• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 18 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > Фірми депутата Волинської облради та сина колишнього дорожника оштрафували на мільйон за змови на тендерах

Фірми депутата Волинської облради та сина колишнього дорожника оштрафували на мільйон за змови на тендерах

Автор: Валентина Куць
7 Листопада 2024 в 09:15
У категорії: #Ми вплинули, Новини, ТОП новини
Змова Аміла та Ковельське ШБУ №63

Антимонопольний комітет України оштрафував за змови під час 16 державних тендерів дві великі волинські компанії – товариство з обмеженою відповідальністю «Аміла» депутата Волинської обласної ради Романа Микитюка та Ковельське шляхово-будівельне управління №63 сина колишнього начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Миколи Настіна. Кожне підприємство повинне сплатити по 1,088 мільйона гривень штрафу. Також компанії внесли до так званого «чорного списку» АМКУ, тож упродовж трьох наступних років розпорядникам бюджетних коштів заборонено укладати з ними угоди.

Відповідне рішення ухвалила адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 28 жовтня.

Антимонопольники встановили змову між компаніями під час участі у 16 конкурентних закупівлях впродовж 2017-2020 років, які проводили Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Ковельської міської ради, Служба автомобільних доріг у Волинській області, Департамент інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації, Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської облдержадміністрації та державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області». Очікувана вартість цих тендерів склала майже 63 мільйони гривень і стосувалися вони здебільшого будівництва, ремонту, експлуатаційного утримання шляхів на Ковельщині та Турійщині.

Справу щодо змови цих фірм антимонопольники відкрили ще у 2021 році. Досліджуючи тендерні успіхи компаній, антимонопольники встановили, що вони подавали на торги однаково оформлену документацію, подавалися пропозиції і завантажували документи в систему майже завжди в один день та зі спільних IP-адрес, користувались однаковим програмним забезпеченням для підготовки кошторисів, а також мали спільну господарську діяльність – у 2019 році «Ковельське ШБУ № 63» було субпідрядником у «Аміли». Їхні узгоджені дії призвели до спотворення результатів торгів, тож на підприємства наклали штрафи. Кожна компанія має сплатити по 1 мільйону 88 тисяч гривень.

Відповідно до законодавства, наступні три роки замовники не матимуть права укладати договори з цими фірмами. 

Компанія «Аміла» належить депутату Волинської обласної ради чотирьох скликань Роману Микитюку (фракція партії «За майбутнє»), який раніше був керівником Ягодинської митниці. Крім дорожно-ремонтної фірми «Аміла», він має однойменне фермерське господарство та екопарк у Турійському районі. 

Основними власниками «Ковельського ШБУ №63» є син колишнього начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області Микола Настін та керівник підприємства – ковельчанин Ігор Пець.

Впродовж 2016-2024 років ТОВ «Ковельське ШБУ №63» загалом отримало майже пів тисячі державних замовлень на 803 мільйони гривень. Сукупний дохід компанії у 2023 році становив майже 120 мільйонів гривень, а за 6 місяців 2024-го – 42 мільйони гривень.

ТОВ «Аміла» впродовж 2016-2024 років отримало 252 державних замовлення на 297 мільйонів гривень. Сукупний дохід компанії у 2023 році становив майже 74 мільйони гривень, а за 6 місяців 2024-го – 27,5 мільйона гривень.

Відзначимо, що Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звертав увагу на можливу змову цих компаній у дорожніх тендерах ще у 2020 році. Зокрема, тоді фірми спільно розіграли три тендери на понад 33 мільйони гривень: вони подавали майже однакові цінові пропозиції та ідентично оформлені документи, а також не торгувались в аукціонах. 

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, що Антимонопольний комітет оштрафував дві фірми, які пов’язані із родиною волинського експрокурора.



Якщо ви підтримаєте ЗСУ і редакцію, то Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зможе підготувати ще більше статей та журналістських розслідувань про злочинні схеми, статки і корупцію влади та політиків на Волині.

Про результати роботи «Сили правди» впродовж років діяльності можна почитати у наших щорічних публічних звітах. Про використання зібраних коштів ми також обов’язково звітуємо у щорічних звітах.

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: ProzorroАнтимонопольний комітет України (АМКУ)Волинське відділення АМКУГрупа компаній «Аміла»Західне міжобласне територіальне відділення АМКУІгор ПецьМикола НастінРоман МикитюкТОВ «Ковельське ШБУ №63»штраф
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Стартова ціна зросла у 92 рази: на Волині вчетверте намагаються продати лісозавод

Наступна новина

Нововолинська міська лікарня купила устаткування майже на 5 мільйонів гривень за завищеними в рази цінами

Схожі Публікації

Луцькі комунальники замовили автопідйомник за майже 9 мільйонів гривень

Автор: Олег Криштоф
18 Серпня 2026 в 15:11
0
Тролейбус

Комунальне підприємство «Луцьке підприємство електротранспорту» уклало договір на купівлю автопідйомника вартістю понад 8,7 мільйона гривень...

Детальніше

Директорка волинської автофірми уникнула штрафу на 55 мільйонів за підроблені євросертифікати 

Автор: Олег Криштоф
18 Серпня 2026 в 12:58
0
Автоімпортерів штрафують за фіктивні євросертифікати на Волині.

Любомльський районний суд не оштрафував Людмилу Горкавчук, яка очолювала луцьке ТОВ «Вікторія Лідер Груп» за...

Детальніше

Волинська дитяча лікарня докинула компанії депутатки понад два мільйони гривень на ремонт приміщень

Автор: Олег Криштоф
17 Серпня 2026 в 15:27
0
Волинська дитяча лікарня замовила завершення ремонту відділення хірургії за 12 млн

Комунальне медоб'єднання захисту материнства і дитинства замовило додаткові роботи з поточного ремонту п'ятого поверху головного...

Детальніше
Наступна новина
Нововолинська міська лікарня

Нововолинська міська лікарня купила устаткування майже на 5 мільйонів гривень за завищеними в рази цінами

  • 18 Серпня 15:11 Луцькі комунальники замовили автопідйомник за майже 9 мільйонів гривень
  • 18 Серпня 12:58 Директорка волинської автофірми уникнула штрафу на 55 мільйонів за підроблені євросертифікати 
    • 17 Серпня 15:27 Волинська дитяча лікарня докинула компанії депутатки понад два мільйони гривень на ремонт приміщень
    • 17 Серпня 12:19 На Волині банкрутує компанія групи «Континіум» через «чужі» борги
    • 15 Серпня 9:05 Корм Farmina для собак: особливості лінійок та підбір раціону
    • 14 Серпня 16:16 Двоє суддів з Волині хочуть працювати у Вищій раді правосуддя
    • 14 Серпня 14:44 Суд скасував вирок волинському експодатківцю, засудженому за хабарництво
    • 14 Серпня 13:06 Коляска, зручна і мамі, і малюку: 6 деталей, які помічаєш лише після оплати
    • 14 Серпня 10:00 На Волині фермерське господарство розіграло на аукціонах 10 гектарів землі зі своєю бухгалтеркою
    • 13 Серпня 17:59 Колишній луцький депутат намагався оскаржити підозру у справі «Снігової королеви»
    • 13 Серпня 15:11 Верховний Суд підтвердив мільйонний штраф фірмі волинського депутата за змову на тендерах
    • 13 Серпня 9:46 На Волині за незаконну рубку на майже два мільйони гривень судили лісничого
    • 12 Серпня 16:02 Волинського забудовника шукають в Дніпрі через судову справу щодо мільйонного боргу 
    • 12 Серпня 12:00 На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі
    • 11 Серпня 15:30 Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі
    • 11 Серпня 14:08 Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря
    • 10 Серпня 18:08 Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень
    • 10 Серпня 10:48 На Волині винесли вирок експравоохоронцю за хабарництво й «відбілювання» винуватця ДТП
    • 7 Серпня 18:10 Інвестиційна авантюра: як на Волині приміщення на 1300 квадратів в центрі міста «подарували» львівській компанії
    • 7 Серпня 16:33 Голову сільради на Волині підозрюють у пособництві в незаконній рубці лісу
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.