• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 17 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Що сказали про війну у своїх різдвяних посланнях ієрархи УПЦ та ПЦУ на Волині

Що сказали про війну у своїх різдвяних посланнях ієрархи УПЦ та ПЦУ на Волині

Автор: Юлія Галецька
10 Січня 2023 в 10:45
У категорії: Новини, ТОП новини
Владика Михаїл та владика Нафанаїл

Цьогоріч Різдво Христове для українців було не таким радісним як зазвичай. Станом на 7 січня повномасштабна війна з Росією тривала уже 318-й день. Традиційно напередодні одного з найбільших християнських свят ієрархи найбільших церков на Волині підготували свої різдвяні послання. Очільник єпархії Православної церкви України у ньому багато згадував про війну та захисників, тоді як представник Української православної церкви згадав про них лише раз. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував різдвяні привітання очільників найбільших церков на Волині: митрополита Луцького і Волинського Православної церкви України Михаїла та архієпископа Волинського і Луцького Української православної церкви (московський патріархат) Нафанаїла.

Найбільше уваги повномасштабній війні Росії проти України у своєму різдвяному посланні приділив очільник єпархії ПЦУ на Волині митрополит Михаїл. Лише один раз згадав про військових очільник УПЦ на Волині Нафанаїл.

Зміст

Toggle
  • Різдвяне послання очільника УПЦ на Волині владики Нафанаїла
  • Різдвяне послання від очільника ПЦУ на Волині владики Михаїла

Різдвяне послання очільника УПЦ на Волині владики Нафанаїла

У своєму різдвяному привітанні владика Нафанаїл чимало уваги приділив історії народження Христа, створенню Богом людини, її меті, образу Христа та наголосив на вчинках Ірода.

«У перші ж місяці земного життя перетерпів Син Божий втечі та поневіряння. Заздрість, підступність та злоба нечестивих супроводжували Єдиного Безгрішного аж до хресної Його смерті. На жаль, і до нині ми бачимо багато противників та ненависників імені Христового», – йдеться в посланні архієпископа Нафанаїла. 

Закликав прихожан очільник церков московського патріархату на Волині  «радіти та веселитись», а про воїнів згадав лише раз наприкінці вітання.

«Нехай Богомладенець Христос благословить Україну та весь український народ, наших воїнів, дарує мир, любов та спасіння усьому роду людському», – єдина згадка про військовослужбовців у різдвяному зверненні Нафанаїла.

Різдвяне послання Нафанаїла

Різдвяне послання від очільника ПЦУ на Волині владики Михаїла

Митрополит Михаїл з перших слів свого привітання нагадує про війну.

«Незважаючи на сумні події в нашій державі, коли український народ боронить цілісність та незалежність своєї Батьківщини, ми святкуємо Христове Різдво – величне торжество всього християнства», – почав своє послання Михаїл. 

Далі ж нагадав про те, що Різдво в такий час – це знак надії. Наголосив, що варто вірити любові Христа та сподіватися на спасіння. Велику частину свого привітання Михаїл приділив військовослужбовцям Збройних сил України та повномасштабній війні:

«Різдво Христове 2023 року ми зустрічаємо не лише з радістю, але й з тривогою в душі. Радісна новина – бо Різдво Христове приходить у наші оселі й парафії, але повномасштабна кровопролитна війна московії проти України, яка триває з 2014-го року, тривожить наші серця.

Особливо в ці святкові дні наші думки та молитви линуть за наших мужніх воїнів, які боронять нашу землю, захищають мир і спокій наших осель. Ми співчуваємо всім, хто втратив своїх рідних, – наших Героїв, і запевняємо, що вони назавжди залишаться у пам’яті та історії нашого народу.

Вітаю вас всечесні отці, дорогі брати і сестри – волиняни, відважні воїни захисники України із Різдвом Христовим, яке ми разом із більшістю європейців починаємо святкувати 25 грудня, а також із Новим 2023-м роком! Бажаю, щоб це Новоліття було для всіх сповнене милості Божої, отримання перемоги над московитським агресором, щоб запанував довгоочікуваний мир у нашій волелюбній Україні і збулася мрія всіх українців – об’єднатись у велику, єдину Православну Церкву», – наголосив митрополит Михаїл. 

Завершуючи різдвяне звернення, він окремо привітав народних депутатів України від Волині і місцевих чиновників.

Нагадаємо, Сила правди» розповідала, як відбувається на Волині перехід церковних парафій із Української православної церкви до Православної церкви України та чому процес знову загальмував.

Юлія Галецька

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Архієпископ НафанаїлВійна в УкраїніВолинська єпархія ПЦУВолинська єпархія УПЦМитрополит МихаїлПравославна церква України (ПЦУ)Українська православна церква (УПЦ)УПЦ МП
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині чоловіка оштрафували на 17 тисяч за те, що «під шафе» тицяв гроші патрульним

Наступна новина

На Волині створили інтерактивну карту прихистків для переселенців

Схожі Публікації

Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 

Автор: Сила Правди
16 Квітня 2026 в 15:35
0
Хабар 30 тисяч доларів Федіку і Вітіву, Фото НАБУ і САП

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в отриманні хабаря щодо дозволу...

Детальніше

Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин

Автор: Оксана Коваленко
16 Квітня 2026 в 12:18
0
Луцький міськрайонний суд виніс вирок двом посадовцям Держекоінспекції у Волинській області за хабар

Верховний Суд залишив у силі вирок засудженим за хабар двом експосадовцям Державної екоінспекції у Волинській...

Детальніше

Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині

Автор: Валентина Куць
15 Квітня 2026 в 18:15
0
Індустріальні парки головна

Задля залучення інвестицій та розвитку промисловості на Волині сформували уже сім індустріальних парків. Із них...

Детальніше
Наступна новина
шелтер прихисток для переселенців

На Волині створили інтерактивну карту прихистків для переселенців

  • 16 Квітня 15:35 Ще одному депутату Луцькради оголосили підозру в резонансній справі «Снігової королеви» 
  • 16 Квітня 12:18 Верховний Суд залишив у силі вирок експосадовцям Держекоінспекції на Волині за корупційний злочин
  • 15 Квітня 18:15 Міські ради, забудовники, політики – хто створює індустріальні парки на Волині
  • 15 Квітня 16:12 Поліцейська родина з Волині зберігає понад два мільйони гривень готівкою
  • 15 Квітня 12:40 Директор Луцького спецкомбінату комунально-побутового обслуговування задекларував новий позашляховик дружини 
  • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
  • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
  • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
  • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
  • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
  • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
  • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
  • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
  • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
  • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
  • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
  • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
  • 7 Квітня 10:25 Волинський лісівник, фігурант справи про незаконне збагачення, взяв у кредит японський позашляховик
  • 6 Квітня 17:51 Медпрацівницю волинської лікарні підозрюють у вимаганні грошей з військовозобов’язаних
  • 6 Квітня 14:28 Львівська компанія вивезла з Волині понад 100 тисяч тонн корисних копалин без дозволу на видобуток
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.