49 українців повернулися з російського полону. Серед них і лучанин Дмитро Селютін. Він провів у полоні 29 місяців. Обмін полоненими відбувся завдяки роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента та за сприяння Об’єднаних Арабських Еміратів.
Першою радісну звістку повідомила мама Дмитра Селютіна Наталія Ніколаєва.
«Діма в Україні», – єдине, що написала мама морпіха.
«Вітаємо Героя на рідній землі та бажаємо якнайшвидшої зустрічі із рідними, які отримали довгоочікувану звістку», – написав голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.
«Друзі, маємо гарну новину. Морський піхотинець з Луцька Дмитро Селютін після 29 місяців повернувся з російського полону і наразі знаходиться в Україні. Вітаємо маму Дмитра Наталію Ніколаєву з такою довгоочікуваною подією. Дмитру бажаємо якомога швидшого відновлення й міцного здоровʼя!» – відреагував Луцький міський голова Ігор Поліщук.
Серед звільнених 23 солдатів та сержантів, 19 офіцерів. Восьмеро – представники ЗСУ (зокрема двоє з ТрО), двоє з Нацполіції, четверо прикордонників, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та Азовсталі з Нацгвардії. Решта семеро – цивільні.
Дмитро Селютін саме оборонець Маріуполя з Луцька. Він – бойовий медик 36-ї окремої бригади морської піхоти. Після навчання у Ківерцівському медичному коледжі Дмитро Селютін пройшов строкову службу, а згодом вирішив підписати контракт. Матері сказав: або ти підтримуєш моє рішення, або ми не спілкуємось.
«24 лютого Дмитро вже був у складі бригади. Їх позиції у селі Широкине Донецької області російські військові обстріляли першими – залпом і з моря. Бригада за наказом відійшла у Маріуполь. А далі – розуміння повного оточення і 48 діб роботи медиком у надскладних умовах на заводі Ілліча. 12 квітня Дмитро Селютін потрапив у полон, коли разом із бригадою намагалися прорватися до бійців полку «Азов», які перебували на «Азовсталі», – розповідала раніше в інтерв’ю «Силі правди» мама Дмитра – Наталія Ніколаєва.
Коли потрапив у полон Дмитру було 25 років. В російських казематах він пробув 29 місяців.
А рік тому у серпні Наталія Ніколаєва відшукала в Маріуполі собаку свого сина. Дмитро давно хотів собаку і за рік перед повномасштабним втрогненням нарешті купив цуценя пітбуля, якого назвав Афіна.
Коли син потрапив у полон, як розповіли Наталії очевидці, росіяни наказали вигнати Афіну, інакше погрожували вбити її на місці. І Дмитро відпустив собаку…
Наталія увесь рік не припиняла шукати улюбленицю сина і завдяки соцмережам таки знайшла – вона була на підприємстві неподалік заводу Ілліча.
Привезти до Луцька тварину допомогла директорка Луцького Зоопарку Людмила Денисенко.
Уже в Луцьку Афіна народила семеро цуценят.
«У родині це сприйняли, як ще одне диво», – ділилася рік тому виданню Район. Луцьк Наталія Ніколаєва.
Коли Дмитро буде вдома, в Луцьку, поки не відомо.
«Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, всі належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство», – повідомляють в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Раніше «Сила правди» розповідала, що не всі чоловіки поспішають захищати Батьківщину, а є такі, які відкривають фіктивний бізнес, щоб покинути Україну.