• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 9 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Грошей не віддають і про банкрутство не заявляють: мільйонні борги з луцького авторинку зависли в повітрі

Грошей не віддають і про банкрутство не заявляють: мільйонні борги з луцького авторинку зависли в повітрі

Автор: Олег Криштоф
3 Жовтня 2024 в 11:05
У категорії: Новини

Майже два роки Державна виконавча служба безуспішно намагається стягнути понад два мільйони гривень заборгованої плати за землю під луцьким авторинком з гаражного кооперативу «Сигма». Справа досі не зрушила з місця, бо у боржника не виявилося жодного майна чи коштів.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з’ясував, скільки така невизначена ситуація ще може тривати. 

Гаражний кооператив «Сигма» впродовж 2016-2022 років розпоряджався комунальною землею під луцьким авторинком і не платив за неї у міський бюджет жодної копійки. Матеріал про це Центр журналістських розслідувань «Сила правди» опублікував у 2023-му році. Тоді виявилося, що компанії, пов’язані з місцевим бізнесменом Вячеславом Алфьоровим та його сином Максимом, роками контролювали землю під ринком й недоплачували до бюджету значні суми. Коли ж прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення понад двох мільйонів гривень боргу ГК «Сигма», виявилося, що вже немає що стягувати – з рахунків зникли всі кошти, а його майно вже продане. Нині кооператив перебуває в стані припинення.

У квітні 2023 року Господарський суд Волинської області задовольнив позов прокуратури і постановив стягнути борг до міського бюджету. Влітку 2023-го року відкрили відповідне виконавче провадження щодо «Сигми». Ним займається державна виконавиця Держвиконслужби у Луцьку Віолетта Павлович. Вона каже, що з минулого року ситуація зі стягненням боргів не змінилася. 

«Яка може бути перспектива, якщо у боржників немає ні майна, нічого? Поки абсолютно нічого не змінилося з часу нашої попередньої розмови», – заявила Віолетта Павлович.

Якщо юридична особа має борги і не може їх позбутися, закриття цього підприємства відбувається через процедуру банкрутства. Для цього боржнику потрібно подати заяву в господарський суд про те, що він не може виконати свої зобов’язання. Про це у коментарі для «Сили правди» розповів адвокат Артур Мартіросян. За його словами, в таких випадках спочатку суд розпочинає процедуру санації, тобто перевіряє, чи можливо відновити платоспроможність. Якщо ж це неможливо, відбувається процедура банкрутства.

«Якщо юридична особа має борги, але не подала заяву на банкрутство, то ліквідуватися повністю вона не зможе. Така фірма може розпочати процедуру – піти до державного реєстратора і написати заяву з проханням себе ліквідувати. Потім має бути податкова перевірка, яка з’ясовує, чи є борги. Якщо вони є, підприємство не зможуть закрити й таким чином воно може перебувати у стані припинення безкінечно», – розповів Артур Мартіросян.

«Сила правди» поцікавилася у нинішнього директора «Сигми» Григорія Савіна, чи не планує він розпочати процедуру банкрутства гаражного кооперативу.

«Поки такої розмови у нас не було, поки нічого не планую», – відповів Савін.

Нагадаємо, раніше директорка юридичного департаменту Луцької міськради Наталія Юрченко у коментарі для «Сили правди» розповіла, що орган самоврядування не звертатиметься щодо боргів «Сигми» до правоохоронців. Мовляв, інформації чи документів, які б стали підставою для такого звернення, в юридичному департаменті немає. 

Раніше «Сила правди» розповідала, що на Волині прокуратура хоче відсудити у казино, яке працює за 40 метрів від поліції, понад 50 мільйонів гривень. 

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: Артур МартіросянБанкрутствоВолинська обласна прокуратураВячеслав АлфьоровГК «Сигма»ЗемляЛуцькЛуцька міська радаЛуцький авторинокМаксим АлфьоровСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині Держпродспоживслужба замовила два китайські кросовери майже за 1,3 мільйона гривень

Наступна новина

У луцькому виші за 2,8 мільйона гривень замінять вікна на металопластикові

Схожі Публікації

Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт

Автор: Сила Правди
9 Травня 2026 в 09:15
0
Кардиган купити

Довгі кардигани вже декілька сезонів залишаються серед найбільш затребуваних речей жіночого гардероба. Їх популярність пояснюється...

Детальніше

Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат

Автор: Сила Правди
8 Травня 2026 в 19:20
0

Депутат Луцької міської ради Роман Бондарук добровільно відмовився від депутатських повноважень. Луцька територіальна виборча комісія...

Детальніше

На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах

Автор: Сила Правди
8 Травня 2026 в 15:28
0
До 15 тисяч доларів за фіктивну інвалідність: на Волині поліцейські викрили організовану групу лікарів та посередників

Волинські правоохоронці викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах. Трьох волинян, серед яких...

Детальніше
Наступна новина
Історичний факультет Волинський національний університет ВНУ ім Лесі Українки Луцьк Шопена, 24

У луцькому виші за 2,8 мільйона гривень замінять вікна на металопластикові

  • 9 Травня 9:15 Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт
    • 8 Травня 19:20 Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат
    • 8 Травня 15:28 На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах
    • 8 Травня 14:15 Поліція розслідує, як приватизували земельну ділянку із тролейбусною інфраструктурою під Луцьком
    • 8 Травня 11:34 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під варту
    • 7 Травня 15:26 На Волині компанія родини Добкіних планує збудувати ще одну птахоферму
    • 7 Травня 10:51 У районному суді на Волині обрали нового голову 
    • 7 Травня 9:30 Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі
    • 6 Травня 15:01 Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 
    • 6 Травня 11:40 Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС
    • 6 Травня 9:30 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під домашній арешт
    • 5 Травня 16:30 Чим сертифікат відповідності відрізняється від сертифіката якості
    • 5 Травня 14:53 Волинський податківець задекларував нову квартиру дружини в Києві за майже 4 мільйони гривень
    • 4 Травня 9:40 На Волині ціна оренди земельної ділянки на аукціоні зросла більш ніж у шість разів
    • 2 Травня 21:40 Керівництво ліцею в Луцьку підозрюють в організації схеми фіктивного працевлаштування
    • 1 Травня 17:46 На Волині судили за хабар посадовця Держпродспоживслужби
    • 1 Травня 11:13 Верховний Суд залишив в силі рішення щодо волинського прокурора, який хоче бути суддею
    • 30 Квітня 18:39 У місті на Волині пів гектара землі продали за понад 7 мільйонів
    • 30 Квітня 11:11 Із замовниць будівництва житлового комплексу в Липинах стягують понад три мільйони
    • 29 Квітня 16:27 Оновили керівництво Луцької міськради
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.