• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 5 Вересня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства

За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства

Автор: Оксана Петрук
15 Січня 2026 в 10:42
У категорії: Новини
Затурці. Знак

Адмінколегія Західного міжобласного територіального відділення АМКУ викрила змову двох компаній на торгах із закупівлі обладнання для освітніх закладів Волині і Рівненщини. Загалом йдеться про три аукціони, один з яких проводила Затурцівська сільська рада. В обхід закону товариству з обмеженою відповідальністю «Арм-Еко» вдалося отримати підряд на постачання обладнання для харчоблоку школи імені В’ячеслава Липинського на майже 300 тисяч гривень. За це через п’ять років фірму і її вдаваного конкурента на торгах оштрафували і внесли до чорного списку АМКУ.

Відповідне рішення 30 грудня 2025 року ухвалила адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення АМКУ. 

Антимонопольники встановили, що компанії діяли узгоджено під час участі у трьох тендерах 2020 року, що стосувалися закупівлі обладнання для шкільних їдалень.

Один із цих тендерів провела Затурцівська сільська рада. За понад 300 тисяч гривень громада закуповувала обладнання для харчоблоку школи імені В’ячеслава Липинського. У торгах брали участь лише дві компанії – «Арм-Еко» з Рівненшини та «Будівельно-торгівельна компанія Світ Будінвест» з реєстрацією у Краматорську на Донеччині. При цьому друга фірма подала пропозицію з численними порушеннями вимог тендерної документації, не знижувала ціну на аукціоні та й взагалі не входила у систему аукціону під час торгів. Відповідно переможцем стала компанія «Арм-Еко» з пропозицією 299,5 тисяч гривень.

Схожу модель поведінки Антимонопольний комітет зафіксував і на двох інших торгах – уже для управління освіти Рівненського міськвиконкому на суми понад 3 млн грн та 571 тис. грн. У всіх випадках перемогу отримувало саме ТОВ «Арм-Еко».

Під час розслідування АМКУ з’ясував, що компанії мали тісні господарські зв’язки: між ними діяли договори поставки, відбувалися регулярні фінансові перерахунки, а «Світ Будінвест» у своїх тендерних пропозиціях системно декларував продукцію виробництва «Арм-Еко». Це, на думку комітету, свідчить про відсутність реальної конкуренції та єдність економічних інтересів.

Поведінку компаній кваліфікували як антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. За це кожну з фірм оштрафували на 204 тисячі гривень, по 68 тисяч за кожен тендер. Крім того, впродовж найближчих трьох років ці підприємства позбавлені права участі у відкритих торгах.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-торгівельна компанія Світ Будінвест» зареєстроване 2018 року у Краматорську на Донеччині. Основний вид діяльності компанії – неспеціалізована оптова торгівля. Директором і власником фірми є Ігор Грабар.

ТОВ «Арм-Еко» зараєстроване на Рівненщині у 2004 році. Компанія зокрема спеціалізується на будівельно-монтажних роботах. Її власниками є рівняни Михайло Мельник та Андрій Єдін.

Раніше «Сила правди» писала, як фірма з чорного списку АМКУ отримала підряд на Волині на майже 3,7 мільйона гривень.

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Андрій ЄдінАнтимонопольний комітет України (АМКУ)Затурцівська сільська громадаЗахідне міжобласне територіальне відділення АМКУІгор ГрабарМихайло МельникТОВ «Арм-Еко»ТОВ «Будівельно-торгівельна компанія Світ Будінвест»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Депутат Волиньради оскаржив заставу розміром у 10 мільйонів гривень

Наступна новина

Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень

Схожі Публікації

Комбінат шкільного харчування Луцька очолила депутатка міськради

Автор: Олег Криштоф
4 Вересня 2026 в 19:51
0
Оксана Руднік. Джерело: Facebook-сторінка «Слуга нороду- Волинь»

Директоркою Луцького комбінату шкільного і студентського харчування стала депутатка міської ради від «Слуги народу» Оксана...

Детальніше

На Волині судили двох чоловіків, які фіктивно влаштувалися на вчительську роботу

Автор: Олег Криштоф
4 Вересня 2026 в 17:29
0
Луцький ліцей №15

Двох псевдовчителів Луцького ліцею №15 покарали за фіктивне працевлаштування. За посади педагога вони заплатили загалом...

Детальніше

Трьох волинян підозрюють у заробітках на ухилянтах

Автор: Сила Правди
4 Вересня 2026 в 17:17
0
До 8 000 доларів США за фіктивну інвалідність для ухилянтів: трьом волинянам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів у складі організованої групи

Правоохоронці підозрюють трьох волинян у тому, що вони за гроші допомагали оформляти фіктивну інвалідність ухилянтам....

Детальніше
Наступна новина
Шкільний автобус Богдан

Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень

  • 4 Вересня 19:51 Комбінат шкільного харчування Луцька очолила депутатка міськради
  • 4 Вересня 17:29 На Волині судили двох чоловіків, які фіктивно влаштувалися на вчительську роботу
  • 4 Вересня 17:17 Трьох волинян підозрюють у заробітках на ухилянтах
  • 3 Вересня 18:14 На Волині суд арештував частину землі під готельним комплексом дружини ексчиновника облдержадміністрації
  • 3 Вересня 14:13 Директора луцької компанії-імпортера зобов’язали сплатити майже 300 мільйонів гривень штрафу
  • 2 Вересня 18:39 Нардеп від Волині закликав Генпрокурора розслідувати зловживання в інтернаті після публікації «Сили правди» 
  • 2 Вересня 18:17 ВРП не знайшла доказів провини судді з Волині, який не встигав карати п’яних водіїв
  • 2 Вересня 17:56 У фірми волинського депутата освітяни замовили дров на півтора мільйона гривень
  • 2 Вересня 12:46 Луцькспецкомунтранс купує два сміттєвози за понад 24 мільйони гривень у київської фірми
  • 1 Вересня 16:42 Директора Луцького підприємства електротранспорту звільнили (оновлено)
  • 1 Вересня 15:49 Волинянка претендує на посаду детектива НАБУ
  • 1 Вересня 14:32 Староста Луцької громади придбав земельну ділянку за майже 700 тисяч гривень
  • 1 Вересня 12:01 Послуги паркування на Луцькому авторинку вперше за багато років надаватиме комунальне підприємство без посередників 
  • 31 Серпня 17:10 Стали відомі деталі справи про розкрадання на ліквідації шахти в Нововолинську
  • 31 Серпня 16:00 Трудова повинність і схеми на закупівлі їжі у психоневрологічному інтернаті на Волині
  • 31 Серпня 15:22 Порядок без постійного прибирання: як організувати зберігання у ванній
  • 31 Серпня 12:22 Фірму з Луцька покарали за змову на тендері щодо харчування пацієнтів медзакладу
  • 28 Серпня 17:41 Депутат Волиньради складає мандат через підозру у справі про хабар на 140 тисяч доларів
  • 28 Серпня 14:07 На Волині міського голову відсторонили від посади через кримінальну справу щодо розширення кладовища
  • 28 Серпня 13:24 Посадовця навчального закладу Волині судили за фіктивне працевлаштування
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
Спільнота Увійти

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.