Перейти до основного вмісту

«Укргазвидобування» хоче стягнути з заводу Палиці 600 тисяч через вагончики для робітників

Джерело:
Сила правди

Державна компанія «Укргазвидобування» через суд хоче стягнути із заводу «Енко», який належить родині народного депутата від Луцька Ігоря Палиці, майже 600 тисяч гривень за прострочення постачання вагончиків для проживання працівників.

Про це йдеться в рішенні господарського суду Волинської області від 11 листопада 2019 року. 

Влітку 2018 року філія «УГВ-Сервіс» компанії «Укргазвидобування» уклала із ПрАТ «Енко» договір на постачання десяти вагончиків, пристосованих для проживання, адміністративних та побутових потреб працівників філії. Вартість договору – 2 мільйони 815 тисяч гривень. 

Три житлові вагони мали поставити впродовж 60 днів з дня укладення договору, ще три вагони (для майстра, їдальня та інструментальна-сторожка) – впродовж 90 днів, ще чотири (сушарка, офіс, душова-пральня) – впродовж 120 днів. 

«Укргазвидобування» повністю оплатило вагончики в обумовлені терміни, натомість «Енко» передав вагончики з простроченням термінів. Постачання житлових вагончиків прострочили на 102-150 днів, решту на 120, а деякі і взагалі на 163 дні. Представники заводу в суді не заперечили проти зриву термінів. 

Таким чином позивачі і суд нарахували «Енко» майже 400 тисяч гривень пені та 197 тисяч гривень штрафу за прострочення постачання товару.

Представники «Енко» попросили суд зменшити розмір нарахованих штрафних санкцій на 65%, бо, мовляв, є загроза банкрутства. Також юристи зазначили, що зверталися з листами до «Укргазвидобування», щоб відтермінувати постачання товарів. 

Однак, суд вирішив, що такі аргументи не заслуговують уваги. 

«Листи були надіслані позивачу після прострочення та здійснення поставки товару. Крім того, доказів надсилання листів позивачу та їх отримання, відповідачем не надано суду. Терміни поставки товару по договору були значними та перевищували 160 днів. Сума штрафних санкцій не є значною у порівнянні з розміром перерахованого відповідачем авансу за товар, що становить 2 815 828 грн. Крім того, доказів загрози банкрутства підприємства, інших доказів наявності форс-мажорних обставин, які б свідчили про неможливість виконати умови договору у визначений строк, відповідачем суду не надано. Дані доходу за І півріччя 2019 р. відповідача не можуть відображати реальний фінансовий та майновий стан ПрАТ «Енко». Наявність збитків у позивача суд не досліджував, оскільки це не є предметом спору», – йдеться в рішенні суду. 

Зрештою, суддя Оксана Слободян задовольнила позов «Укргазвидобування». ПрАТ «Енко» має сплатити 596 тисяч 836 гривень пені і штрафу та майже 9 тисяч гривень судового збору. Однак, рішення ще не набуло законної сили, бо «Енко» подало апеляційну скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду у Рівному. Розгляд справи призначили на 22 січня 2020 року. 

За даними державного реєстру бізнесу, власниками ПрАТ «Енко» є 1448 акціонерів (1442 фізичних особи та 6 юридичних). 75,82% акцій належить луцькому ТОВ «Торговий дім «Любарт». Засновниками останнього є батько та дружина народного депутата Ігоря Палиці Петро Палиця і Оксана Палиця. Вони ж вказані і бенефіціарними власниками заводу.