Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України викрило змову на торгах із закупівлі нафтопродуктів для Підгайцівської сільради та її комунального підприємства. Дві фірми-партнерки планували виграти одразу два тендери з постачання пального, натомість порушникам доведеться заплатити по 136 тисяч гривень штрафу.
Про це йдеться у рішенні Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Підгайцівська сільська рада оголосила торги із закупівлі дизпалива, бензину та скрапленого газу з очікуваною вартістю 1,98 мільйона гривень 29 липня 2022 року. Схожу закупівлю з 28 липня того ж року намагалося провести комунальне підприємство сільради. Очікувана вартість цього лоту складала 2,24 мільйона гривень.
Для участі в обох тендерах зареєструвалися лише дві фірми: «Альянс Вектор ЛТД» і «Кінг Рітейл». У перших торгах від Підгайцівської сільради нижчу ціну запропонувало ТОВ «Альянс Вектор ЛТД» – 1,97 мільйона гривень, а у других від комунального підприємства – ТОВ «Кінг Рітейл» – 2,21 мільйона гривень. Зрештою тендерні пропозиції в обох аукціонах відхилили через їхню невідповідність вимогам законодавства. Втім, на цьому неприємності для підприємств не закінчилися.
Прокурори Волинської обласної прокуратури помітили узгодженість дій двох підприємств під час відкритих торгів, про що і повідомили Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету.
В межах розслідування антимонопольники виявили низку доказів, які свідчать про змову учасників аукціону. Зокрема, співвласницею обох підприємств була Юлія Ковальчук, яка на час підготовки до торгів очолювала ці фірми. Крім того, «Альянс Вектор ЛТД» неодноразово надавав «Кінг Рітейл» поворотну фінансову допомогу, часто безвідсоткову. А 20 грудня 2021 року між фірмами було укладено угоду про співпрацю на ринку реалізації палива. Цей факт компанії не приховували, а навпаки представники ТОВ «Альянс Вектор ЛТД» завантажили цей договір серед інших документів під час тендеру. Ще підприємства використовували одні й ті ж IP-адреси для подання тендерних пропозицій та участі у торгах і робили це майже одночасно.
Рішенням від 30 травня 2024 року Західне міжобласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало кожну фірму на 136 тисяч гривень. Це рішення компанії ще можуть оскаржити у господарському суді протягом двох місяців.
Луцька фірма «Альянс Вектор ЛТД» була створена у квітні 2021 року та спеціалізується на роздрібній торгівлі пальним. Інші види її діяльності різноманітні: від організації будівництва будівель до діяльності інформаційних агентств. Наразі підприємством володіють лучани Юлія Ковальчук та Сергій Андрійчук.
Зареєстроване у Львові підприємство «Кінг Рітейл» створили у листопаді того ж року, його основний вид діяльності – це теж роздрібна торгівля пальним. Крім того, підприємство може займатися іншими видами бізнесу, зокрема: роздрібною торгівлею іграми та іграшками, вантажним залізничним транспортом і рекламними агентствами. Зараз фірма належить львів’янину Олегу Вислинському.
Нині ці товариства потрапили до так званого чорного списку АМКУ, що означає заборону протягом наступних трьох років брати участь у публічних закупівлях.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, що поліція прийшла з обшуками у Підгайцівську сільську раду.