• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 6 Лютого, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині понад 200 гектарів державної землі здадуть в оренду за більш як пів мільйона гривень на рік (оновлено)

На Волині понад 200 гектарів державної землі здадуть в оренду за більш як пів мільйона гривень на рік (оновлено)

Автор: Олег Криштоф
3 Грудня 2025 в 17:30
У категорії: Новини
200 га орендованої землі зі ставками біля Черевахи Маневвицької громади

Голова Волинської облдержадміністрації Іван Рудницький розпорядився надати в оренду ділянку на понад 200 гектарів у Камінь-Каширському районі фірмі «Форест 24». Річна плата – понад 600 тисяч гривень. На цій території розташовані ставки, які фірма орендує з весни 2024 року. 

Розпорядження щодо землі голова облдержадміністрації Іван Рудницький підписав 27 листопада 2025 року.

Навесні 2024 року регіональне відділення Фонду держмайна України здавало в оренду три рибогосподарські технологічні водойми поблизу села Череваха Маневицької громади. Лот виставляли вперше. Стартова ціна оренди була 6,5 тисяч гривень. В аукціоні взяло участь лише товариство з обмеженою відповідальністю з Луцького району «Форест 24». 

Підприємство запропонувало орендну плату на 165 гривень вищу від стартової – 6,7 тисячі гривень на місяць. 

Договір сторони підписали 30 травня 2024 року. «Форест 24» орендуватиме ставки 5 років без права передавати їх у суборенду. Як вказано в угоді, 30% плати за користування надходять на рахунок держпідприємства «Укрриба», на балансі якого перебувають водойми, а 70% – до державного бюджету.

Крім того, фірмі поставили умову, яка стосується можливої приватизації ставків.

«Додаткова умова оренди: договір оренди державного майна, укладений за результатами аукціону, припиняється у разі переходу права власності на об’єкт оренди (єдиний майновий комплекс, до складу якого входить об’єкт оренди) до переможця аукціону, проведеного відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», – йдеться в документах.

Майже через півтора року після укладення договору, наприкінці листопада 2025-го, реагуючи на клопотання ТОВ «Форест 24», голова ОДА Рудницький розпорядився надати в оренду на 4 роки ділянку, на якій розташовані водойми. Йдеться про 202 гектари землі водного фонду. 

Розмір орендної плати, йдеться в розпорядженні, – 12 % від нормативної грошової оцінки ділянки. Як повідомили «Силі правди» у департаменті агропромислового розвитку ОДА, оцінена ця земля у 25,7 тисячі гривень за гектар. Отож оренда гектара землі вартує фірмі 3,3 тисячі гривень, а 202 гектари – 666,6 тисячі гривень на рік.

Таким чином оренда ставків і землі обійдеться фірмі у понад 700 тисяч гривень на рік.

Станом на 3 грудня 2025 року договір оренди землі ще не підписний.

Фірма «Форест 24» зареєстрована в січні 2024 року в селі Буків Луцького району. Її керівниця і власниця – місцева жителька Анастасія Остапчук. Основний вид діяльності підприємства – лісозаготівлі. Крім того, вказано ще понад 40 видів діяльності, серед яких і прісноводне рибництво. Пані Остапчук, до того, як зареєструвала «Форест 24», була підприємицею і, зокрема, займалася роздрібною торгівлею тютюновими виробами. 

Раніше «Сила правди» писала, що на Волині міськрада здала в оренду 12 гектарів поля майже за чверть мільйона.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: ProzorroProzorro.ПродажіАнастасія ОстапчукВолинська обласна державна адміністрація (Волинська ОДА)Іван РудницькийТОВ «Форест 24»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Ветеранський простір у Луцьку всупереч планам до кінця року не відкриють

Наступна новина

Чому у Луцьку банкрутує фірма, яка напродавала бюджетним установам техніки на понад 160 мільйонів

Схожі Публікації

Закрили справу волинського медика, якого звинувачували у смерті пацієнта

Автор: Оксана Коваленко
6 Лютого 2026 в 17:38
0
Рожищенська багатопрофільна лікарня

Лікаря Рожищенської райлікарні підозрювали у неналежному виконанні професійних обов'язків, що спричинило смерть пацієнта. Трагедія сталася...

Детальніше

Як перевірити МФО та не потрапити на шахраїв: гід з безпеки 2026

Автор: Сила Правди
6 Лютого 2026 в 16:45
0
кредит

Критичні життєві ситуації часто вимагають миттєвих фінансових рішень, проте саме поспіх стає головним ворогом вашого...

Детальніше

На Волині достроково запустили вітропарк

Автор: Сила Правди
6 Лютого 2026 в 15:51
0
На Волині достроково запустили вітропарк

Група компаній ОККО достроково запустила в одному з районів Волині вітропарк потужністю 90 МВт. Завдяки...

Детальніше
Наступна новина
Спецкомунтех банкрутство Веніславські

Чому у Луцьку банкрутує фірма, яка напродавала бюджетним установам техніки на понад 160 мільйонів

  • 6 Лютого 17:38 Закрили справу волинського медика, якого звинувачували у смерті пацієнта
  • 6 Лютого 16:45 Як перевірити МФО та не потрапити на шахраїв: гід з безпеки 2026
  • 6 Лютого 15:51 На Волині достроково запустили вітропарк
  • 6 Лютого 11:30 Скільки роботи у волинських служителів Феміди було у 2025-му
    • 5 Лютого 14:00 Яку суму з бюджету сплатили мешканцям Луцької громади, постраждалим від обстрілів у 2025 році 
    • 5 Лютого 10:43 Міський голова звітував про реконструкцію котельні у Луцьку, на відновленні якої не економили
    • 4 Лютого 16:08 Депутат райради на Волині отримав вирок за аферу з землею 
    • 4 Лютого 13:25 Добудував хату і примножив заощадження: що декларує луцький депутат, фігурант корупційної справи
    • 3 Лютого 17:11 Оприлюднили рейтинг найуспішніших власників волинського бізнесу
    • 3 Лютого 13:41 Директорку школи на Волині підозрюють у махінаціях з генератором
    • 3 Лютого 12:23 Один із 5 найбільших українських анонімних телеграм-каналів пов’язують з волинянином 
    • 2 Лютого 11:00 100 найбільших компаній Волині за доходами у 2024-му
    • 30 Січня 16:54 У Луцьку судитимуть лікаря-шахрая
    • 30 Січня 13:15 Картоплесаджалка: як вибрати модель для господарства
    • 30 Січня 10:33 Волинська дитяча лікарня замовила ремонт за 12 мільйонів
    • 29 Січня 15:17 Чому мешканці скандально відомої багатоповерхівки в Луцьку – третій рік без обіцяного опалення
    • 29 Січня 11:02 У Луцьку судили посадовця, який продавав службу в тилу
    • 28 Січня 16:57 Чому розгорівся скандал із землею під Луцьком, яку орендує фірма сім’ї Палиць 
    • 28 Січня 13:18 Що обрати для коротких поїздок: дорожню сумку чи валізу?
    • 28 Січня 11:59 Верховний Суд залишив у силі вирок зраднику, який передавав росіянам дані про Луцький аеродром
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.