Перейти до основного вмісту

Держекоінспекція перевірить «Волинську ягідку»

Джерело:
Сила правди
незаконні ставки

Державна екологічна інспекція у Волинській області обіцяє цьогоріч перевірити «Волинську ягідку» – підприємство, яке вирощує лохину у Шацькому районі. Його внесли до переліку планових контрольних заходів на 2020-й рік. 

Про це, зокрема, йдеться в тексті спростування причетності співробітників Державної екологічної інспекції у Волинській області до протиправної діяльності суб'єкта господарювання, що могла призвести до обміління озера Світязь, оприлюдненому на сайті відомства 9 січня.

Нагадаємо, 30 грудня 2019-го року «Сила правди» опублікувала розслідування про те, як ТОВ «Волинська ягідка» обладнала велетенські ставки в межах Верхньоприп'ятської меліоративної мережі і без дозволів використовує значні обсяги води для зрошення плантацій лохини.

А 3 січня 2020-го пресслужба прокуратури Волинської області повідомила про відкрите кримінальне провадження відносно посадовців ДЕІ за зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки.  

«Прокуратура Волинської області без будь-яких правових підстав прямо вказала, що в рамках кримінального провадження було встановлено, що «посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання», не дослідивши при цьому - які саме органи, уповноважені проводити процедуру оцінки впливу на довкілля», — йдеться у спростуванні Держекоінспекції у Волинській області.

Відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», до органів, які уповноважені проводити відповідну процедуру відносяться Мінприроди та відповідні структурні підрозділи обласних державних адміністрацій.  

Державна екологічна інспекція не має повноважень здійснювати оцінку впливу господарської діяльності на довкілля.

«Крім того, не відповідає дійсності та є недостовірною поширена пресслужбою прокуратури Волинської області інформація про те, що «Державна екологічна інспекція у Волинській області не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства», оскільки підставою для звернення до суду з позовом про припинення діяльності суб’єктів господарювання є встановлені Інспекцією за результатами перевірки факти незаконної діяльності суб’єктів господарювання, наявність шкоди, завданої навколишньому природному середовищу», — зазначають екологи. Вони також нагадують про два види перевірок: планові і позапланові. Останні відбуваються на підставі заяв громадян. Минулоріч таких не надходило», — кажуть в інспекції.

Разом з тим, у відомстві запевняють, що перевірку згаданого підприємства вже запланували.

перевірка Волинської ягідки

«Враховуючи інформацію з засобів масової інформації, та інформацію озвучену на комісії обласної ради щодо можливого порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням ягід, зокрема, лохини, Інспекцією було включено до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2020 рік ряд суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Шацького району», — повідомляє Держекоінспекція у Волинській області.

Згідно з інформацією інспекційного порталу, окрім перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, цьогоріч «Волинську ягідку» чекають ще три планові заходи контролю від інших служб.