• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Субота, 30 Травня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > У 12 разів більша, ніж у президента: яку зарплату отримує очільник Поліського лісового офісу

У 12 разів більша, ніж у президента: яку зарплату отримує очільник Поліського лісового офісу

by Ірина Кравчук
4 Квітня 2024 в 15:56
in Новини

Головний лісівник Волині та Рівненщини Олександр Кватирко вказав у декларації за 2023 рік 4,1 мільйона гривень зарплати, елітну автівку та кілька мільйонів гривень заощаджень.

Декларацію про майно та доходи за 2023 рік Олександр Кватирко подав 29 березня 2024 року.

З нерухомості директор Поліського лісового офісу задекларував сімейний будинок в Гаразджі, де мешкає вже щонайменше 4 роки. Цей будинок має площу 245,7 квадратів та позначений у декларації як об’єкт незавершеного будівництва, що перебуває у власності дружини. До слова, в’їзд на його вулицю донедавна був обмежений для загалу через незаконно встановлені шлагбауми і дорожні знаки, але після звернення «Сили правди» поліція змусила їх демонтувати.

У декларації за 2023 рік Кватирко вказав також у власності три земельні ділянки: дві по 2,4 га та одну на 2,7 га в селі Галичани Мар’янівської громади. Одну з ділянок він передав в оренду підприємству «Волинь-Агроцентр». 

Його дружині Мар’яні належать ділянка площею 12 соток в Гаразджі, квартира у Луцьку на 64,5 квадрати та складське приміщення площею 128,9 квадратів з навісом у Седлищі на Любешівщині. У 2020 році у тому ж населеному пункті на неї була зареєстрована ще й виробнича споруда (136,7 квадратних метра). 

У власності родини Кватирків є елітна автівка «BMW X4» 2020 року випуску. Цей автомобіль головний лісівник Волині та Рівненщини вперше показав у декларації за 2022-й. Машину придбали в кінці року, саме тоді, коли Кватирко перейшов на нову посаду – очільника Поліського лісового офісу. Зареєстрували її на дружину Мар’яну. Транспортний засіб нібито обійшовся сім’ї у 724,7 тисячі гривень. Водночас за даними сайту з продажу авто вживані автомобілі цієї моделі коштують від 1,7 до 3 мільйонів гривень.

Та це, вочевидь, не єдина автівка Кватирків. Ще влітку 2020 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зафіксував, що на подвір’ї, де мешкає сім’я посадовця лісової галузі, періодично з’являлося ще три авто: «BMW X1» (2018 рік випуску), «Volkswagen Multivan» і «Skoda Superb». А в місті його неодноразово бачили на придбаному за кошти Городоцького лісгоспу пікапі «Volkswagen Amarok». Жодна з цих автівок ніколи не була відображена у деклараціях чиновника.

За 2023 рік Державне підприємство «Ліси України» нарахувало Олександру Кватирку 4,1 мільйона гривень зарплати, або в середньому по 345 тисяч гривень на місяць. У той час як Президент України Володимир Зеленський за весь 2023 рік отримав меншу у 12 разів заробітну плату, ніж Кватирко – всього 336 тисяч гривень.

Також головний лісівник Волині та Рівненщини отримав від ДП «Ліси України» подарунок у негрошовій формі вартістю близько тисячі гривень, а також 10,7 тисячі гривень «додаткового блага». Від надання майна в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Волинь-Агроцентр» Кватирко отримав дев’ять тисяч гривень, а також мав 394 гривні нарахованих від «Приватбанку» у «Скарбничку». 

Олександр Кватирко з 2018 року володіє корпоративними правами «Агрофірми Незалежність», його частка капіталу становить 0,2%.

Дружина Мар’яна у цей період заробила 5,17 мільйона гривень від підприємницької діяльності. Вона займається ресторанним бізнесом і надає послуги з харчування. Ще 38,4 тисячі гривень їй надійшло від страхової компанії «Арсенал Страхування». Окрім того, їй нарахували 151 гривню відсотків за банківськими програмами. 

У підсумку офіційний дохід сім’ї посадовця у 2023 році сягнув 9,37 мільйона гривень. 

Серед заощаджень за 2023 року Олександр Кватирко задекларував 1,8 мільйона гривень готівкою та 114,4 тисячі гривень на рахунку у «Приватбанку». Його дружина має 20 тисяч доларів готівкою, а також 106 тисяч гривень та 10 євро на рахунках в «Ощадбанку», «Приватбанку» та «ОТП банку». 

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації НАЗК обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій. Восени 2023 року Верховна Рада з другого разу підтримала відновлення обов’язкового декларування та повернення реєстру в публічний доступ з певними обмеженнями. Таким чином до 31 січня 2024 року особи, на яких покладається обов’язок з декларування доходів і майна, повинні були подати свої декларації за 2021 та 2022 роки, а за 2023 рік – до 31 березня 2024-го.

Раніше «Сила правди» повідомляла, що наприкінці листопада 2023-го Державне бюро розслідувань затримало заступника директора Поліського лісового офісу Віталія Суховича. Під час обшуків у нього знайшли 4 мільйони доларів в готівці, золоті злитки і зброю.  

Ірина Кравчук

Журналістка
Tags: ГаразджаДеклараціїДП «Ліси України»ЗарплатиНаціональне агентство із запобігання корупції (НАЗК)Олександр КватиркоПоліський лісовий офіс ДП «Ліси України»статки
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Previous Post

«Очі над ціллю – можемо працювати». Спецрепортаж з позицій мінометників волинської 100 ОБр

Next Post

Хто купив базу відпочинку на Світязі за 8,2 мільйона гривень

Related Posts

Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати

by Сила Правди
29 Травня 2026 в 16:50
0
ТОП хабарі 2025 головне фото

Вивезення ухилянтів, прикривання злочинів, залагодження земельних питань і навіть висвячення у диякони для уникнення мобілізації...

Read more

Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем

by Оксана Коваленко
29 Травня 2026 в 12:14
0

Антимонопольники оштрафували комунальне підприємство «Ковельводоканал» за зловживання монопольним становищем. У 2025 році водоканал відмовився підписати...

Read more

На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон

by Сила Правди
28 Травня 2026 в 21:34
0
На Волині депутат Юнак напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон

Депутат Володимирської міської ради від партії «Слуга народу» Микола Юнак напав на знімальну групу Центру...

Read more
Next Post

Хто купив базу відпочинку на Світязі за 8,2 мільйона гривень

  • 29 Травня 16:50 Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати
  • 29 Травня 12:14 Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем
  • 28 Травня 21:34 На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон
  • 28 Травня 14:04 На Волині брат з сестрою розіграли тендери на постачання риби і яєць – АМКУ оштрафував
  • 28 Травня 10:40 У районному суді на Волині обрали нового голову 
  • 27 Травня 16:39 Притягнули до відповідальності суддю з Волині, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 27 Травня 14:25 Чому Луцькводоканал віддав майже сотню підрядів на 35 мільйонів гривень фірмі чоловіка своєї бухгалтерки
  • 27 Травня 9:48 У сільради на Волині вимагають захистити заказник
  • 26 Травня 16:50 У Луцьку виставили на аукціон право оренди на «Ротонду»: що з цим не так
  • 26 Травня 10:08 На Волині виявили незаконну вирубку дерев на понад 16,5 мільйонів гривень
  • 25 Травня 16:50 Як на Волині декомунізують пам’ятки і хто за це платить?
  • 25 Травня 15:04 Одеській фірмі докинули на утримання волинських доріг понад 300 млн гривень
  • 23 Травня 10:15 На Волині та Рівненщині громадські активісти моніторитимуть публічні інвестиції в школи, лікарні та укриття
  • 22 Травня 18:10 Менеджер бізнесу родини Палиці, фігурант плівок «Мідас» у розпал війни скуповував землю й готелі біля Буковелю
  • 22 Травня 17:25 «Рибалка» на митниці: як на Волині роками працювала схема із фальсифікованими євросертифікатами
  • 22 Травня 16:13 АМКУ оштрафував бізнесмена і його родичку, які розіграли п’ять земельних аукціонів на Волині
  • 22 Травня 14:02 На Волині викрили зловмисників, які заробляли на автівках, завезених з-за кордону нібито для Сил оборони
  • 21 Травня 15:45 Апеляція скасувала виправдувальні вироки екскерівникам Шацького нацпарку, яких судили за незаконні рубки
  • 21 Травня 14:32 АМКУ вдруге оштрафував фірми, які розіграли аукціони на право користуватися надрами на Волині
  • 20 Травня 17:32 За підозрюваного в корупції чиновника Луцькради внесли понад 3 мільйони гривень застави
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
Спільнота Увійти

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.