У Колківській громаді Луцького району втретє виставили на продаж лісозавод. Його стартова ціна становила всього дев’ять тисяч гривень. В результаті аукціону ставки зросли у майже 43 рази – до 400 тисяч гривень. За приміщення лісозаводу на аукціоні активно торгувалися сусіди з села Сільце на Горохівщині.
Результати аукціону розміщені в електронній торговій системі «Prozorro.Продажі».
Двоповерхова цегляна будівля лісозаводу 1971 року побудови розміщена поблизу села Тельчі, що за Колками, дорогою на Вараш. Її загальна площа – 535 квадратних метрів. На першому поверсі є два цехи по 206 квадратів, два менших приміщення по 9 і 16 квадратних метрів та три коридори. На другому – два кабінети на 34 і 11 квадратних метрів, які розділені двома коридорами.
Електрика, опалення та інші комунікації тут давно відсутні, а сама будівля, яка перебувала на балансі філії «Колківське лісове господарство» ДП «Ліси України, не використовується вже більше десяти років.
4 серпня 2024 року це майно виставило на продаж Регіональне відділення фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях. Стартовою ціною лоту визначили 9218 гривень.
Продати лісозавод в серпні намагалися вже втретє. Раніше «Сила правди» розповідала, що перший раз його виставили на торги ще в травні зі стартовою ціною 10,2 тисячі гривень. Тоді на аукціон прийшло аж 11 учасників, а в результаті торгів ціну на майно підняли у 59 разів – до шестисот тисяч гривень. Переможцем стало фермерське господарство «СолоАгроТрейд». Проте воно, а також учасник з наступною найвищою ставкою Сергій Сівак, згодом відмовилися від купівлі майна.
Вже в липні 2024 року Регіональне відділення Фонду державного майна України виставило майно лісозаводу на продаж ще раз – зі стартовою ціною 5103 гривні. Щоправда, наступного ж дня після оголошення ці торги скасували, зазначивши, що вони не відповідають «цілям приватизації».
Третій оголошений аукціон відбувся 29 серпня. На торги зареєструвалося п’ятеро учасників: товариства «ТД Ремарк», «Амітек-Спецторг» та фізичні особи – Андрій Кольбух, Сергій Пилипака і Владислав Роїк. Під час проведення торгів найбільші суми запропонували товариство з обмеженою відповідальністю «ТД Ремарк» – 400 тисяч і 2 гривні та Владислав Роїк – 400 тисяч і 3 гривні. Тож в результаті Роїка визнали переможцем.
За даними аналітичної системи «YouControl», Владислав Роїк наприкінці грудня 2023 року зареєструвався приватним підприємцем з основним видом діяльності – вантажний автомобільний транспорт. Чоловік зареєстрований підприємцем у селі Сільце Луцького району.
Як виявилось, власник фірми-конкурента «ТД Ремарк» Олександр Гуменюк теж живе в цьому ж селі, та ще й на одній вулиці з Роїком – вони прописані через декілька будинків один від одного. У ТОВ «ТД Ремарк», як і у Владислава Роїка, немає кодів ведення економічної діяльності, пов’язаних із деревопереробкою. Натомість основний вид діяльності цього підприємства – неспеціалізована оптова торгівля.
«Сила правди» звернулася до Владислава Роїка із запитаннями щодо купівлі майна лісозаводу.
– У вас немає КВЕДу, який відповідає за деревопереробку. Що плануєте робити з приміщенням? – запитуємо.
– Я ще не знаю, що з ним буду робити. Спеціальний деревообробний КВЕД можна і відкрити, – відповідає підприємець.
– Ваш найближчий суперник живе на одній вулиці з вами. Ви це знали?
– А хто такий?
– Власник товариства «ТД Ремарк» Олександр Гуменюк.
– Значить, знаю. Але про те, що він теж брав участь в цьому аукціоні не знав, – прокоментував переможець аукціону Владислав Роїк.
До Олександра Гуменюка журналістам «Сили правди» додзвонитися не вдалося.
На сьогодні Фонд державного майна ще чекає оплати за лот – 400 тисяч гривень. На це у підприємця є 20 робочих днів з дня проведення аукціону. Якщо гроші до того часу не надійдуть, лісозавод ймовірно знову виставлять на торги – вже вчетверте.
Раніше «Сила правди» писала, що з аукціону майже за 10 мільйонів продали лісопильне виробництво в селі Городок Камінь-Каширського району.