• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 14 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Вакцини проти Covid-19 змінюють ДНК?!

Вакцини проти Covid-19 змінюють ДНК?!

Автор: Анна Данильчук
4 Лютого 2022 в 10:00
У категорії: Новини
чи справді вакцина змінює ДНК

На жаль, і до сьогодні багатьом медичним дослідницьким центрам та установам, сімейним лікарям і вченим по всьому світу доводиться спростовувати численні міфи щодо вакцин проти Covid-19. Замість того, щоб рятувати життя, займатися медичною практикою, або шукати відповіді на складні епідеміологічні питання, вони вимушені переконувати людей у безпечності та необхідності імунізації. Та аби лишень переконувати, часто доводиться воювати із міфами настільки абсурдними, що важко уявити чий мозок міг їх вигадати. 

Розвінчанню кількох таких міфів присвячено публікацію відомого американського медичного центру імені Джона Гопкінса. Наприклад, чи здатні вакцини проти Covid-19 проникати у ваші клітини та змінювати ДНК? Звичайно, що ні. Єдине завдання вакцин проти Covid-19 – допомогти імунній системі вашого організму боротися з коронавірусом. Месенджер РНК з двох перших типів вакцин проти Covid-19 (Pfizer-BioNTech та Moderna) дійсно проникає в клітини, але не в їхнє ядро, де якраз і знаходиться ДНК. Месенджер РНК виконує свою роботу, змушуючи клітину виробляти білок для стимуляції імунної системи, а потім швидко руйнується, не впливаючи на вашу ДНК.

Щодо самої технології мРНК вакцин, то вона зовсім не нова і розроблялася у багатьох дослідницьких  центрах майже два десятиліття поспіль. Коли ж світ зіткнувся із епідемією Covid-19, виробники адаптували цю технологію, аби максимально швидко виготовити вакцини проти Covid-19. 

Днями один з провідних веб-сайтів охорони здоров’я WebMd повідомив просто приголомшливі новини. Фармацевтична компанія Moderna розпочали клінічні випробування експериментальної вакцини проти ВІЛ, яка використовує ту саму технологію мРНК, що й у успішній вакцині від Covid-19. Перші щеплення були зроблені цього січня у Школі медицини та наук про здоров’я Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні. Протягом чотирьох десятиліть вірусу імунодефіциту людини вдавалося ухилятися від спроб імунної системи його знищити. Пошук вакцини від ВІЛ був довгим і складним, проте наявність нової платформи мРНК Moderna може стати ключем до винайдення ефективної вакцини проти ВІЛ.


Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Волинська фундація” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Анна Данильчук

Кандидатка філологічних наук; доцентка Волинського національного університету імені Лесі Українки
Теги матеріалу: Covid-19ВакцинаціяВолинська фундаціяКоронавірусМедицина
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Земля війни: що сталося з ділянками, які за сім років отримали учасники АТО на Волині

Наступна новина

На Волині судять адвоката, який домовлявся зі слідчим про підміну бурштину у кримінальній справі

Схожі Публікації

Волинь атакували десятки шахедів

Автор: Сила Правди
13 Травня 2026 в 18:37
0
Наслідки обстрілу Луцька

Волинська область 13 травня перебувала під масованим ударом російських БпЛА типу «Шахед». У повітряному просторі...

Детальніше

Офіс Генпрокурора відсуджує землі волинського заказника «Зубр», призначили експертизу котеджів 

Автор: Олег Криштоф
13 Травня 2026 в 12:48
0
Недобудований котедж №2 і фундамент бізнесмена Станіслава Куренди на території колишнього лісомисливського господарства «Звірівське». Будівлі розташовані біля майнового комплексу з VIP-готелем для мисливців «Zviriv»

Господарський суд Волинської області призначив експертизи у справі про оренду лісової ділянки в заказнику «Зубр»...

Детальніше

Волинський виш платить сотні тисяч роялті своєму ректору 

Автор: Оксана Коваленко
13 Травня 2026 в 11:49
0
Анатолій Цьось

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось задекларував за 2025 рік понад 284...

Детальніше
Наступна новина
зал судових засідань Ківерцівський районний суд

На Волині судять адвоката, який домовлявся зі слідчим про підміну бурштину у кримінальній справі

  • 13 Травня 18:37 Волинь атакували десятки шахедів
  • 13 Травня 12:48 Офіс Генпрокурора відсуджує землі волинського заказника «Зубр», призначили експертизу котеджів 
  • 13 Травня 11:49 Волинський виш платить сотні тисяч роялті своєму ректору 
  • 12 Травня 15:57 Луцькводоканал зобов’язали відшкодувати за загибель риби у Стиру понад вісім мільйонів гривень
  • 12 Травня 12:45 Ексдиректора ліцею на Волині підозрюють у службовій недбалості при будівництві укриття
  • 12 Травня 11:40 VOLKANOV – новий голос українського шоу-бізнесу відвідає Волинь
  • 12 Травня 11:00 Майстриня манікюру з Волині допомогла закарпатській компанії отримати в оренду сотні гектарів землі: розслідування
  • 11 Травня 17:11 Сім’я волинського митника перед його звільненням розжилася на три квартири, будинок та Lexus за гривню
  • 11 Травня 15:16 ДБР закрило кримінальну справу щодо колишнього головного лісівника Волині і Рівненщини Кватирка 
  • 10 Травня 13:40 У Луцьку протестували проти ухвалення нового Цивільного кодексу
  • 9 Травня 9:15 Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт
  • 8 Травня 19:20 Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат
  • 8 Травня 15:28 На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах
  • 8 Травня 14:15 Поліція розслідує, як приватизували земельну ділянку із тролейбусною інфраструктурою під Луцьком
  • 8 Травня 11:34 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під варту
  • 7 Травня 15:26 На Волині компанія родини Добкіних планує збудувати ще одну птахоферму
  • 7 Травня 10:51 У районному суді на Волині обрали нового голову 
  • 7 Травня 9:30 Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі
  • 6 Травня 15:01 Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 
  • 6 Травня 11:40 Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.