Містичне водіння у нетверезому стані: живий чи мертвий за кермом?

Юлія Ройко

Студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

Адміністративні правопорушення за статтею 130 Кодексу України, які стосуються осіб, що їздять за кермом напідпитку, часто завершуються або штрафами та позбавленням водійських прав, або ж – нічим. Водії вдаються до різних «відмазок», придумують безліч причин, щоб уникнути покарань і це почасти допомагає виграти судовий процес. Проте трапляються і такі випадки, коли фантазія кермувальників сягає апогею.

Справжня містика відбувалася у селі Почапи Любомльського району, де у червні цього року Морозюк Микола Іванович керував трактором «Т-40» в стані алкогольного сп`яніння, чим вчинив правопорушення, що передбачає накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб — накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Втім, чоловік усілякими способами домагався відтермінування судового процесу. Спершу він подав заяву про перенесення справи через хворобу, згодом розгляд мали би перенести через допит свідків у зазначений день, а після цього останнім строком притягнення до відповідальності був би вихідний. Зважаючи на це, суддя Любомльського районного суду Чишій Степан Степанович не задовольнив заяву пана Морозюка.

Та порушник на цьому не зупинився і до останнього намагався уникнути покарання. Він заявив, що за кермом трактора була особа, яка… померла. Яким же чином вона мала водити транспорт, відомо лише панові Морозюку. Звісно ж, суд не надав значення таким словам. Проти порушника було достатньо доказів: протоколи про адміністративне правопорушення, затримання, висновки медичного огляду від 22.06.2019 року, письмові пояснення порушника, рапорти інспекторів Любомльського ВП ГУНП у Волинській області.

Креативний розум чоловіка у суді не оцінили і 20 вересня визнали його винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Микола Морозюк був змушений сплатити штраф в розмірі 10 200 гривень і забути про керування транспортними засобами щонайменше на рік.

Схожі Публікації

Наступна новина

НОВИНИ