• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 14 Квітня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Міського голову Ківерців підозрюють у розтраті понад 6 мільйонів при закупівлі авто для ЗСУ

Міського голову Ківерців підозрюють у розтраті понад 6 мільйонів при закупівлі авто для ЗСУ

Автор: Сила Правди
25 Квітня 2025 в 11:36
У категорії: Новини
Міський голова Ківерців Олександр Ковальчук

Волинська обласна прокуратура повідомила голові міської ради на Волині про підозру у розтраті чужого майна в особливо великих розмірах, а точніше 6 мільйонів гривень при закупівлі машин для Збройних сил України. Як стало відомо, це стосується голови Ківерцівської міської ради Олександра Ковальчука. За версією слідства, у змові зі знайомим підприємцем він купив бензовози для військових у два з половиною рази дорожче.

Про підозру голові міськради на Волині йдеться у повідомленні пресслужби обласної прокуратури та територіального управління Бюро економічної безпеки. Як відомо «Силі правди», йдеться про Олександра Ковальчука.

За версією правоохоронців, міський голова Ківерцівської громади Олександр Ковальчук після того, як навесні 2023 до міськради звернулися військові з клопотанням придбати для їхнього підрозділу дві вантажівки, організував закупівлю за завищеною ціною, змовившись зі знайомим підприємцем.

Про підозріле придбання двох вживаних бензовозів Renault Premium за 10,3 мільйона гривень «Сила правди» писала ще у липні 2023-го, коли виявила невиправдано дорогу закупівлю у «Prozorro». У той же час на сайтах з продажу такої техніки машини пропонували за цінами від 40 до 63 тисяч доларів, що в перерахунку на національну валюту становило від 1,5 до 2,5 мільйонів гривень.

Представники Територіального управління Бюро економічної безпеки у Волинській області зареєстрували кримінальне провадження щодо цього лише через рік – у вересні 2024-го. Тепер же прокурори констатували зловживання при закупівлі.

«У результаті за кошти громади було закуплено за понад 10 мільйонів гривень автомобілі, реальна вартість яких на більш ніж 6 мільйонів гривень менша», – інформує пресслужба прокуратури.

Підозру Ковальчуку, а також підприємцю, з яким він начебто змовився, висунули за ч. 5 ст. 191 КК України, у якій йдеться про розтрату чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Тим часом з 2023 року волинська поліція розслідувала і справу про закупівлю Ківерцівською міською радою китайських тракторів: техніка обійшлася у 10,3 мільйона гривень і призначена для місцевих комунальників. Проте, правоохоронці підозрювали, що громада не отримала усіх агрегатів. Результати цього розслідування наразі не відомі.

Як раніше писала «Сила правди», на Волині бізнесмен розіграв 5 аукціонів з родичкою, щоб отримати землі в заказнику.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ProzorroВійнаВійна в УкраїніВолинська обласна прокуратураЗакупівліЗбройні сили України (ЗСУ)ЗСУКіверціКіверцівська міська радакримінальна справаОлександр КовальчукпідозраСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Підозріло дешевий кросовер і сумнівні транзакції: що знайшло НАЗК у декларації волинського митника

Наступна новина

Очільник Волинської обласної прокуратури отримав найбільшу зарплату серед колег, але житла так і не придбав

Схожі Публікації

Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів

Автор: Оксана Коваленко
14 Квітня 2026 в 15:39
0
Андрій Середюк – ексрадник мера Ковеля та ексТЦК-шник

Ковельсьский міськарайонний суд виніс вирок колишньому раднику міського голови Ковеля Андрієві Середюку. Експосадовець підписав угоду з...

Детальніше

Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків

Автор: Олег Криштоф
13 Квітня 2026 в 14:25
0
Луцький район (знак)

Товариство з обмеженою відповідальністю «Західна ВЕС 3», яке належить до львівської корпоративної групи «ТКС», планує...

Детальніше

Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону

Автор: Оксана Петрук
13 Квітня 2026 в 13:53
0

Начальник 6 прикордонного Волинського загону Богдан Ігнатюк у 2025 році отримав понад мільйон гривень грошового...

Детальніше
Наступна новина
Віктор Тимчук

Очільник Волинської обласної прокуратури отримав найбільшу зарплату серед колег, але житла так і не придбав

  • 14 Квітня 15:39 Ексрадника міського голови Ковеля судили за організацію схеми для ухилянтів
    • 13 Квітня 14:25 Львівська компанія збудує на Волині вітрову електростанцію на 13 вітряків
    • 13 Квітня 13:53 Без власного житла, але із заощадженнями в доларах: декларація начальника Волинського прикордонного загону
    • 10 Квітня 15:32 На Волині дружина сільського голови, якого судять за корупцію, стала власницею 6 нових земельних ділянок
    • 10 Квітня 14:10 На Волині фірма з «чорного списку» АМКУ отримала підряд на майже 3,7 мільйона гривень від Нацполіції
    • 10 Квітня 10:00 Як фірми депутата та його дружини розіграли 56 гектарів землі на Волині
    • 9 Квітня 14:10 Обвинувачений в корупції суддя райсуду на Волині задекларував понад мільйон зарплати та нову квартиру доньки
    • 9 Квітня 9:55 Помічник нардепа Палиці хоче збудувати під Луцьком житловий комплекс на 2400 квартир
    • 8 Квітня 17:07 На Волині підприємців-перевізників оштрафували за змову на тендерах шахти
    • 8 Квітня 16:24 Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» задекларував п’ять мільйонів зарплати і три нові автівки
    • 7 Квітня 15:21 На Волині державі повернули майже 700 гектарів земель, які незаконно оформили як комунальні
    • 7 Квітня 12:06 Волинський поліцейський задекларував пів мільйона доларів готівки та мільйонні доходи дружини
    • 7 Квітня 10:25 Волинський лісівник, фігурант справи про незаконне збагачення, взяв у кредит японський позашляховик
    • 6 Квітня 17:51 Медпрацівницю волинської лікарні підозрюють у вимаганні грошей з військовозобов’язаних
    • 6 Квітня 14:28 Львівська компанія вивезла з Волині понад 100 тисяч тонн корисних копалин без дозволу на видобуток
    • 4 Квітня 10:31 Очільник Волинської облдержадміністрації декларує електрокар у дружини, а серед доходів – стипендію
    • 3 Квітня 16:47 Директор Луцькводоканалу задекларував понад 4 мільйони гривень роялті та апартаменти дружини в Болгарії
    • 3 Квітня 13:49 На Волині посадовець Держпродспоживслужби зізнався в хабарництві і зобов’язався задонатити ЗСУ 1,5 мільйона
    • 3 Квітня 10:24 Волинський виш без тендеру докинув підряднику тридцять мільйонів на реконструкцію корпусу 
    • 2 Квітня 15:46 Вивели на чисту воду: директор Луцькспецкомунтрансу нарешті задекларував виявлене журналістами майно
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.