• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 4 Червня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > ВАКС обрав запобіжний захід підозрюваному в хабарництві «слузі народу» з Луцька

ВАКС обрав запобіжний захід підозрюваному в хабарництві «слузі народу» з Луцька

Автор: Оксана Коваленко
24 Квітня 2026 в 16:55
У категорії: Новини, ТОП новини
ВАКС обрав запобіжний захід депутату Луцької ради Роману Бондаруку

Вищий антикорупційний суд призначив депутату Луцької міської ради Роману Бондаруку, якого підозрюють у корупції, запобіжний захід у вигляді 4 мільйонів гривень застави. Він також має носити електронний браслет. Бондарук є фігурантом кримінальної справи щодо виділення землі під будівництво багатоповерхівки в Луцьку.

Ухвалу про обрання запобіжного заходу луцькому обранцю виніс Вищий антикорупційний суд 24 квітня 2026 року.

19 грудня 2025 року представники Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у низки посадовців місцевої влади та повідомили про підозру в хабарництві двом депутатам від ВО «Свобода» – Миколі Федіку та Анатолію Вітіву з Луцької міської та Волинської обласної рад. Тоді ж повідомили про підозру у наданні неправомірної вигоди колишньому народному депутату-підприємцю Юрію Савчуку. Корупційні дії начебто стосувалися позитивних рішень щодо земельної ділянки під будівництво багатоповерхівки в Луцьку, а ціна питання – 30 тисяч доларів. 

Серед посадовців, у яких торік у грудні проводили обшуки, був і депутат Луцької міськради, керівник фракції «Слуга народу» Роман Бондарук. У лютому цього року ВАКС наклав арешт на вилучені під час обшуків 140 тисяч доларів готівки, а також коштовності Бондарука. Згодом він склав повноваження керівника фракції. А 15 квітня цього року йому повідомили про підозру. 

Романа Бондарука підозрюють у тяжкому кримінальному правопорушенні за статтею 368 ККУ – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою за вчинення чи невчинення певних дій з використанням свого службового становища. У п’ятницю, 24 квітня, у ВАКС прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ілля Марценюк клопотав, щоб обранцю призначили заставу у понад 6,9 мільйона гривень і, зокрема, зобов’язали здати закордонні паспорти. 

Він озвучив докази, зібрані слідством, зокрема під час здійснення негласних розшукових дій. З-поміж іншого повідомив, що бізнесмен Юрій Савчук неодноразово телефонував Бондарукові, також зафіксовані кілька їхніх зустрічей. Крім цього, Савчук у день голосування щодо так званої справи «Снігової королеви» (це назва льодової арени, яку перенесли, щоб звільнити землю під забудову) надіслав депутату повідомлення з подякою. Прокурор Марценюк також додав, що екснардеп та Роман Бондарук відновили спілкування після кількарічної перерви саме у 2025 році – правоохоронець пов’язав це з домовленостями щодо «Снігової королеви». Також він підкреслив, що Бондарук позитивно голосував за потрібні Савчукові рішення відносно згаданої земельної ділянки.

Що ж до вимоги здати закордонні паспорти, то прокурор САП у клопотанні послався на публікацію «Сили правди» про виїзд депутатів за кордон, у якій зокрема йшлося про поїздки за межі України Романа Бондарука. Ілля Марценюк звернув увагу, що обранець громади їздив завдяки запрошенню благодійної організації «Help Ukraine», пов’язаної з братом підозрюваного. 

Захисниця луцького депутата просила суд відмовити у задоволенні клопотання прокурора. Вона підкреслила, що в інформації правоохоронця немає прямої інформації, що про неправомірну вигоду говорив саме її підзахисний. Мовляв, безпосередня доказова база стосується розмов Вітіва і Федіка, щоб тільки залучити Романа Бондарука та домовитися з ним. Відносно комунікацій із Савчуком захисниця повідомила, що цей підприємець разом із Бондаруком були членами добровольчого об’єднання, тому мали про що регулярно спілкуватися. 

Також адвокатка додала позитивні характеристики Бондарука з Луцької міськради та з Асоціації міст України, а ще повідомила, що він опікується неповнолітнім сином і матір’ю.

Сам Роман Бондарук на засіданні ВАКС пояснив, що як інціатор багатьох проєктів рішень Луцької міськради, повинен зустрічатися й обговорювати їх з різними людьми і відбувалися ці обговорення у той період, який прокурор пов’язує з комунікацією у справі «Снігової королеви».

«Інтерпретація щодо мого зловживання чи якогось прохання – це просто припущення», – запевнив обранець.

Свої позитивні голосування за одіозне питання депутат Луцькради Бондарук пояснив так:

«Ні мій голос, ні голоси моєї фракції ніяк би не змінили б ситуацію, тому що за ті рішення проголосувало більше – 36 чи 34 депутатів».

Суддя ВАКС Віктор Маслов запитав у Бондарука, чим займається і чи прибуткова його іноземна компанія. (Згідно з деклараціями і даними словацького реєстру, Роман та Юрій Бондаруки є співзасновниками словацької компанії «L.A. Svit Consulting»). На запитання судді депутат відповів, що не знає:

«Сьогодні я не можу це сказати, тому що я не був там і не знаю. Але в минулі роки вона була не дуже прибуткова. […]. Тобто брату на життя вистачало, він займався цією кампанією. Маркетингова компанія,.. вона займається різними послугами… з пошуку… Ну, наприклад, туди багато наших поїхали, то їм машини шукали,.. такі от маркетингові послуги… Ну і плюс надає консультації з юридичних моментів, тому що брат мій саме юридичну має освіту. Але я, фактично, не займався цим підприємством з 2022 року».

Також Віктор Маслов уточнив у Романа Бондарука про арештовані кошти. Йдеться про 140 тисяч доларів. Відповідаючи на питання, депутат повідомив і про арештовані коштовності (а це золотий наручний годинник «Geneve» вагою понад 57 грамів, жіночий перстень та 10 золотих монет із написом «Napoleon III Empereur» (1855–1867 років)).

«Частина коштів – це мої кошти. Частина – зароблена моєю дружиною, з якою ми живемо в громадянському шлюбі. Також якщо ми говоримо про прикраси, це прикраси, подаровані моєю мамою моєму сину», – пояснив Роман Бондарук.

Вислухавши обидві сторони, суддя ВАКС Віктор Маслов постановив задовольнити вимогу прокурора частково та призначив Роману Бондаруку запобіжний захід у вигляді застави розміром 4 мільйони гривень.

Також підозрюваний обранець не має права без дозволу відлучатися з Луцького району Волинської області (мешкає він у Лищі), утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, а також з Ігорем Поліщуком, головою Волинської облради Григорієм Недопадом, його заступником Юрієм Поліщуком та частиною депутатів Луцької і Волинської місцевих рад. Бондарук, окрім цього, має здати усі документи для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю. 

Раніше «Сила правди» писала, що Вищий антикорупційний суд наклав арешт на 140 тисяч доларів, а також на коштовності депутата Романа Бондарука.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: Help UkraineАнатолій ВітівВищий антикорупційний суд (ВАКС)Віктор МасловдепутатЛуцькМикола ФедікпрокурорРоман БондарукСвободаСила правдиСлуга народуСпеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)СудсуддіхабарЮрій БондарукЮрій Савчук
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

У Луцьку на комунальному підприємстві тривають обшуки через ймовірне зловживання владою для виїзду за кордон

Наступна новина

Волинській експодатківиці «пробачили» недостовірне декларування на майже три мільйони гривень

Схожі Публікації

Справа про ремонт дороги на Волині фірмою депутата пішла на третє коло судів

Автор: Оксана Коваленко
4 Червня 2026 в 18:04
0
ремонт дороги, проїзд заборонено ремонт вулиці, каток

Львівський апеляційний суд переглядає кримінальну справу про ймовірне присвоєння бюджетних коштів на ремонті дороги, у...

Детальніше

На Волині орендаря зобов’язали повернути громаді земельну ділянку на майже 60 гектарів

Автор: Сила Правди
4 Червня 2026 в 17:31
0
Господарський суд Волині видав наказ про стягнення коштів з фірми «Мегаватт енерго сервісна компанія». Фото – volynnews.com

Суд зобов’язав товариство з обмеженою відповідальністю «Білорусь-Агро» повернути Шацькій громаді майже 60 гектарів сіножатей, які...

Детальніше

На Волині розслідують корупційну схему в одному з підрозділів ТЦК

Автор: Сила Правди
3 Червня 2026 в 18:16
0
На Волині розслідують корупційну схему в одному з підрозділів ТЦК

Правоохоронці підозрюють військовослужбовця одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Волині в організації схеми...

Детальніше
Наступна новина

Волинській експодатківиці «пробачили» недостовірне декларування на майже три мільйони гривень

  • 4 Червня 18:04 Справа про ремонт дороги на Волині фірмою депутата пішла на третє коло судів
  • 4 Червня 17:31 На Волині орендаря зобов’язали повернути громаді земельну ділянку на майже 60 гектарів
    • 3 Червня 18:16 На Волині розслідують корупційну схему в одному з підрозділів ТЦК
    • 3 Червня 12:41 З Волиньелектрозбуту стягують майже пів мільйона гривень через сумнівну угоду з обласною лікарнею
    • 2 Червня 17:43 Фірма з орбіти Палиці придбала будівлю в історичній частині Луцька
    • 2 Червня 15:35 Як допомогти алкоголіку: що можуть зробити близькі
    • 2 Червня 11:05 У працях викладачки вишу на Волині виявили творчість штучного інтелекту 
    • 1 Червня 14:44 Обвинуваченого в корупції чиновника Держпродспоживслужби на Волині знову судять
    • 30 Травня 11:30 «Туалетна схема» чи невдалий проєкт: історія недобудованої халупи у Луцьку
    • 29 Травня 16:50 Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати
    • 29 Травня 12:14 Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем
    • 28 Травня 21:34 На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон
    • 28 Травня 14:04 На Волині брат з сестрою розіграли тендери на постачання риби і яєць – АМКУ оштрафував
    • 28 Травня 10:40 У районному суді на Волині обрали нового голову 
    • 27 Травня 16:39 Притягнули до відповідальності суддю з Волині, який «не встигав» карати п’яних водіїв
    • 27 Травня 14:25 Чому Луцькводоканал віддав майже сотню підрядів на 35 мільйонів гривень фірмі чоловіка своєї бухгалтерки
    • 27 Травня 9:48 У сільради на Волині вимагають захистити заказник
    • 26 Травня 16:50 У Луцьку виставили на аукціон право оренди на «Ротонду»: що з цим не так
    • 26 Травня 10:08 На Волині виявили незаконну вирубку дерев на понад 16,5 мільйонів гривень
    • 25 Травня 16:50 Як на Волині декомунізують пам’ятки і хто за це платить?
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.