• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 19 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Викладачку волинського вишу покарали за хабар 

Викладачку волинського вишу покарали за хабар 

Автор: Олег Криштоф
25 Лютого 2026 в 17:56
У категорії: Новини
Викладачку ВНУ затримали під час одержання хабаря 26 грудня 2025 року

Луцький міськрайонний суд виніс вирок викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки Людмилі Шостак. Вона за хабар бралася допомогти першокурснику успішно скласти сесію. У суді викладачка вину повністю визнала і пішла на угоду з прокурором. 

Про покарання відомо з вироку Луцького міськрайонного суду від 20 лютого 2026 року.

Доцентку кафедри економіки і торгівлі ВНУ імені Лесі Українки Людмилу Шостак затримали у грудні 2025 року під час отримання від студента-першокурсника першої частини хабаря – 11 тисяч гривень. За даними Волинської обласної прокуратури, викладачка вимагала 29 000 гривень та 650 доларів США за успішне складання студентом іспитів та захист дипломної роботи.

Тоді у ВНУ імені Лесі Українки оприлюднили офіційну позицію університету щодо інциденту. У виші наголосили, що мають нульову толерантність до проявів корупції та неетичної поведінки, але закликали дочекатися рішення Феміди.

Справа завершилася укладенням між прокурором Луцької окружної прокуратури та підсудною угоди про визнання винуватості. Людмила Шостак повністю визнала свою вину і, як йдеться у судових документах, активно сприяла розкриттю злочину. Крім того, вона здійснила добровільну пожертву на потреби ЗСУ у розмірі 200 000 гривень.

Отож Луцький міськрайонний суд затвердив угоду з прокурором. Суддя Вячеслав Покидюк визнав Людмилу Шостак винною у хабарництві (ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України) та призначив покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу, а також її позбавлено права обіймати керівні посади у закладах освіти (ректора, декана, завідувача кафедри) на один рік.

Варто зазначити, що спочатку представницю вишу звинувачували у кримінальному правопорушенні за частиною 3 цієї ж статті – у поєднанні з вимаганням, яка передбачає суворіше покарання: позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади […], з конфіскацією майна. 

У ВНУ імені Лесі Українки «Силі правди» повідомили, що Людмила Шостак звільнилася з посади.

Раніше «Сила правди» розповідала, що у Луцьку затримали студентів, які налагодили схему переправлення українців в Румунію.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: вирокВолинський національний університет імені Лесі Українки (ВНУ ім Лесі Українки)Вячеслав ПокидюкКорупціяЛуцькЛуцький міськрайонний судЛюдмила ШостакпрокурорСудхабарштраф
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

У громаді на Волині київська фірма харчуватиме дітей за понад 50 мільйонів

Наступна новина

Скільки зарплати і премій отримали головні волинські прокурори у 2025 році

Схожі Публікації

Офіс водних ресурсів на Волині очолив депутат райради із сусідньої області від «Слуги народу» 

Автор: Оксана Коваленко
19 Травня 2026 в 18:18
0
Василя Дебелого призначено керівником у Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області.

Державне агентство водних ресурсів України призначило Василя Дебелого начальником Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській...

Детальніше

У Луцьку суттєво піднімуть тарифи на вивезення сміття

Автор: Олег Криштоф
19 Травня 2026 в 16:35
0
Сміттєвоз Івеко і комунальники Луцьк

На сайті Луцької міської ради з’явилося повідомлення про зміну тарифу на послуги з вивезення сміття...

Детальніше

На Волині поліція відкрила кримінал на посадовців сільради через ставок для бізнесмена

Автор: Оксана Петрук
19 Травня 2026 в 12:59
0
Конюшня Дудки

Поліція відкрила кримінальну справу на посадовців Підгайцівської сільради, які перекрили русло річки Конопелька і здали...

Детальніше
Наступна новина
Зарплати прокурорів Волині

Скільки зарплати і премій отримали головні волинські прокурори у 2025 році

  • 19 Травня 18:18 Офіс водних ресурсів на Волині очолив депутат райради із сусідньої області від «Слуги народу» 
  • 19 Травня 16:35 У Луцьку суттєво піднімуть тарифи на вивезення сміття
  • 19 Травня 12:59 На Волині поліція відкрила кримінал на посадовців сільради через ставок для бізнесмена
    • 18 Травня 17:25 7,5 років тюрми і 1,3 млн компенсації за сексуальне насилля над ученицями, – деталі вироку луцькому тренеру
    • 18 Травня 12:11 Укрпошта скасувала результат аукціону з продажу комплексу будівель у Луцьку й оголосила новий
    • 15 Травня 13:49 У Луцьку суд обрав запобіжні заходи «продавцям інвалідності»
    • 15 Травня 9:59 Тернопільська фірма, яка придбала «Волиньторф», планує видобувати паливо на 180 гектарах
    • 14 Травня 16:20 Національна програма «Скринінг здоров’я 40+»: хто заробляє на дослідженнях на Волині
    • 14 Травня 14:29 Колишньому депутату Волиньради присудили 3,5 роки в’язниці за хабарництво
    • 14 Травня 13:07 Рівненська фірма придбала в Луцьку комплекс будівель за 13 мільйонів гривень 
    • 13 Травня 18:37 Волинь атакували десятки шахедів
    • 13 Травня 12:48 Офіс Генпрокурора відсуджує землі волинського заказника «Зубр», призначили експертизу котеджів 
    • 13 Травня 11:49 Волинський виш платить сотні тисяч роялті своєму ректору 
    • 12 Травня 15:57 Луцькводоканал зобов’язали відшкодувати за загибель риби у Стиру понад вісім мільйонів гривень
    • 12 Травня 12:45 Ексдиректора ліцею на Волині підозрюють у службовій недбалості при будівництві укриття
    • 12 Травня 11:40 VOLKANOV – новий голос українського шоу-бізнесу відвідає Волинь
    • 12 Травня 11:00 Майстриня манікюру з Волині допомогла закарпатській компанії отримати в оренду сотні гектарів землі: розслідування
    • 11 Травня 17:11 Сім’я волинського митника перед його звільненням розжилася на три квартири, будинок та Lexus за гривню
    • 11 Травня 15:16 ДБР закрило кримінальну справу щодо колишнього головного лісівника Волині і Рівненщини Кватирка 
    • 10 Травня 13:40 У Луцьку протестували проти ухвалення нового Цивільного кодексу
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.