До складу Ковельського району входять 23 громади. Сумарно керівництву 22 з них за 8 місяців 2021-го року нарахували понад 14 мільйонів гривень заробітної плати. Найбільше заробив міський голова Ковеля Ігор Чайка – в середньому майже 53 тисячі гривень на місяць. Найменше отримувала заступниця голови Самарівської громади Галина Хомук – близько 11 тисяч на місяць.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив, скільки отримують міські, сільські і селищні голови, їхні заступники, секретарі та керуючі справами у територіальних громадах Ковельського району. На запит «Сили правди» 22 із 23 громад району надали інформацію про нарахування зарплати керівництву із 1-го січня до 31-го серпня 2021 року.
Інформацію про нараховані заробітні плати керівнику, секретарю та заступникам не надала лише Любомльська міська рада, двічі проігнорувавши запит.
Зауважимо, що Смідинська, Забродівська, Дубівська та Рівненська ради надали відповіді про затверджені розрахунки нарахування заробітної плати, а не фактично здійснені за вісім місяців 2021-го. Частина громад надіслала відповідь на запит, вказавши лише загальну нараховану суму. Тому проаналізувати нарахування у розрізі усіх громад не вдалося.
У територіальних громадах Ковельського району працюють 2 міських, 9 селищних та 12 сільських голів, а також 23 секретарі. Також станом на осінь 2021-го, тобто на момент отримання відповідей від громад, у радах працювало 27 заступників та керуючих справами виконкомів.
Зарплати, про які йдеться нижче, це гроші, що нарахували посадовцям, тобто без вирахування податків. У кінцевому результаті «на руки» вони отримували менше.
В інфографіці нижче відображена заробітна плата кожного з посадовців громад Ковельського району (стосовно тих громад, які повідомили відповідну інформацію) у сумі за 8 місяців 2021-го року із врахуванням всіх статей доходів, що її складають, і середня щомісячна. Слід зауважити, що «Сила правди» вимушена була вдатися до власних розрахунків середньомісячних виплат керівникам тих громад, звідки інформацію надіслали у вигляді методики, а не сум фактично нарахованих коштів.
Голови громад заробляють від 15 до 53 тисяч гривень на місяць
Очільники територіальних громад Ковельського району мають посадовий оклад приблизно 11-15 тисяч гривень. Все інше це – премії, лікарняні, відпускні, нарахування за ранг, стаж, інтенсивність праці та «оздоровчі».
Лідером за отриманою зарплатою серед очільників громад району за період із січня по серпень 2021-го року став міський голова Ковеля Ігор Чайка. Загалом йому нарахували за вісім місяців 423 тисячі гривень, а в середньому це 52,9 тисячі гривень на місяць. На жаль, Ковельська міська рада не надала на запит «Сили правди» розподілу за статтями нарахувань.
Дещо нижчу винагороду за роботу отримує голова Колодяжненської громади Віталій Кашик. За 8 місяців він заробив 334 тисячі гривень. Серед них – 83,5 тисячі гривень посадового окладу, 125,3 тисячі гривень премії, 37,4 тисячі гривень матеріальної допомоги, 9,8 тисячі гривень відпускних та інші традиційні доплати і надбавки. У середньому посадовцю нараховували приблизно 37 тисяч гривень на місяць.
Голова Турійської громади Олексій Безсмертний за той самий період 2021 року отримав 294,8 тисячі гривень. Серед них – 91,7 тисячі гривень окладу, 62,5 тисячі гривень надбавок за високі досягнення у праці, 28,8 тисячі гривень доплати за вислугу років, 27 тисяч гривень премії, 23,5 тисяч гривень матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та 24 тисячі гривень матеріальної допомоги на оздоровлення.
Якщо не рахувати матеріальні допомоги, то в середньому за місяць він заробляв 31 тисячу гривень.
Вишнівський сільський голова Віктор Сущик за 8 місяців отримав 271 тисячу гривень. У середньому це 33,9 тисячі гривень на місяць. На жаль, Вишнівська сільська рада не надала на запит «Сили правди» розподілу за статтями нарахувань.
Очільник Старовижівської громади Василь Камінський за період із січня по серпень 2021-го року отримав 269,3 тисячі гривень. Серед них – більше 87 тисяч гривень окладу, 77 тисяч гривень премій, 45,7 тисяч гривень надбавок за високі досягнення у праці, 28,3 тисячі гривень матеріальної допомоги та ще кілька тисяч гривень інших доплат і надбавок. У середньому щомісячно Василь Камінський отримував приблизно 30,1 тисячу гривень на місяць.
Зарплату приблизно того ж рівня отримував й очільник Головненської громади Микола Демедюк. За 8 місяців торік йому нарахували 268,8 тисячі гривень. Сюди увійшли 100 тисяч гривень посадового окладу та 88 тисяч гривень премій. У середньому Миколі Демедюку нараховували більше 33 тисяч гривень на місяць.
Трішки менше за свого головненського колегу отримав голова Ратнівської громади Віталій Бірук. Йому нарахували за вісім місяців 265,5 тисяч гривень. Сюди увійшли 91 тисяча гривень посадового окладу, 55 тисяч гривень надбавки за складність, напруженість, інтенсивність роботи, а також майже 70 тисяч гривень премій, 15 тисяч гривень матеріальної допомоги та інші доплати і надбавки. У середньому Віталій Бірук отримував близько 31 тисячі гривень на місяць.
Очільник Голобської громади Сергій Гарбарук за вісім місяців 2021-го отримав 250,5 тисяч гривень. Судячи з нарахувань, значну частину цього періоду він провів на лікарняному. В суму нарахувань увійшли: 51 тисяча гривень окладу та стільки ж – премії, майже 91 тисяча гривень лікарняних, 26,2 тисячі гривень матеріальної допомоги та інші доплати і надбавки. В середньому він отримував близько 29 тисяч гривень на місяць.
Решта сільських та селищних голів за вісім місяців 2021-го отримали від 116 до 265 тисяч гривень, або ж від 14,5 до 30 тисяч на місяць. Їхні детальні нарахування можна переглянути в інфографіці вище.
Найменше серед очільників громад Ковельського району торік заробляла голова Поворської сільської ради Інна Бондарчук – 116,4 тисячі гривень за 8 місяців. У середньому це приблизно 14,5 тисячі гривень на місяць.
Заступники голів та керуючі справами: від 11 до 48 тисяч гривень на місяць
Загалом 22 голів громад, які відповіли на запити «Сили правди», торік мали 27 заступників та керуючих справами виконавчих комітетів. Їхні оклади коливалися в межах 10-12 тисяч гривень на місяць. У середньому щомісяця вони отримували від 11 тисяч в менших до 48 тисяч гривень в більших громадах.
Ковельський міський голова має трьох заступників та керуючого справами, очільники Шацької, Турійської, Ратнівської, Голобської та Любомльської громад — по два, решта — по одному. Не мають заступників керівники Головненської, Дубечненської та Велимченської громад. Що ж стосується керуючих справами, то такі посади виділені у Ковельській та Любомльській міських радах, а також у Дубівській сільській раді.
У період з січня по серпень 2021-го року серед заступників голів громад Ковельського району найвищу зарплату отримував представник Ковельської міськради Тарас Яковлев. За 8 місяців йому загалом нарахували 384,3 тисячі гривень, однак розподіл за статтями в муніципалітеті не надали. Таким чином, у середньому посадовець заробляв до 48 тисяч гривень на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ КЕРІВНИЦТВО ГРОМАД: ЛУЦЬКИЙ РАЙОН
Зарплату приблизно на одному рівні отримували інші заступники Ігоря Чайки та керуючий справами виконкому Ковельської міської ради Іван Чуліпа. Останньому нарахували за вісім місяців 312 тисяч гривень, а це приблизно 39 тисяч в місяць. Заступниця мера Ковеля Наталія Маленицька отримала за той самий період 309 тисяч гривень (у середньому – 38,6 тисяч на місяць), а Віктор Жигаревич – 304,4 тисячі гривень (у середньому – 38 тисяч на місяць).
Заступниці голови Вишнівської громади Галині Федончук нарахували за 8 місяців 299 тисяч гривень. В середньому це приблизно 37,4 тисячі гривень на місяць. На жаль, розподілу за статтями нарахувань в сільраді не надали.
Заступниця голови Шацької громади Людмила Єрофеєва торік отримувала в середньому 30,5 тисяч гривень на місяць. Загалом же за вісім місяців 2021-го їй нарахували 264,3 тисячі гривень. Сюди, окрім 85 тисяч гривень окладу, увійшли 79,6 тисяч гривень премій, 20,7 тисячі гривень матеріальної допомоги, 11 тисяч гривень відпускних та інші доплати і надбавки.
Нижчу зарплату отримувала заступниця голови із Ратнівської селищної ради Олена Антонюк. За той самий період їй нарахували 248 тисяч гривень. У цю суму увійшли 75 тисяч окладу, 42 тисячі гривень премій, 49 тисяч надбавки за складність, напруженість у роботі, а також 18 тисяч гривень відпускних, 26,5 тисячі гривень матеріальної допомоги та інші доплати і надбавки. В середньому на місяць їй нараховували близько 27,7 тисяч гривень.
Приблизно на тому ж рівні отримував зарплату і інший заступник селищного голови із Ратнівської громади Сергій Ковч. Сумарно за вісім місяців 2021-го – 232,6 тисячі гривень, а це майже 26 тисяч на місяць.
Зарплату на тому ж рівні отримував і їхній старовижівський колега Юрій Кудацький. Загалом за той самий період 2021-го року йому нарахували 247,7 тисяч гривень. Сюди увійшли 67 тисяч окладу, 44,4 тисячі надбавки за високі досягнення у праці, 35,4 тисячі гривень премій, 29 тисяч відпускних, 28,3 тисячі гривень матеріальної допомоги та інші доплати і надбавки. В середньому він отримував 27,5 тисяч на місяць.
Решта заступників сільських та селищних голів за вісім місяців 2021-го отримали від 44 до 228 тисяч гривень, або ж від 10,7 до 26 тисяч на місяць. Їхні детальні нарахування можна переглянути в інфографіці вище.
Що стосується посадовців, які отримували найнижчі винагороди за свою роботу, то це – посадовці Сереховичівської та Самарівської громад.
Заступник голови Сереховичівської сільської ради Сергій Дзеблюк за вісім місяців 2021-го отримав 138,8 тисяч гривень. Сюди увійшли більше 85 тисяч гривень посадового окладу, 25,5 тисяч інших доплат і надбавок та 28,1 тисячі гривень матеріальної допомоги. Не рахуючи її, у середньому за місяць посадовець отримував трохи менше 14 тисяч гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ КЕРІВНИЦТВО ГРОМАД: КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОН
Найменше серед усіх заступників голів громад, згідно з зібраними даними, отримувала торік Галина Хомук із Самарівської сільської ради. Загалом за той самий період їй нарахували 96,7 тисяч гривень. Серед них – 71,5 тисячі гривень окладу, 11 тисяч гривень матеріальної допомоги, 7,7 тисяч гривень надбавки за особливо важливу роботу та 3 тисячі гривень доплати за вислугу років. У середньому в місяць Хомук отримувала 10,7 тисячі гривень на місяць.
Деякі із заступників були працевлаштовані не з початку 2021 року, тож за вказаний період отримали менші нарахування. До прикладу, заступниці голови Заболотівської територіальної громади Надії Денисюк за червень-серпень 2021-го нарахували 44,3 тисячі гривень.
Секретарі рад: від 11 до 33 тисяч гривень на місяць
У Ковельському районі працюють 23 секретарі міських, сільських та селищних рад. У середньому їхні оклади становлять 10-12 тисяч гривень на місяць. Всі інші грошові надходження це — надбавки, доплати та премії.
Серед них найвищу зарплату у 2021-му нарахували секретарці Ковельської міської ради Оксані Багновій — 268,2 тисячі гривень за 8 місяців. У середньому вона отримувала близько 33 тисяч гривень на місяць. На жаль, розподіл за статтями нарахувань в Ковельській міськраді не надали.
Секретар Старовижівської селищної ради Анатолій Лавринюк отримав 252 тисячі гривень. Серед них – 80 тисяч гривень окладу, 55,4 тисячі гривень надбавок, 36,2 тисячі гривень премії, 27 тисяч гривень матеріальної допомоги на оздоровлення, 25,6 тисяч гривень доплати за вислугу років та інші доплати і надбавки. У середньому йому нараховували 28,1 тисячу гривень на місяць.
Секретарка Вишнівської сільської ради Тетяна Вегера отримала за 8 місяців 2021-го 248 тисяч гривень. На жаль, розподілу за статтями нарахувань в сільраді не надали, тому виходячи з такого розміру загальних нарахувань у середньому посадовиця отримувала 31 тисячу гривень на місяць.
Зарплату приблизно на тому ж рівні отримувала і секретарка Головненської селищної ради Валентина Боярчук. Загалом з вказаний період – 247,8 тисячі гривень. У цю суму увійшли більше 92 тисяч гривень окладу, 81,6 тисячі гривень премій, 21,7 тисячі гривень доплати за вислугу років та 52,3 тисячі гривень інших нарахувань. У середньому Боярчук також отримувала 31 тисячу гривень в місяць.
Секретарка Турійської селищної ради Тамара Сичик за 8 місяців отримала 221,8 тисячі гривень. З них – 77,5 тисячі гривень окладу, 51,7 тисячі гривень надбавки за високі досягнення у праці, 23 тисячі гривень матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, 22,5 тисячі гривень доплати за вислугу років, 21,6 тисячі гривень допомоги на оздоровлення, а також деякі інші доплати. У середньому їй нараховували 22,1 тисячі гривень на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ КЕРІВНИЦТВО ГРОМАД: ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ РАЙОН
Секретарка Ратнівської селищної ради Людмила Гаврилюк за той же період 2021 року отримала 211 тисяч гривень. Сюди увійшли 83,2 тисячі гривень окладу, 47,2 тисячі гривень премій, 43 тисячі гривень надбавки за складність, напруженість у роботі, 11 тисяч гривень відпускних, 22,6 тисячі гривень матеріальної допомоги. В середньому на місяць їй нараховували 23,5 тисячі гривень.
Зарплату на тому ж рівні отримував і секретар Шацької селищної ради Богдан Тимошук. Загалом за вісім місяців 2021-го йому нарахували 203 тисячі гривень. Левову частину цієї суми складає оклад (89 тисяч) та премії (52 тисячі). А в середньому він отримував близько 25 тисяч гривень на місяць.
Решта секретарів і секретарок сільських та селищних рад за вісім місяців 2021-го отримали від 110 до 190 тисяч гривень, або ж від 11 до 24 тисяч на місяць. Їхні детальні нарахування можна переглянути в інфографіці вище.
Найменше за 8 місяців 2021-го заробили секретарі Самарівської, Заболоттівської та Сереховичівської територіальних громад.
Секретарка Самарівської територіальної громади Зоя Оніщук отримала 129,5 тисячі гривень. У середньому її зарплата становила 14,9 тисячі гривень в місяць.
Секретарка Заболоттівської селищної ради Тетяна Шевчук отримала близько 115 тисяч гривень. У місяць вона заробляла приблизно 14,4 тисячі гривень.
Найменше отримувала секретарка Сереховичівської сільської ради Ірина Журавлюк – 110,3 тисячі гривень за вісім місяців. Виходячи з отриманої інформації, у середньому посадовиці нараховували 11 тисяч гривень на місяць.
Таким чином, «Сила правди» проаналізувала, які заробітні плати отримував керівний склад 22 рад Ковельського району різних рівнів після реформи децентралізації, збільшення адміністративних одиниць і місцевих виборів 2020-го року.
У середньому очільники громад отримують від 15 до 53 тисяч гривень на місяць, заступники та керуючі справами виконкомів – від 11 до 48 тисяч гривень, а секретарі — від 11 до 33 тисяч гривень на місяць.
Раніше «Сила правди» дослідила заробітні плати керівного складу громад Володимир-Волинського, Камінь-Каширського та Луцького районів.