• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Четвер, 13 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Ми вплинули > «Волинська ягідка» оформляє документи на водокористування заднім числом

«Волинська ягідка» оформляє документи на водокористування заднім числом

Автор: Оксана Петрук
4 Лютого 2020 в 15:12
У категорії: #Ми вплинули, Новини
ягідка

Підприємство «Волинська ягідка» почало дві процедури оцінки впливу на довкілля щодо зрошення плантацій лохини в Шацькому районі. Інформація про це з’явилася в Єдиному реєстрі з ОВД 23 січня.

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала про те, що «Волинська ягідка» побудувала два велетенські ставки без відповідних на те дозволів і близько двох років використовує воду з Прип’яті для поливу плантацій лохини. 

3 січня 2020-го Прокуратура Волині повідомила про відкрите кримінальне провадження відносно посадовців Держекоінспекції, які допустили таку ситуацію. З документів в судовому реєстрі стало відомо, що крім «Волинської ягідки» у провадженні фігурують ще два підприємства, які вирощують лохину в Шацькому районі.

У повідомленнях про плановану діяльність ТОВ «Волинська ягідка» йдеться про намір обладнати 6 свердловин і два водонакопичувальні басейни площею 17,285 тис. м3 та 34,570 тис. м3. Також братимуть воду з Прип’яті. 

«Насправді ж, обидві водойми вже давно існують. А враховуючи те, що вони були заповнені водою протягом посушливого 2019-го, можна з високою вірогідністю припустити, що і свердловини вже побудовані», — каже аналітик Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.

Згідно статті 15 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» порушеннями, зокрема, є:

1) надання завідомо неправдивих чи неповних відомостей про вплив на довкілля планованої діяльності;

4) підготовка завідомо неправдивого звіту з оцінки впливу на довкілля чи завідомо неправдивого висновку з оцінки впливу на довкілля;

6) провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

«Очевидно, що «Волинська Ягідка» порушила відразу декілька пунктів. Тому, правильним розвитком подій, на мою думку, було б заборонити діяльність підприємства в зв’язку з непроходженням ОВД до моменту його проходження. Державна екологічна інспекція повинна б була нарахувати суму збитків, завданих довкіллю внаслідок незаконної діяльності. Тут варто враховувати і шкоду завдану земельним ресурсам — незаконне створення ставків, і шкоду водним ресурсам та надрам — незаконний водозабір з Прип’яті, незаконні свердловини. Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА не повинне погоджувати висновку з ОВД, адже у звіті буде подана завідомо неправдива інформація щодо діяльності підприємства», — зауважує Петро Тєстов.

До слова, 4 лютого з джерел в правоохоронних органах стало відомо про обшуки на ягідних підприємствах, що фігурують в кримінальному провадженні. Про це також написало видання NewsMakers. За його інформацією, обшуки проводили співробітники Департаменту стратегічних розслідувань, слідчого управління ГУНП із задіянням КОРДУ.

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Петро ТєстовТОВ «Волинська ягідка»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Недоброчесні. Як голова Ківерцівського райсуду проходив атестацію

Наступна новина

Наслідки нічного погрому на Центральному ринку Луцька (ФОТО)

Схожі Публікації

Верховний Суд підтвердив мільйонний штраф фірмі волинського депутата за змову на тендерах

Автор: Олег Криштоф
13 Серпня 2026 в 15:11
0
Змова ТОВ «Аміла» Романа Микитюка на земельних торгах

Верховний Суд поставив крапку у справі про змову на дорожніх тендерах на Волині. Йдеться про...

Детальніше

На Волині за незаконну рубку на майже два мільйони гривень судили лісничого

Автор: Оксана Петрук
13 Серпня 2026 в 09:46
0
Рубка в Сокиричах

Ківерцівський районний суд виніс вирок лісничому Сокирічівського лісництва Романові Колодюку за незаконну рубку і перевищення...

Детальніше

Волинського забудовника шукають в Дніпрі через судову справу щодо мільйонного боргу 

Автор: Олег Криштоф
12 Серпня 2026 в 16:02
0
ЖК Яровиця вул Франка

Луцька міська рада позивається до товариства з обмеженою відповідальністю «Яровиця-Буд» з вимогою сплатити понад 1,6...

Детальніше
Наступна новина
погром ринку Луцька

Наслідки нічного погрому на Центральному ринку Луцька (ФОТО)

  • 13 Серпня 15:11 Верховний Суд підтвердив мільйонний штраф фірмі волинського депутата за змову на тендерах
  • 13 Серпня 9:46 На Волині за незаконну рубку на майже два мільйони гривень судили лісничого
    • 12 Серпня 16:02 Волинського забудовника шукають в Дніпрі через судову справу щодо мільйонного боргу 
    • 12 Серпня 12:00 На Волині сільрада судиться з ексдепутатом, який побудувався на комунальній землі
    • 11 Серпня 15:30 Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі
    • 11 Серпня 14:08 Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря
    • 10 Серпня 18:08 Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень
    • 10 Серпня 10:48 На Волині винесли вирок експравоохоронцю за хабарництво й «відбілювання» винуватця ДТП
    • 7 Серпня 18:10 Інвестиційна авантюра: як на Волині приміщення на 1300 квадратів в центрі міста «подарували» львівській компанії
    • 7 Серпня 16:33 Голову сільради на Волині підозрюють у пособництві в незаконній рубці лісу
    • 7 Серпня 10:53 ДБР розслідує можливі зловживання з вирубкою лісу в нацпарку на Волині
    • 7 Серпня 10:00 На Волині громаді намагаються повернути 70 гектарів земель, на яких господарює агрокомпанія Тігіпка 
    • 6 Серпня 18:50 Ківерцівський міський голова передумав визнавати вину в кримінальній справі
    • 6 Серпня 11:11 На Волині директорку транспортної компанії звільнили від кримінальної відповідальності
    • 5 Серпня 16:50 Суд арештував рахунки фермерського господарства волинського депутата, який вигнав податкових ревізорів
    • 5 Серпня 12:43 З Міноборони та луцького забудовника стягують майже мільйон гривень пайового внеску за будівництво ЖК
    • 5 Серпня 9:56 Фірмі на Волині, попри змову на тендері, залишили понад два мільйони гривень за підряд
    • 4 Серпня 18:01 На Волині оголосили підозру депутату, який відправляв підлеглих будувати хату посадовцю Укрзалізниці
    • 4 Серпня 16:40 Що відомо про нового керівника Бюро економічної безпеки на Волині 
    • 4 Серпня 11:01 ВАКС виніс вирок фігуранту справи про контрабанду через Волинську митницю на пів мільярда гривень
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.