Понеділок, 20 Травня, 2024

Генеральна прокуратура України зливає справу Вандьо?

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Вже три засідання у резонансній справі про хабарництво волинських податківців не відбулося через відсутність представників прокуратури.

Нагадаю, 9 лютого 2015 року співробітників Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області «взяли на гарячому». Заступник начальника Руслан Вандьо і керівник відділу Віктор Полюхович вимагали і отримали неправомірну вигоду від керівництва одного з великих промислових підприємств.

Вандьо і Полюховича обвинувачують за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Сума хабара становила 400 тисяч гривень.

Судова справа за цим фактом тягнеться більше двох років. За цей час захисники податківців, серед яких і скандально відомий екс-глава Печерського суду Києва Микола Замковенко, заявили відвід одній колегії суддів Луцького міськрайонного суду. Тепер наново справу розглядає колегія у складі Валентини Кирилюк, Михайла Квятковського під головуванням Андрія Сівчука. Однак встигли лише зачитати обвинувачення.

Нині, скидається на те, що справу саботує Генеральна прокуратура Украни. Адже прокурора Луцької місцевої прокуратури Володимира Бущака, який представляв державне обвинувачення у справі Вандьо-Полюховича перевели в іншу область. Тож заплановані і узгодженні сторанами засідання 28, 29 та 30 серпня не відбулися.

«Як відомо з минулого судового засідання, на даний час Генеральна прокуратура України не визначилась, хто має підтримувати державне обвинувачення в даному кримінальному провадженні. Будь-яких повідомлень від прокуратури щодо заміни прокурора до суду не надійшло. На ім’я керівника Луцької місцевої прокуратури і прокурора області буде надіслано повідомлення про те, що три дні справу не слухали. Всі засідання були заплановані, а дати узгоджені, але прокуратура не забезпечила явку у судове засідання держобвинувача», – прокоментував ситуацію головуючий Андрій Сівчук.

До слова, обвинувачені і їхні захисники теж не з’явились на жодне з серпневих засідань, під час яких планувалось дослідити докази і заслухати свідків.

Нагадаю, на попередніх засіданнях Вандьо і Полюхович просили суд повернути сплечену за них заставу.

Схожі Публікації

Наступна новина

НОВИНИ

  • Які зарплати отримують голови волинських громад під час війни