• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > Закриті справи відносно п’яних водіїв «вилізли боком» судді з Маневич

Закриті справи відносно п’яних водіїв «вилізли боком» судді з Маневич

Автор: Оксана Петрук
27 Січня 2020 в 14:52
У категорії: #Ми вплинули, Новини
У колажі використане фото зі сторінки Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» у Facebook

У колажі використане фото зі сторінки Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» у Facebook

Суддя Маневицького районного суду Ірина Токарська неатестована через те, що «не встигала» розглядати справи відносно нетверезих водіїв. Громадська рада доброчесності сформувала негативний висновок щодо неї і надіслала його Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Відтак остаточного рішення щодо профпридатності Ірини Токарської не прийнято. Про відповідальність за сумнівні рішення, — у матеріалі «Сили правди».

Ірина Токарська працює суддею Маневицького районного суду з 2008-го року. У 2019-ому вона проходила кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді. На іспитах служителька Феміди загалом набрала 167,75 бала із 210 можливих. Проте, напередодні фінального етапу оцінювання – співбесіди – Громадська рада доброчесності скерувала до Вищої кваліфікаційної комісії суддів негативний висновок щодо Ірини Токарської. 

«Не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики», – йдеться у документі. Висновок ґрунтується, зокрема, на раніше досліджених Центром журналістських розслідувань «Сила правди» фактах. У публікації «Як судили і відмазували пяних водіїв на Волині у 2018-ому» йшлося про те, що Маневицький районний суд посів друге місце в антирейтингу суддів-равликів, які не встигали розглядати справи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А з 31-ї постанови про закриття провадження через збіглі строки,   винесеної цим судом, аж 22 – за підписом Ірини Токарської. У відповідь на публікацію «Сили правди» Маневицький районний суд на офіційному сайті оприлюднив спростування. 

У ньому наводились інші цифри щодо кількості розглянутих суддею матеріалів відносно нетверезих водіїв. У суді порахували не тільки «адмінки», а й решту справ, де фігурували любителі їзди під градусом. Прес-служба, також запевняла, що частина справ надійшла від поліції з запізненням, в інших випадках порушники тривалий час перебували на лікуванні, помилилася «Укрпошта», або ж адвокат зажадав виклику свідків, які згодом не з’явилися до суду. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Громадська рада доброчесності проаналізувала кілька справ з числа закритих через строки і з’ясувала, що документи надходили до суду вчасно, але були розглянуті суддею аж через три місяці після авторозподілу. Це дозволило порушникам уникнути відповідальності. 

«Під кутом зору зовнішнього поінформованого спостерігача, такі дії судді можуть видаватись навмисними і такими, що підривають довіру до суду», – йдеться у висновку. 

Вища кваліфікаційна комісія суддів на співбесіді, яка відбулася 25 жовтня 2019-го року, зажадала пояснень від Ірини Токарської. На що суддя повторила інформацію з вищезгаданого спростування і запевнила, що порозумілася з журналістами. 

— Я хочу зазначити, що мною вживалися всі можливі засоби для того, щоб правопорушник був присутній у судовому засіданні, – зазначила Ірина Токарська на співбесіді. – Розглядати справу у відсутності, я гадаю, що це буде порушенням його права. У випадку, якщо надавалися лікарняні листи, то надсилалися запити в відповідні лікувальні установи чи дійсно особа перебуває на лікуванні. Також залучалися співробітники поліції для вручення повісток про виклик до суду. В основу даного пункту висновку Громадської ради доброчесності про невідповідність мене як судді займаній посаді, то в основу лягла публікація в інтернет-ресурсах «Як судили і відмазували п’яних водіїв на Волині у 2018 році». Об’ємна стаття. Прес-службою нашого суду, де я є суддею-спікером, проаналізовано причини. Я вдячна журналістам. Ми подавали спростування інформації і в подальшому ми порозумілися з приводу того, що все таки треба було надати нам можливість у першу чергу ознайомитися з цією публікацією. І подали ми спростування що не з моєї вини тоді були пропущені строки.

— Які результати вашого спілкування з журналістами? – цікавляться члени комісії.

— Спростування не було, але був відгук. Вони подякували за реакцію і за готовність в майбутньому надавати роз’яснення. В мене є роздруківка. Я думаю, ми знайшли порозуміння, — каже Ірина Токарська.

Про те, що Ірина Токарська не завжди здатна раціонально використовувати свій час, відзначили і психологи. На співбесіді суддя додала до свого досьє сертифікат про проходження відповідного навчання з удосконалення навичок організації робочого часу. 

Окрім того, спитали з Ірини Токарської і за те, що вона, перебуваючи у щорічних відпустках, загалом ухвалила 81 рішення. Суддя з Маневич пояснила цей феномен тим, що у 2009-ому двічі допустила описку в даті прийняття рішення, бо «перебувала в стані вагітності». Щодо решти 79-и, то, за словами Ірини Токарської, її відкликали з відпустки і цьому є документальні підтвердження.

Члени ВККС, які проводили співбесіду, «дали добро» Ірині Токарській. Однак, це рішення не остаточне. Згідно з регламентом, якщо відносно судді чи кандидата є негативний висновок ГРД, то для підтвердження профпридатності необхідно, щоб за нього чи неї проголосувало щонайменше 11 членів зі всього пленарного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка наразі розформована. Нагадаємо, у жовтні минулого року Верховна Рада України проголосувала за судову реформу, а в листопаді президент підписав закон, який повністю перезавантажить ВККС.

До слова, Ірина Токарська має намір поміняти Маневичі на Луцьк. Вона, зокрема, є кандидаткою на посаду судді Волинського апеляційного суду. 

Відеозапис співбесіди з Іриною Токарською з Youtube каналу ВККС

Від редакції: Жодного спілкування між журналістами «Сили правди» і представницею правосуддя щодо публікації «Як судили і відмазували п’яних водіїв на Волині у 2018-му» насправді не було. Єдиним проявом зворотного зв’язку стало вищезгадане спростування на сайті Маневицького районного суду, про яке медіа довідалося цілком випадково. У відповідь на спростування «Сила правди» розмістила відгук щодо нього на сторінці у Facebook, де пояснила невідповідності в оприлюдненій статистиці суду із підрахунками редакції. 

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вища кваліфікаційна комісія суддівІрина ТокарськаМаневицький районний суд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Через будівництво в Озерянському заказнику скасували розпорядження голови ОДА і відкрили «кримінал»

Наступна новина

«Нове життя» Старого міста: як у Луцьку збираються приваблювати більше туристів історичною спадщиною

Схожі Публікації

«За розвитком місцевої демократії ми відкотилися десь на 5-7 років», – розмова із Іриною Гайдучик

Автор: Антон Бугайчук
3 Лютого 2023 в 16:55
0
Ірина Гайдучик

Повномасштабне вторгнення Росії суттєво вплинуло на громадський сектор Волині. Знову дуже актуальним стало волонтерство. Значно...

Детальніше

У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії

Автор: Костянтин Яворський
3 Лютого 2023 в 14:20
0
Іван Підгорний

Вища рада правосуддя припинила почесну відставку двох волинських суддів: Івана Підгорного та Олега Василюка. Завдяки...

Детальніше

Стало відомо, що буде замість старої частини луцького авторинку

Автор: Юлія Галецька
2 Лютого 2023 в 14:20
0
Луцький авторинок

На місці старої частини луцького авторинку, яку в народі називали «кліткою», буде склад побутової хімії,...

Детальніше
Наступна новина
Луцьк туризм_2

«Нове життя» Старого міста: як у Луцьку збираються приваблювати більше туристів історичною спадщиною

НОВИНИ

  • 3 Лютого 16:55 «За розвитком місцевої демократії ми відкотилися десь на 5-7 років», – розмова із Іриною Гайдучик
  • 3 Лютого 14:20 У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії
    • 2 Лютого 14:20 Стало відомо, що буде замість старої частини луцького авторинку
    • 1 Лютого 15:45 У Луцьку збираються будувати багатоповерхівку для рятувальників
    • 1 Лютого 11:50 На Волині стартував обмін ламп. Як це працює
    • 1 Лютого 9:40 Зметикували на двох. На Волині судили волонтера і пенсіонера, які допомагали військовозобов’язаним виїхати
    • 30 Січня 16:20 В Україні запрацював мобільний додаток, який допомагає вчити українську мову
    • 30 Січня 9:25 Скільки парафій УПЦ перейшло до ПЦУ на Волині впродовж 2022 року
    • 27 Січня 17:10 Які зарплати у керівників театрів та бібліотек на Волині
    • 27 Січня 9:55 Лучанка під час війни виграла грант на навчання в Коста-Риці: як їй це вдалося
    • 26 Січня 20:25 Куди витрачають «рекордний» бюджет у Володимирі: розмова з міським головою
    • 26 Січня 16:10 На Волині колишній сільський голова зізнався у суді, що взяв хабар
    • 26 Січня 12:45 ТОП-8 корупційних справ на Волині у воєнному 2022 році
    • 25 Січня 14:00 Як російська мова зникала з луцьких шкіл
    • 25 Січня 12:50 Поліція досі не встановила причин пожежі на Центральному ринку Луцька
    • 24 Січня 12:45 Догосподарювалися. Луцьке комунальне підприємство втрачає котельні, за які боролося з громадами
    • 21 Січня 11:25 Чиновники проти пільговиків? Чому пенсіонери з інших громад не можуть безоплатно користуватися громадським транспортом Луцька
    • 20 Січня 13:31 Чи можливе об’єднання УПЦ та ПЦУ? Що думають настоятелі луцьких храмів про майбутнє УПЦ
    • 20 Січня 10:00 Скільки заробляє міський голова Володимира та його заступники
    • 18 Січня 9:20 Колишнього головного лісівника Волині спіймали п’яним за кермом, але відеодоказ в суді не спрацював
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.