• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 16 Січня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині не змогли продати колишні будівлі державного лісозаводу

На Волині не змогли продати колишні будівлі державного лісозаводу

Автор: Костянтин Яворський
9 Липня 2024 в 15:30
У категорії: Новини
лісозавод торги

У Колківській громаді на Волині продавали лісозавод. Стартова ціна майна була всього десять тисяч гривень. За цей лот змагалося одинадцять претендентів, серед яких були і відомі на Волині особи. Під час торгів, які відбулися 13 червня, ціна на будівлі лісозаводу зросла майже у 59 разів. Однак ці торги скасували і нещодавно намагалися виставити майно на продаж ще раз – вже за п’ять тисяч гривень.

Про це повідомляється на електронному майданчику онлайн-аукціонів «Prozorro.Продажі». 

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях у травні виставило на продаж лісозавод у Колківській громаді Луцького району. Його загальна площа становила 535 квадратних метрів. Майно складалося з двоповерхової будівлі та цеху на 206 квадратів. Повідомлялося про наявність електричних комунікацій та опалення. Вказаний об’єкт збудували у 1971 році, а його балансоутримувачем значилась філія «Колківське лісове господарство» ДП «Ліси України».

У Колківській громаді продавали лісозавод зі стартовою ціною 10 тисяч гривень. Фото – privatization.gov.ua

Стартова ціна лоту становила всього 10 206 гривень. В результаті трирівневих торгів, які відбулися 13 червня, ціну на майно підняли майже у 59 разів.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

За лісозавод змагалося 11 учасників аукціону: товариства «Амітек-спецторг», «Бренвель», фермерське господарство «СолоАгроТрейд», а також фізичні особи Юрій Бурнишев, Світлана Герасимова, Юрій Крась, Роман Лагодович, Сергій Оксенюк, Єлизавета Рогова, Андрій Савчук і Сергій Сівак. Серед них – відомі на Волині особи. 

Сергій Сівак у 2015 році обирався до Волинської обласної ради, а з 2020 року є депутатом Луцької районної ради від ВО «Свобода». Він також обіймає посаду заступника голови Луцької райради. До кінця 2020 року депутат був власником сміттєпереробного приватного підприємства «СББ», зареєстрованого у Луцьку. Наразі цим підприємством офіційно володіє Галина Козак, тоді як керівницею фірми зазначена дружина заступника голови районної ради Тетяна Сівак.

Інший учасник торгів Юрій Крась у 2016-2019 роках був очільником департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради. Після звільнення став підприємцем і веде діяльність у сфері архітектури. Наразі Юрій Крась також очолює Луцьке міське молодіжне громадсько-культурне товариство «Холмщина молода». 

Участь в аукціоні також брав Сергій Оксенюк, який з 2007 року займається вантажним автомобільним транспортом. Зареєстрований підприємцем саме в селищі міського типу Колки Луцького району. Серед інших видів його діяльності вказується також лісопильне та стругальне виробництво.

Поряд з підприємством «СолоАгроТрейд» саме ці три людини зробили найвищі ставки на торгах. Зокрема, фермерське господарство «СолоАгроТрейд» у підсумку запропонувало за лісозавод 600 тисяч гривень, Сергій Сівак – 510 тисяч гривень, а Юрій Крась та Сергій Оксенюк – по пів мільйона гривень кожен. 

В результаті торгів переможцем стало фермерське господарство «СолоАгроТрейд». За будівлі лісозаводу воно мало заплатити 600 тисяч гривень, а також додатково сплатити 120 тисяч гривень податків. Однак згодом у системі торгів «Prozorro.Продажі» опублікували документи про відмову фермерського господарства від купівлі майна і несплату ним коштів. Відтак, підприємство дискваліфікували разом із забороною змагатися за майно лісозаводу на подальших можливих аукціонах. 

Пізніше дискваліфікували учасника з наступною найвищою ставкою у 510 тисяч гривень Сергія Сівака. Рішення про зняття його з торгів опублікували 4 липня 2024 року. 

«ТОВ Е-Тендер» листом від 04.07.2024 року повідомило, що ними було вжито всіх вичерпних заходів для підписання Сіваком Сергієм Віталійовичем протоколу електронного аукціону. Однак, станом на 04.07.2024 року переможцем електронного аукціону Сіваком Сергієм Віталійовичем протокол про результати електронного аукціону не підписаний», – йдеться в документах, оприлюднених на «Prozorro. Продажі».

Після цього аукціон взагалі визнали таким, що не відбувся.

Водночас вже 4 липня 2024 року регіональне відділення Фонду державного майна України виставило майно лісозаводу на продаж повторно. Новою стартовою ціною стала ще менша сума – 5 103 гривні. Мінімальний крок підвищення ціни визначили у розмірі мізерної 51 гривні. Щоправда, наступного ж дня і ці торги скасували, зазначивши, що вони не відповідають цілям приватизації. Зокрема й поповненню державного бюджету України.

Раніше «Сила правди» розповідала, що депутат Волиньради Анатолій Бусько виграв аукціон на купівлю профілакторію за майже 7 мільйонів гривень.

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Prozorro.ПродажіаукціонДП "Колківське лісове господарство"Колківська селищна радаЛісове господарстволісозаводПриватизаціяСергій ОксенюкСергій СівакФГ «СолоАгроТрейд»Фонд держмайна України (ФДМУ)Юрій Крась
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Волинська лікарня замовила облаштування соляної кімнати за майже мільйон гривень

Наступна новина

«Скоротити не можна залишити», або як на Волині формують нову мережу навчальних закладів

Схожі Публікації

Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень

Автор: Олег Криштоф
15 Січня 2026 в 14:02
0
Шкільний автобус Богдан

Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації замовило 4 нових шкільних автобуси за 14,2...

Детальніше

За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства

Автор: Оксана Петрук
15 Січня 2026 в 10:42
0
Затурці. Знак

Адмінколегія Західного міжобласного територіального відділення АМКУ викрила змову двох компаній на торгах із закупівлі обладнання...

Детальніше

Депутат Волиньради оскаржив заставу розміром у 10 мільйонів гривень

Автор: Олег Криштоф
14 Січня 2026 в 17:57
0
Розгляд апеляційної скарги адвокатів Анатолія Вітіва про скасування застави

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила вимоги адвокатів депутата Волинської облради та екснардепа Анатолія...

Детальніше
Наступна новина
Реформа освіти головна

«Скоротити не можна залишити», або як на Волині формують нову мережу навчальних закладів

  • 15 Січня 14:02 Для волинських школярів куплять автобуси за понад 14 мільйонів гривень
  • 15 Січня 10:42 За вдавану конкуренцію під час закупівлі обладнання для харчоблоку школи на Волині оштрафували два підприємства
  • 14 Січня 17:57 Депутат Волиньради оскаржив заставу розміром у 10 мільйонів гривень
  • 14 Січня 12:18 На Волині посадовця ТЦК затримали при отриманні хабаря
  • 14 Січня 11:51 Підприємця з Волині змушують повернути понад мільйон гривень, отриманих від медзакладу
  • 13 Січня 16:38 Збанкрутіла компанія «Волинь-Паливо» боргує близько 150 мільйонів фірмам, близьким до Коломойського
  • 12 Січня 23:31 У Волинській обладміністрації новий керівник, а попередній став заступником голови СБУ
  • 12 Січня 18:03 Відомий санаторій на Волині взяв понад півтора мільйона гривень кредиту
  • 12 Січня 12:57 У Луцьку суд виніс вирок щодо вбивства в психлікарні
  • 10 Січня 14:00 Гроші VS ліс: чому на Волині сільрада роздала 50 гектарів держлісфонду
  • 9 Січня 13:32 Обрали нового голову Шацького районного суду
  • 9 Січня 9:30 Онлайн-казино луцького бізнесмена та ексдепутата увійшло в список лідерів грального бізнесу в Україні
  • 8 Січня 17:39 Звільнили голову Господарського суду Волинської області
  • 8 Січня 10:20 Корупційний скандал навколо «Снігової королеви» у Луцьку: про що спілкувалися фігуранти «плівок Вітіва»
  • 7 Січня 16:42 Голову районного суду на Волині судитимуть за підбурювання до хабаря
  • 7 Січня 13:09 Велику фармкомпанію з Волині покарали за змову на тендерах
  • 6 Січня 16:15 Чому луцький бізнес-простір, на який витратили майже 70 мільйонів, не відповідає нормам безбар’єрності
  • 6 Січня 11:00 Фігуранту корупційної справи, колишньому нардепу з Волині обрали запобіжний захід
  • 5 Січня 17:01 Суд арештував котеджі у заказнику біля Луцька
  • 5 Січня 11:29 Депутату Луцькради Федіку, який фігурує в гучній корупційній справі, обрали запобіжний захід
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.