Засудженому за смертельну ДТП, в якій загинула дитина, лучанину Артему Приходьку винесли новий вирок. Цього разу за зберігання наркотиків. Самого в’язня державної установи «Городоцький виправний центр №131» після публікації розслідування «Сили правди» знайшли вдома у Луцьку, а психотропи виявили вже після того, як доставили його у тюрму. Він проніс їх у спідній білизні.
Про це стало відомо з вироку Рівненського районного суду від 20 вересня 2024 року.
6 червня 2024 року Центр журналістських розслідувань «Сила правди» оприлюднив розслідування про те, як засуджений за смертельну аварію лучанин Артем Приходько відбуває покарання дистанційно. Чоловік, який три роки тому на пішохідному переході збив батька з двома дітьми, прикривався довідками від лікарів і замість Гродоцького виправного центру мешкав у квартирі свого батька у Луцьку. Більше того, він сідав за кермо без водійського посвідчення і їздив обласним центром під час комендантської години. Водночас Городоцький виправний центр навіть звертався до суду з клопотанням про звільнення засудженого від відбування покарання через важку хворобу – гіпертонію.
Після оприлюднених фактів наступного ж дня, 7 червня, працівники Городоцького виправного центру раптом вирішили, що їхній підопічний одужав. Вони прибули до Луцька і повернули його в місце відбування покарання, де у Приходька під час обшуку вилучили два пакетики невідомої кристалічної речовини. Він проніс її у спідній білизні. Експертиза встановила, що в пакетиках загалом знаходилось 0,398 грама PVP. Це синтетичний наркотик, який викликає залежність вже після другого прийому.
Відтак за цим фактом відкрили провадження за статтею 309 Кримінального кодексу «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».
На суді Артем Приходько вину повністю визнав. Сказав, що знайшов пакетики з порошком просто біля свого будинку в Луцьку і не мав змоги їх знищити, адже в супроводі співробітників виправного центру повертався в місце відбування покарання. Він також просив врахувати, що психотропи здав добровільно і щиро розкаявся у вчиненому.
Суд критично поставився до заяви Приходька. Адже на контрольно-пропускному пункті виправного центру йому пропонували здати всі заборонені предмети, на що він відповів, що таких немає. А під час обшуку виявили, що підопічний збрехав.
Проте, незважаючи ні на це, ні на те, що засуджений хитрощами уникав відповідальності за попередній злочин, у вироку вказали, що «за місцем відбування покарання обвинувачений характеризується позитивно».
Суд врахував як пом’якшуючу обставину заявлене обвинуваченим щире каяття. А обтяжуючих обставин в обвинувальному акті зазначено не було.
Тож, Артемові Приходьку присудили один рік обмеження волі. Але коли суддя Михайло Таргоній додав його до невідбутої частини основного покарання за ДТП, загальний термін у Городоцькому виправному центрі збільшився чомусь лише на два місяці: замість чотирьох років і чотирьох місяців Артему Приходьку світить чотири роки і шість місяців. Дивна математика, чи не так?
Рівненська обласна прокуратура не згідна з таким вироком. Там «Силі правди» повідомили, що готують апеляційну скаргу.
Окрім того, за наслідками розслідування «Сила правди» прокурори 13 червня 2024 внесли відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за ч. З ст. 390 Кримінального кодексу за фактом ухилення від відбування покарання у виді позбавлення волі. Розслідування триває.
Водночас захист Артема Приходька намагається в апеляції оскаржити рішення Рівненського районного суду щодо відмови звільнити засудженого з виправного центру за станом здоров’я.
Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, як батько експрокурора напідпитку сів за кермо, збив на дорозі жінку і залишив її помирати. Йому вдалося уникнути в’язниці через раптове захворювання.
Якщо ви підтримаєте ЗСУ і редакцію, то Центр журналістських розслідувань «Сила правди» зможе підготувати ще більше статей та журналістських розслідувань про злочинні схеми, статки і корупцію влади та політиків на Волині.
Про результати роботи «Сили правди» впродовж років діяльності можна почитати у наших щорічних публічних звітах. Про використання зібраних коштів ми також обов’язково звітуємо у щорічних звітах.