• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
П’ятниця, 27 Березня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Знову за кермом: нове рішення у справі Боровика про смертельну ДТП

Знову за кермом: нове рішення у справі Боровика про смертельну ДТП

Автор: Марія Смик
16 Серпня 2021 в 18:46
У категорії: Новини, ТОП новини
Володимир Боровик

Володимиру Боровику, який, будучи п’яним, насмерть збив жінку поблизу Луцька, повернули право сідати за кермо.

Про це стало відомо з ухвали Ківерцівського районного суду від 7 липня 2021 року.

Володимир Боровик — волинський бізнесмен та батько колишнього заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика, якого у 2016 році затримали за організацію організованого злочинного угрупування спрямованого на незаконний видобуток бурштину.

У лютому 2017-го Боровик-старший на автомобілі «Subaru Tribeca» у Княгининку збив вчительку місцевого ліцею, яка поверталася додому разом з малолітнім сином. Від отриманих травм жінка померла на місці. Винуватець спробував утекти, але його затримали небайдужі учасники дорожнього руху, побачивши неадекватну поведінку водія. Під час затримання він намагався «домовитися» і розповідав про сина-прокурора.

Тест на наявність алкоголю у крові водій проходити відмовився і не розумів причину затримання, заперечуючи аварію. Зрештою експертиза встановила, що у крові Володимира Боровика було понад три проміле алкоголю. Згодом свою провину чоловік визнав повністю.

Через пів року, у липні 2017-го, суддя Луцького міськрайонного суду Олег Ющук визнав Боровика винним і засудив до п’яти років позбавлення волі з трирічною забороною сідати за кермо. Але цим же вироком замінив покарання на більш м’яке — три роки іспитового терміну з позбавленням водійських прав. Зумовлене таке рішення проханням чоловіка вбитої не карати водія, а також його позитивними характеристиками, щирим каяттям, інвалідністю та суспільно-важливими справами.

Однак справа пішла в апеляцію. Засуджений попросив ще зменшити іститовий строк і виключити додаткове покарання у вигляді позбавлення водійських прав. Суддя Апеляційного суду Волинської області Олег Клок «підкоригував» зарахований термін відбутого покарання в слідчому ізоляторі і повернув Боровику можливість водити автівку.

Прокурори не погодились з таким розвитком подій і звернулися до Верховного Суду. Там визнали, ухвала волинської апеляції не відповідає вимогам законності і повернули справу на новий розгляд.

«Апеляційний суд, всупереч наведеним вимогам кримінального процесуального закону, виключив порушення п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України з обвинувачення Володимира Боровика у зв’язку з його невмотивованістю та таким чином прийняв рішення, яке невідповідає вимогам законності та обґрунтованості», — йдеться в ухвалі.

У 2019-му у справі Боровика винесли новий вирок — п’ять років за ґратами і три роки без водійських прав.

Та до в’язниці Боровик не доїхав. Потрапив на лікарняне ліжко. Відтак Городоцький виправний центр №131 клопотав перед Фемідою про звільнення засудженого, який через важку хворобу не може сидіти за ґратами. Ні суд, ні прокуратура цього разу не заперечували. Тож Володимир Боровик не провів у тюрмі ні дня.

Та, схоже, хвороба, яка завадила відбувати покарання в місцях позбавлення волі, не впливає на здатність засудженого водити авто.

У липні 2021-го адвокат Володимира Боровика Сергій Федош звернувся до суду з новим клопотанням про зарахування терміну відбування дадаткового покарання (позбавлення водійських прав). Іншими словами про те, щоб суд визнав його частково відбутим ще у 2017 році.

«Оскільки засуджений вже відбував додаткове покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами у період з 12.12.2017 по 31.05.2019 за вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.07.2017 та повинен відбути додаткове покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами відповідно до вироку Волинського апеляційного суду від 11.06.2019, які були ухвалені в одному кримінальному провадженні та за одне і те саме кримінальне правопорушення, суд дійшов висновку, що з метою недопущення подвійного притягнення особи до відповідальності за одне й те саме правопорушення клопотання захисника про зарахування строку відбування додаткового покарання підлягає задоволенню», — йдеться в ухвалі.

Клопотання суддя Марія Польова задовольнила, тож тепер Володимир Боровик знову має право керувати транспортними засобами.

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди" (11.2018-08.2021 рр.)
Теги матеріалу: Андрій БоровикВерховний СудВолинський апеляційний судВолодимир БоровикДТПКіверцівський районний судМарія ПольоваОлег КлокОлег ЮщукСергій Федош
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Фірма з історії про скандальновідомий полігон, будуватиме очисні споруди під Луцьком

Наступна новина

Навантаження суддів: скільки роботи у волинських служителів Феміди

Схожі Публікації

Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив

Автор: Владислав Першута
27 Березня 2026 в 14:15
0

Упродовж 2023–2025 років 18 із 64 депутатів Волинської обласної ради отримали схвалення на відрядження за...

Детальніше

На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам

Автор: Сила Правди
27 Березня 2026 в 12:04
0
Затримали волинських прикордонників

Державне бюро розслідувань скерувало до суду обвинувальний акт щодо шістьох прикордонників, яких підозрюють у сприянні...

Детальніше

Майже 1,9 мільйона зарплати, заощадження в доларах і криптовалюті: що задекларував посадовець Волинської прокуратури

Автор: Олег Криштоф
26 Березня 2026 в 17:04
0
Альберт Шаповалов, перший заступник керівника Волинської обласної прокуратури

Перший заступник керівника Волинської обласної прокуратури Альберт Шаповалов, який обійняв цю посаду у вересні 2025-го,...

Детальніше
Наступна новина
Судді

Навантаження суддів: скільки роботи у волинських служителів Феміди

  • 27 Березня 14:15 Закордонні відрядження депутатів Волинської обласної ради під час війни: хто, куди і навіщо їздив
  • 27 Березня 12:04 На Волині судитимуть шістьох прикордонників, які допомогли втекти з України щонайменше 158 чоловікам
    • 26 Березня 17:04 Майже 1,9 мільйона зарплати, заощадження в доларах і криптовалюті: що задекларував посадовець Волинської прокуратури
    • 26 Березня 9:15 Де взяти кредит боржникам з нормальними умовами?
    • 25 Березня 17:39 Нова очільниця Луцької громади торік придбала мазду за чверть мільйона
    • 25 Березня 13:55 Луцьку громаду очолила колишня керівниця фонду Ігоря Палиці
    • 25 Березня 12:08 На Волині обрали голову районного суду
    • 25 Березня 10:46 Що змінюється після лабіопластики: комфорт, здоров’я та самопочуття
    • 24 Березня 18:20 Волинянина, якого підозрюють у відмиванні грошей лісгоспу, розшукує Інтерпол
    • 24 Березня 17:16 На сесії Луцькради розглянуть заяву міського голови про складання повноважень
    • 23 Березня 18:23 На Волині колишнього директора лікарні підозрюють у завданні державі збитків на 1,5 мільйона гривень
    • 23 Березня 17:45 Рокитнівщина: поліський край між природою і суспільними змінами
    • 23 Березня 17:25 Волинські правоохоронці розслідують можливу розтрату коштів під час розширення сміттєвого полігону
    • 20 Березня 16:45 У Волиньраді хочуть повторити історію «Снігової королеви» із фонтаном у центрі Луцька?
    • 20 Березня 16:00 Львів-Ганновер автобусом: зручний маршрут для роботи, навчання та подорожей
    • 20 Березня 14:56 Керівниця волинського БЕБ звільнилася після розслідування про паливний бізнес її рідних
    • 19 Березня 10:15 Фігурант статті «Сили правди» подав на редакцію до суду
    • 18 Березня 13:58 Дозвіл видобувати сапропель на волинському озері продали за 5 мільйонів гривень
    • 17 Березня 17:00 Жіночі джинси: як обрати ідеальну пару на будь-який сезон
    • 17 Березня 15:40 На Волині сільрада здала в оренду ставки на 41 гектарі київському юристу
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.