• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 14 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Пристрої автоматичної фіксації перевищення швидкості на волинських дорогах «охолодили лихачів». Цифри

Пристрої автоматичної фіксації перевищення швидкості на волинських дорогах «охолодили лихачів». Цифри

Автор: Оксана Петрук
27 Січня 2022 в 16:15
У категорії: Новини
Перевищення швидкості на Волині

На дорогах Волині, де встановлені пристрої автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, у сім разів стали рідше перевищувати швидкість. 

Про це свідчать результати роботи 9 таких фото- та відеокамер з серпня і до кінця 2021 року надані «Силі правди» Департаментом патрульної поліції України.

Перші пристрої автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР на Волині встановили в серпні 2021 року. Таких камер було 4 і розмістили їх на дорогах державного значення у селах Струмівка, Забороль, Копачівка та у місті Ковелі. У жовтні встановили ще 5 таких пристроїв. 4 з них у місті Луцьку, на вулицях Ковельській, В’ячеслава Чорновола та Конякіна, ще один – поблизу Володимира-Волинського. Розташування усіх камер можна переглянути на карті МВС.

Згідно з даними від Департаменту патрульної поліції, з 27 серпня і до 31 грудня 2021 року уповноваженими поліцейськими винесено 65 тисяч 218 постанов за результатами опрацювання подій, що надійшли з приладів контролю. Найбільше порушень зафіксували камери у селах Струмівка (19 643 порушень) і Копачівка (19 224 порушень), а найменше – 3856 – пристрій встановлений у місті Ковелі. 

Найбільше повідомлень про порушення швидкісного режиму в Луцьку надійшло з пристрою на вулиці В’ячеслава Чорновола – 1445. Дві камери встановлені на вулиці Ковельській в обох напрямках разом «зловили» 1945 «лихачів». Пристрій по вулиці Конякіна обласного центру зафіксував найменше в місті порушень ПДР пов’язаних з перевищенням швидкості – 948. 

Якщо ж проаналізувати динаміку, то вже наступного місяця після запуску приладів кількість зафіксованих ними порушень зменшувалась в понад два рази. А за чотири місяці роботи камер на автодорогах державного значення М-07, М-19 та Н-22 – у сім разів.

Наразі пристрої в автоматичному режимі технічно здатні фіксувати лише перевищення швидкості.  У перспективі можуть додаватися й інші функції. Наприклад, фіксація проїзду на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки та інше.

Автоматична фіксація порушень швидкісного режиму частково позбавила правовідносини у сфері регулювання дорожнього руху суб’єктивного фактора. 

Спершу інформація з пристрою надходить до центру обробки даних Департаменту патрульної поліції України, де розглядається уповноваженим поліцейським. Той у свою чергу знаходить, на кого зареєстрований автомобіль і виносить постанову на фізичну особу, або на керівника юридичної особи, якій належить транспортний засіб. Постанови можна побачити в Електронному кабінеті водія на сайті сервісного центру МВС, або в застосунку «Дія», і одразу сплатити штраф. 

Якщо мінімальний штраф за перевищення швидкості на понад 20 кілометрів за годину становить 340 гривень, то порушник протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови має право заплатити, так би мовити, на пільгових умовах – половину – 170 гривень. 

У Департаменті патрульної поліції не змогли відповісти на питання про суму сплачених порушниками штрафів винесених за допомогою стаціонарних приладів автоматичної фіксації на Волині. Однак, якщо уявити, що всі порушники сплатили хоча б пільгове стягнення, по 170 гривень, то сума штрафів сягне понад 11 мільйонів гривень. 

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Департамент патрульної поліціїДТПІнфографікапорушення ПДРСтатистикауправління патрульної поліції у Волинській області
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Скільки заробляє керівництво громад: Ковельський район

Наступна новина

Covid-19: а що там в Британії?

Схожі Публікації

Волинь атакували десятки шахедів

Автор: Сила Правди
13 Травня 2026 в 18:37
0
Наслідки обстрілу Луцька

Волинська область 13 травня перебувала під масованим ударом російських БпЛА типу «Шахед». У повітряному просторі...

Детальніше

Офіс Генпрокурора відсуджує землі волинського заказника «Зубр», призначили експертизу котеджів 

Автор: Олег Криштоф
13 Травня 2026 в 12:48
0
Недобудований котедж №2 і фундамент бізнесмена Станіслава Куренди на території колишнього лісомисливського господарства «Звірівське». Будівлі розташовані біля майнового комплексу з VIP-готелем для мисливців «Zviriv»

Господарський суд Волинської області призначив експертизи у справі про оренду лісової ділянки в заказнику «Зубр»...

Детальніше

Волинський виш платить сотні тисяч роялті своєму ректору 

Автор: Оксана Коваленко
13 Травня 2026 в 11:49
0
Анатолій Цьось

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось задекларував за 2025 рік понад 284...

Детальніше
Наступна новина
Імунізації у Великобританії

Covid-19: а що там в Британії?

  • 13 Травня 18:37 Волинь атакували десятки шахедів
  • 13 Травня 12:48 Офіс Генпрокурора відсуджує землі волинського заказника «Зубр», призначили експертизу котеджів 
  • 13 Травня 11:49 Волинський виш платить сотні тисяч роялті своєму ректору 
  • 12 Травня 15:57 Луцькводоканал зобов’язали відшкодувати за загибель риби у Стиру понад вісім мільйонів гривень
  • 12 Травня 12:45 Ексдиректора ліцею на Волині підозрюють у службовій недбалості при будівництві укриття
  • 12 Травня 11:40 VOLKANOV – новий голос українського шоу-бізнесу відвідає Волинь
  • 12 Травня 11:00 Майстриня манікюру з Волині допомогла закарпатській компанії отримати в оренду сотні гектарів землі: розслідування
  • 11 Травня 17:11 Сім’я волинського митника перед його звільненням розжилася на три квартири, будинок та Lexus за гривню
  • 11 Травня 15:16 ДБР закрило кримінальну справу щодо колишнього головного лісівника Волині і Рівненщини Кватирка 
  • 10 Травня 13:40 У Луцьку протестували проти ухвалення нового Цивільного кодексу
  • 9 Травня 9:15 Довгий жіночий кардиган: тренд і комфорт
  • 8 Травня 19:20 Підозрюваний у хабарництві «слуга народу» з Луцька склав депутатський мандат
  • 8 Травня 15:28 На Волині викрили групу лікарів і посередників, які заробляли на ухилянтах
  • 8 Травня 14:15 Поліція розслідує, як приватизували земельну ділянку із тролейбусною інфраструктурою під Луцьком
  • 8 Травня 11:34 Підозрюваного в корупції чиновника Луцькради взяли під варту
  • 7 Травня 15:26 На Волині компанія родини Добкіних планує збудувати ще одну птахоферму
  • 7 Травня 10:51 У районному суді на Волині обрали нового голову 
  • 7 Травня 9:30 Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі
  • 6 Травня 15:01 Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 
  • 6 Травня 11:40 Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.