Під час чергової ракетної атаки Росії 28 листопада під ударом опинився обласний центр Волині. У Луцьку близько 06:20 пролунало декілька гучних вибухів. У частині міста зникла електроенергія.
Про це повідомили міський голова Луцька Ігор Поліщук та голова Волинської облдержадміністрації Іван Рудницький у своїх телеграм-каналах.
«Вибухи у Луцьку! Прошу бути всіх у безпечному місці. Деталі згодом.
Прошу не публікувати жодних фото та відео. В частині міста зникла електроенергія. Перебуваю на місці події. Деталі згодом», – повідомив Ігор Поліщук.
Голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький повідомив про приліт в області.
«На жаль, під час масованого удару ворога постраждала й Волинь. На території області є прильоти. Також введені екстрені відключення світла. До завершення повітряної тривоги залишайтеся в укриттях. Більше інформації згодом», – проінформував Рудницький у своєму телеграм-каналі.
Про постраждалих та наслідки вибухів станом на 07:00 нічого не відомо.
07:40 «Волиньобленерго» повідомляє про аварійні відключення на території області.
«Виконання робіт із відновлення електропостачання споживачів служби «Волиньобленерго» розпочнуть невідкладно після відміни повітряної тривоги. Просимо волинян зберігати холодний розум та спокій, не поширювати неперевірену інформацію та підтримувати один одного», – зазначили на фейсбук-сторінці установи.
07:50 мер Луцька Ігор Поліщук у своєму відеозверненні повідомив, що в місті поменшає електротранспорту, натомість збільшиться кількість автобусів. Також він заявив, що школярі міста, які навчаються у першу зміну, будуть навчатися сьогодні, 28 листопада, дистанційно, а у школах міста відкриють «Пункти незламності».
«Поки, на щастя, без постраждалих», – зазначив Поліщук.
09:15 Пролунав відбій повітряної тривоги.
09:20 Голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький повідомив про наслідки ракетного удару по області. Обійшлося без людських жертв, є пошкодження будівель в приватному секторі. Вже завершено гасіння пожежі. Усі відповідні служби працюють над тим, аби чим швидше відновити тепло- водо- та електропостачання. Зібрано штаб ТЕС та НС для ліквідації наслідків ворожої атаки. Запускають в роботу додаткові пункти незламності.
«Скеровували ракети по критичній інфраструктурі. На щастя, без людських жертв. Є пошкоджені приватні господарські будівлі. Також це вплине на відключення електроенергії на Волині. Наразі тимчасово без світла орієнтовно 215 тисяч абонентів. Вся важлива інфраструктура, яка залишилась без електроенергії, переведена на генератори», – зазначив голова ОВА Іван Рудницький.
Загалом повітряна тривога 28 листопада тривала 3 години 56 хвилин: з 5:18 до 9:15.
10:55 Повітряні сили Збройних сил України повідомили, що під час атаки збили 114 повітряних цілей із 188. Атака була комбінованою із застосуванням ракет різних типів та ударних безпілотників. Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил було виявлено:
- 3 зенітні керовані ракети С-300 із Бєлгородської обл. РФ – по Харківщині;
- 57 крилатих ракет Х-101 із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, район пусків — Волгоградська обл. РФ;
- 28 крилатих ракет «Калібр», район пусків – акваторія Чорного моря;
- 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69, район пусків – повітряний простір над акваторією Чорного моря;
- 97 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу із районів Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел, Брянськ, Міллерово, РФ.
Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Сил оборони України. Станом на 10.30 підтверджено збиття:
- 76 крилатих ракет Х-101/«Калібр»;
- 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69;
- 35 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу (62 ворожих безпілотники локаційно втрачено).
12:00 У Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області відзвітували про завершення ліквідації наслідків ворожої атаки у Луцьку.
«Вогнеборці вжили заходів з локалізації та ліквідації пожежі на обʼєкті інфраструктури. Постраждалих немає. Роботи проводились з урахуванням безпекової складової для співробітників служби цивільного захисту. Від ДСНС залучалися 6 одиниць спеціальної техніки, понад 20 рятувальників», – йдеться в повідомленні.
14:00 У Повітряних силах ЗСУ розповіли про складнощі відбиття комбінованої атаки Росії 28 листопада. Відзначили, що ціллю ворога були електричні підстанції у різних областях України. Втім, майже 90% крилатих ракет «Калібр» та Х-101 було збито.
«Крім того, як ми повідомляли раніше, збито три керовані авіаційні ракети та 35 ворожих БпЛА, понад 60 локаційно втрачено. Загалом зафіксовано 12 влучань, в основному в об’єкти паливно-енергетичного сектору.
Останнім часом, під час повітряних атак, противник застосовує велику кількість ракет та безпілотників. Їхнє масоване застосування на окремих напрямках часто перевищує кількість засобів прикриття. Крім того, ворог використовує сучасні засоби повітряного нападу, постійно їх вдосконалює. Йдеться про відстріли теплових та радіолокаційних пасток, а також використовує засоби РЕБ індивідуального захисту, встановлені безпосередньо на ракетах», – розповідають військові.
Усе це, йдеться в повідомленні, суттєво ускладнює роботу зенітних ракетних комплексів радянського виробництва, які є на озброєнні Повітряних Сил.
«Значно ефективніше в таких умовах працюють західні системи, яких в Україні не достатньо, щоб надійно прикрити сотні об’єктів критичної інфраструктури. Саме тому, під час масованих ворожих атак, використовується максимум сил та засобів, включаючи авіацію, РЕБ, ЗРВ та мобільні вогневі групи. Також варто зазначити, що напередодні атак противник враховує метеорологічні умови, які суттєво впливають на роботу мобільних вогневих груп та винищувальної авіації. Щільний туман та хмарність, які спостерігались у багатьох регіонах в момент атаки не дозволили ефективно виконувати завдання пілотам та розрахункам МВГ», – додали у ЗСУ.
18:00 Мер Луцька Ігор Поліщук повідомив, що усі котельні підприємства «Луцьктепло» працюють. Щоправда, деякі з них – на дизельних генератор подають теплоносій дещо нижчої температури, але тепло в квартири надходить безперебійно. «Луцькводоканал» також перейшов на дизель-генератори та продовжує подавати воду лучанам, але у тих, хто живе вище 4-5 поверху може бути слабкий тиск води. Щодо електротранспорту, то наразі курсують 15 тролейбусів з 40-ка, що зазвичай. А от щодо постачання самої електроенергії, то мер зауважує, що світло у домівках містян зʼявиться не раніше 20:00, а можливо – пізніше.
«Ми знаємо, що ситуація складна — є ушкодження, тому необхідно поставитися до цього з розумінням. Дякую усім, хто працював сьогодні над ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації — ранкового ракетного обстрілу, і комунальникам, і працівникам ДСНС, і усім, хто допомагав», – додає Ігор Поліщук.
18:50 У Луцьку під час повітряної тривоги знову чути звуки вибухів. Мер міста повідомляє про роботу ППО.
«Працює ППО. Прошу бути в безпечному місці!», – інформує Поліщук в своєму телеграм-каналі.
Нагадаємо, вранці 26 серпня Росія також провела масовану комбіновану атаку проти України із різних видів зброї. У Луцьку тоді відбулося два влучання у житлові будинки та об’єкт інфраструктури.