Дата має значення

Анна Данильчук

Кандидатка філологічних наук; доцентка Волинського національного університету імені Лесі Українки

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Вам напевне знайома прискіпливість, з якою ми перевіряємо ціни на готель, скажімо. Уважно аналізуємо, чи актуальні вони на обрані дати й лише тоді приймаємо рішення забронювати кімнату. Аякже, інакше коли приїдеш і з’ясується, що їх підняли – доведеться переплачувати, або селитися в гірший номер. Точно так і з інформацією, особливо новинами – завжди варто перевіряти, чи свіжі вони, перед тим як читати й поширювати.

Нещодавно моя знайома голосно обурювалася котромусь із рішень Верховної Ради, за яке депутати насправді проголосували ще задовго до початку війни. Її ж дивувала їхня безвідповідальність і недоречність законопроєкту для наших складних часів. Натрапивши на новину в мережі, у якісному інформаційному виданні, вона геть забула перевірити, коли її опублікували. І відтак, аналізувала її з позицій сьогодення.

Звичайно, інколи нам хочеться почитати, що було минулого місяця, року чи навіть століття, але функція такого читання інакша, ретроспективна. Якщо ж ми слідкуємо за новинами й важливими повідомлення з фронту, парламенту чи офісу президента, тоді час публікації перевіряти дуже важливо. І не просто день, а годину й хвилину, адже динаміка військових подій висока і те, що було актуальним пів години тому, може швидко стати застарілим.

Професійні інтернет-медіа публікують час появи новини на видному місці – вгорі, під заголовком, або, навпаки, наприкінці тексту. Інколи згадка про день публікації є навіть в URL-адресі сторінки, тож достатньо просто уважно подивитися. З друкованими газетами чи журналами ще простіше – вони містять не лише дату, а й номер видання на першій шпальті. В час війні візьміть собі за звичку перед тим як читати й реагувати на повідомлення, обов’язково перевірити чи воно ще актуальне – збережете і час, і нерви.


Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Волинська фундація” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Схожі Публікації

Щодня лише через блокаду митного переходу «Ягодин» українські вантажоперевізники за скромними підрахунками втрачають приблизно два...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ