• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 30 Травня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > У Луцькій міськраді не планують звертатися до правоохоронців через мільйонні втрати на авторинку

У Луцькій міськраді не планують звертатися до правоохоронців через мільйонні втрати на авторинку

by Ольга Юсковець
4 Березня 2024 в 15:20
in Новини

Луцька міська рада не звертатиметься до Бюро економічної безпеки щодо недоотримання громадою понад двох мільйонів гривень плати за землю під луцьким авторинком. Бюро економічної безпеки теж не відкриватиме кримінальне провадження, бо у справі офіційно немає потерпілого.

Про це розповіла директорка юридичного департаменту Луцької міської ради Наталія Юрченко та повідомило БЕБ у відповідь на заяву Центру журналістських розслідувань «Сила правди».

У 2023-му році луцький авторинок став об’єктом розслідування Центру журналістських розслідувань «Сила правди». Виявилося, що компанії, пов’язані з місцевим бізнесменом Вячеславом Алфьоровим та його сином Максимом, роками контролювали землю під ринком й не доплачували до бюджету солідні суми. Впродовж десяти років через таку схему, за підрахунками «Сили правди», обласний центр недоотримав близько 9 мільйонів гривень.

Зокрема, пов’язаний з Алфьоровими гаражний кооператив «Сигма», який «робив гроші» на авторинку впродовж 2016-2022 років, розпродав все майно до того, як прокуратура звернулася до них з позовом про стягнення боргів. Йшлося про понад 2 мільйони гривень. І хоча в процесі судової тяганини Феміда постановила стягнути з «Сигми» заборговану суму, де-факто стягувати уже немає що.

Відтак, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» звернувся до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Волинській області щодо діяльності посадових осіб «Сигми». Однак, як повідомили в органі, розпочати кримінальне провадження можна тільки за заявою потерпілої сторони.

«Кримінальне правопорушення за ст. 219 КК України є формою приватного обвинувачення. Відповідно до ст. 477, 478 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого. ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» не може бути у вказаному можливому кримінальному правопорушенні потерпілою стороною», – йдеться у відповіді.

Відповідь БЕБ у Волинській області на звернення «Сили правди»

Оскільки потерпілою стороною у справі є Луцька громада в особі Луцької міської ради, «Сила правди» вирішила поцікавитися у представницького органу громади, чи будуть вони звертатися до Бюро економічної безпеки щодо історії із мільйонними втратами на авторинку. 

Директорка юридичного департаменту міськради Наталія Юрченко відповіла, що інформації чи документів, які б стали підставою для будь-якого звернення у правоохоронні органи, в юридичному департаменті немає.

«Наразі інформації чи документів, які б стали підставою для підготовки будь-якого звернення у правоохоронні органи, в юридичному департаменті немає. Відділ працює таким чином: надходить звернення – ми, відповідно, подаємо певні процесуальні документи. Щодо цього питання з Нацполіції надходили запити, надавалася інформація, але повідомлень про залучення міської ради в кримінальних провадженнях, як потерпілої сторони, щодо збитків громади чи внаслідок розслідування не було», – прокоментувала Юрченко. 

Нагадуємо, раніше «Сила правди» писала про те, хто насправді господарює на луцькому авторинку і як справу про заборгованість Гаражного кооперативу «Сигма» передали до суду.

Ольга Юсковець

Журналістка
Tags: Бюро економічної безпеки (БЕБ)Віра АлфьороваВячеслав АлфьоровГК «Сигма»ЗемляЛуцькЛуцька міська радаЛуцький авторинокМаксим Алфьоров
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Previous Post

Яка дезінформація про Україну поширювалася в Польщі

Next Post

Торгував «гуманітаркою»: на Волині судили «волонтера» за продаж автівок, призначених для ЗСУ

Related Posts

Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати

by Сила Правди
29 Травня 2026 в 16:50
0
ТОП хабарі 2025 головне фото

Вивезення ухилянтів, прикривання злочинів, залагодження земельних питань і навіть висвячення у диякони для уникнення мобілізації...

Read more

Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем

by Оксана Коваленко
29 Травня 2026 в 12:14
0

Антимонопольники оштрафували комунальне підприємство «Ковельводоканал» за зловживання монопольним становищем. У 2025 році водоканал відмовився підписати...

Read more

На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон

by Сила Правди
28 Травня 2026 в 21:34
0
На Волині депутат Юнак напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон

Депутат Володимирської міської ради від партії «Слуга народу» Микола Юнак напав на знімальну групу Центру...

Read more
Next Post
У Луцьку винесли вирок «волонтеру», який торгував гуманітарною допомогою для ЗСУ. Фото ілюстративне

Торгував «гуманітаркою»: на Волині судили «волонтера» за продаж автівок, призначених для ЗСУ

  • 29 Травня 16:50 Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати
  • 29 Травня 12:14 Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем
  • 28 Травня 21:34 На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон
  • 28 Травня 14:04 На Волині брат з сестрою розіграли тендери на постачання риби і яєць – АМКУ оштрафував
  • 28 Травня 10:40 У районному суді на Волині обрали нового голову 
  • 27 Травня 16:39 Притягнули до відповідальності суддю з Волині, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 27 Травня 14:25 Чому Луцькводоканал віддав майже сотню підрядів на 35 мільйонів гривень фірмі чоловіка своєї бухгалтерки
  • 27 Травня 9:48 У сільради на Волині вимагають захистити заказник
  • 26 Травня 16:50 У Луцьку виставили на аукціон право оренди на «Ротонду»: що з цим не так
  • 26 Травня 10:08 На Волині виявили незаконну вирубку дерев на понад 16,5 мільйонів гривень
  • 25 Травня 16:50 Як на Волині декомунізують пам’ятки і хто за це платить?
  • 25 Травня 15:04 Одеській фірмі докинули на утримання волинських доріг понад 300 млн гривень
  • 23 Травня 10:15 На Волині та Рівненщині громадські активісти моніторитимуть публічні інвестиції в школи, лікарні та укриття
  • 22 Травня 18:10 Менеджер бізнесу родини Палиці, фігурант плівок «Мідас» у розпал війни скуповував землю й готелі біля Буковелю
  • 22 Травня 17:25 «Рибалка» на митниці: як на Волині роками працювала схема із фальсифікованими євросертифікатами
  • 22 Травня 16:13 АМКУ оштрафував бізнесмена і його родичку, які розіграли п’ять земельних аукціонів на Волині
  • 22 Травня 14:02 На Волині викрили зловмисників, які заробляли на автівках, завезених з-за кордону нібито для Сил оборони
  • 21 Травня 15:45 Апеляція скасувала виправдувальні вироки екскерівникам Шацького нацпарку, яких судили за незаконні рубки
  • 21 Травня 14:32 АМКУ вдруге оштрафував фірми, які розіграли аукціони на право користуватися надрами на Волині
  • 20 Травня 17:32 За підозрюваного в корупції чиновника Луцькради внесли понад 3 мільйони гривень застави
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
Спільнота Увійти

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.