Як вирубати ліс у заказнику і не понести відповідальності. Майстер-клас від Ківерцівського лісгоспу

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

У 2016 році вирубали понад 23 гекртари лісу на території заказника, а в 2017, щоб замести сліди і уникнути відповідальності, через суд «зменшили» заповідну площу.

Майже 8 мільйонів збитків завданих державі працівниками ДП Ківерцівське лісове господарство внаслідок суцільних і  вибіркових  санітарних рубок на території зоологічного заказника «Зубр» нарахувала торік Державна екологічна інспекція у Волинській області. Про це йдеться у акті ревізії, яку в травні-липні цього року у лісгоспі проводила Державна аудиторська служба.

Однак ківерцівські лісівники знайшли спосіб за допомогою Феміди ухилитися від компенсації цих збитків. Так у березні 2017-го ДП Ківерцівське ЛГ подало позов до Волинського окружного адмінсуду про скасування рішення облради від 31 липня 2014 року, яким межі заповідника «Зубр» було збільшено з 5530,0 га до 10043,6 га. І хоча термін позовної давності відносно даного рішення минув, у суді Ківерцівський лісгосп переконав суддю Сергія Костюкевича, що ні.

Позов задовольнили повністю, рішення Волинської обласної ради про розширення меж зоологічного заказникавизнали незаконним. Бо, йдеться у постанові суду,  зміни меж природно-заповідного фонду повинні бути погоджені з профільним Міністерством, а також з постійними землекористувачами. Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА (як представник профільного міністерства) у травні 2014 року зверталося листом  до ДП Ківерцівське ЛГ і просило погодити розширення меж заказника «Зубр». Та Ківерівський лісгосп тоді відмовив.

Волинська обласна рада погодилась з рішенням Волинського адмінсуду і апеляцію не подавала. Третя сторона, яка не заявляла самостійних вимог, Управління екології і природних ресурсів Волинської ОДА, у квітні цього року подала апеляцію до Львівського апеляційного адміністративного суду. Проте за місяць її відкликали.

Чому обласна рада не відстоювала власне рішення? Чому не подавала апеляційної скарги? Чому управління екології дало задню? Де ж Прокуратура і над чим працює Управління захисту економіки? Адже за фактом рубки ще влітку 2016-го відкрили  провадження! Питань більше, ніж відповідей. Але лісу вже ніхто не поверне, і коштів, очевидно, теж.

Станом на сьогодні відомо, що Ківерцівський лісгосп вже й сам ініціює збільшення площі заказника, до раніше пропонованої обласною радою.

Схожі Публікації

Юрій Крошко

Державне бюро розслідувань досі розслідує кримінальне провадження, в якому фігурує начальник Головного управління Національної поліції...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • Що там по Крошку? Нові подробиці кримінальної справи, в якій фігурує головний поліцейський Волині
  • Голова Господарського суду Волині став власником електрокару за мільйон