється будь-що коментувати.


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Андрій СавінВіктор ПоліщукВолодимир-Волинський міський судМарина ПовзунНадія ПікулаОлександр ЛіпкоПрокуратура Волинської областіРоман РудисьУстилуг
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Чоловік нардепа з Волині виграв суд проти київських патрульних

Наступна новина

«Малиш» розповів кого «визволяли» у Воротнівському заказнику

Схожі Публікації

Як на Волині купували пальне в умовах світової кризи і хто переплатив

Автор: Антон Філіппов
29 Липня 2026 в 10:00
0

Війна США та Ізраїлю проти Ірану, що розпочалася у лютому цього року, вдарила по світовому...

Детальніше

На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом

Автор: Оксана Коваленко
28 Липня 2026 в 17:48
0
На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом

Шацька селищна рада за другим разом здала в оренду два гектари ріллі. Перший аукціон сільрада...

Детальніше

Українців закликають уже перевірити свої дані у Держреєстрі виборців

Автор: Сила Правди
28 Липня 2026 в 12:52
0
Українців закликають перевірити себе в реєстрі виборців

Громадянська мережа ОПОРА запустила кампанію #ПеревірCебеУРеєстрі. Захід спрямований на те, щоб допомогти громадянам перевірити актуальність...

Детальніше
Наступна новина

«Малиш» розповів кого «визволяли» у Воротнівському заказнику

  • 29 Липня 10:00 Як на Волині купували пальне в умовах світової кризи і хто переплатив
    • 28 Липня 17:48 На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом
    • 28 Липня 12:52 Українців закликають уже перевірити свої дані у Держреєстрі виборців
    • 27 Липня 18:18 Вимушена причетність і проблема з блогерством. Що ще лунало на «Фронтері»
    • 27 Липня 16:32 ДБР закрило справу про незаконне збагачення ексдиректора Ківерцівського лісгоспу Ярмолюка
    • 27 Липня 10:35 Луцьктепло придбало чотири модульні котельні за майже 100 мільйонів
    • 25 Липня 9:00 Сірі спортивні штани adidas – справжня база спортстайлу!
    • 24 Липня 18:05 Платний доступ і аукціон зі «своїм» суперником: що не так із «Волинськими Мальдівами»
    • 24 Липня 16:57 Ковельські комунальники замовили у фірми ексдепутата Луцькради вживаний сміттєвоз за понад сім мільйонів гривень
    • 24 Липня 13:10 Луцькводоканал купив екскаватор за майже п’ять мільйонів на тендері з сумнівними умовами
    • 24 Липня 12:45 Які помилки роблять новачки під час вибору човна?
    • 24 Липня 11:48 На Волині з директора компанії стягують майже два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 23 Липня 16:43 Київська фірма має повернути волинській громаді понад мільйон гривень переплати за електроенергію 
    • 23 Липня 11:40 На Волині фірми депутата отримали в оренду майже 70 гектарів землі, конкуруючи зі своєю юристкою
    • 23 Липня 10:54 На Волині суд оштрафував автоімпортера на понад два мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 22 Липня 16:12 На Волині затримали чоловіка, який вимагав 20 тисяч доларів у рідних прикордонника
    • 22 Липня 15:04 Фестиваль для всіх: як «Фронтера» подбала про доступність цього року
    • 22 Липня 14:31 На Волині розслідують схему із розмитнення електрокарів 
    • 22 Липня 10:38 Одеській компанії докинули десятки мільйонів на утримання волинських доріг
    • 21 Липня 17:11 Керівника волинського БЕБ звільнять
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.