• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 3 Листопада, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень

На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень

Автор: Олег Криштоф
9 Жовтня 2025 в 12:31
У категорії: Новини, ТОП новини
Закрили провадження щодо 23 волинських митників, яких підозрювали у контрабанді та корупції

Митний пост "Ягодин". Фото eurowork.com.ua

Щоб збільшити пропускну спроможність митного пункту пропуску на кордоні з Польщею, на Волині заплановано спорудити ще один термінал у «Ягодині». Очікувана вартість цього проєкту – майже мільярд гривень. Крім того, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області замовила будівництво автостоянок у міжнародному пункті пропуску за понад 400 мільйонів гривень.

Оголошення про тендер на спорудження терміналу для виїзду з України оприлюднили у системі публічних закупівель «Prozzoro» 3 жовтня 2025 року.

Термінал у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» пропускною спроможністю близько чотирьох тисяч транспортних засобів на добу (зокрема, до 3000 легкових авто, 800 вантажівок і 80 автобусів) заплановано побудувати до кінця 2027 року поруч нинішньої митної інфраструктури у селі Старовойтове Ковельського району. Під об’єкт виділено дев’ять гектарів землі, які раніше належали до земель лісогосподарського призначення, а стали землями громадської забудови. Очікувана вартість підряду майже 962 мільйони гривень. 

Нині пропускна спроможність «Ягодина» – 3875 транспортних засобів на добу.

Будівництво нового терміналу торік анонсував голова Волинської обласної державної адміністрації Іван Рудницький. За його словами, старий термінал обслуговуватиме автопотік на в’їзд до України, а новий – на виїзд, а також, що пропускна спроможність МАПП збільшиться удвічі. Тоді йшлося навіть про будівництво мостопроводу. Ініціативу реалізовують за підтримки представників Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Новий термінал на «Ягодині»

Нинішній же проєкт передбачає облаштування 13 смуг руху на виїзд з України: 6 – для вантажівок (одна для небезпечних вантажів), 2 – для автобусів, 5 – для легкових авто. Територію пункту поділять на окремі функціональні зони – для контролю транспорту й осіб, зберігання вантажів, стоянки техніки, проведення дезінфекції, утримання службових собак. Передбачено спеціальні майданчики для негабаритних і затриманих автомобілів, а також окремі смуги для дипломатичного транспорту.

Комплекс будівель включатиме службово-виробничу будівлю, бокси для поглибленого огляду вантажних і легкових авто, склад митниці з холодильними камерами, гараж, котельню, очисні споруди, укриття, громадський туалет, вольєри для службових собак і павільйони для прикордонного та митного контролю. У документах сказано, що поверховість та загальна площа буде визначена проєктною документацією, зокрема, з урахуванням влаштування залів для оформлення пасажирів автобусів.

Передбачено забезпечити пункт пропуску резервним енергоживленням, системами відеоспостереження, сигналізацією, автоматизованими шлагбаумами, радіаційним та ваговим контролем.

Підрядник, який виграє тендер, має виконати повний комплекс будівельних робіт від підготовки території до внутрішнього оздоблення та прокладання інженерних мереж. Початок аукціону 17 жовтня.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Спорудження терміналу – не єдиний нинішній коштовний проєкт на кордоні від Служби відновлення та розвитку інфраструктури Волинської області у 2025 році (колишня Служба автодоріг – авт.). 

Відомство також замовляє будівництво стоянок для вантажного транспорту на «Ягодині». На тендер прийшла лиш одна фірма – «Автомагістраль-Південь» з Одеси. Отож без конкуренції їй може дістатися підряд майже на 443 мільйони гривень (половина цієї суми – кошти держбюджету, інша – допомога Євросоюзу). Втім, договір сторони ще не підписали: учасник тендеру має усунути невідповідності у документах. 

Будівництво цих автостоянок заплановано завершити до 31 грудня 2026 року.

Фірма «Автомагістраль-Південь» на волинські дороги зайшла у 2017-ому і вже кілька років отримує підряди в області. Підприємство зареєстроване в Одесі. Його директором є Микола Тимофеєв, засновником (з початку 2025 року) – австрійська компанія «EйПі Констракшн Холдінг ГмбХ», а бенефіціар – Олександр Бойко.

За інформацією ЗМІ, Олександру Бойку також належить компанія «Шляховик-97», яка займається постачанням будматеріалів і техніки. Основним її покупцем є саме «Автомагістраль-Південь».

За даними видання «Наші гроші», «Автомагістраль-Південь» входить до дорожнього картелю і в довоєнні роки освоїла чимало мільйонів по всій Україні, зокрема і на тендерах «Великого будівництва». Також цю компанію та її засновника Олександра Бойка пов’язують із мером Одеси Геннадієм Трухановим.

Раніше «Сила правди» писала, що поблизу «Ягодина» на Волині зібралися будувати ще один перевантажувальний термінал.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: Геннадій ТрухановІван РудницькийКовельМикола ТимофеєвМитний пост «Ягодин»Олександр БикОлександр БойкоПП «Ягодин»Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській областіТОВ «Автомагістраль-Південь»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам

Наступна новина

ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв

Схожі Публікації

Львівська фірма майже за 117 мільйонів відремонтує тубдиспансер у Луцьку

Автор: Олег Криштоф
3 Листопада 2025 в 18:40
0
Волинський тубдиспансер

Волинська обласна інфекційна лікарня замовила капітальний ремонт лікувального корпусу обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання. Підряд...

Детальніше

У Луцьку земельну ділянку за 16 мільйонів гривень купив партнер ресторатора 

Автор: Оксана Коваленко
3 Листопада 2025 в 14:11
0
Ділянку на вул. Ветеранів у Луцьку продали з аукціону за 16 млн

У Луцьку 14 соток землі на вулиці Ветеранів продали за 16 мільйонів гривень. У результаті...

Детальніше

Вплив ваги бронежилета на мобільність

Автор: Сила Правди
31 Жовтня 2025 в 17:30
0
бронежилет

У сучасних бойових умовах ефективність військовослужбовця значною мірою залежить від того, наскільки грамотно підібране спорядження....

Детальніше
Наступна новина
Суддя Нововолинського суду Микола Ушаков

ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв

  • 3 Листопада 18:40 Львівська фірма майже за 117 мільйонів відремонтує тубдиспансер у Луцьку
  • 3 Листопада 14:11 У Луцьку земельну ділянку за 16 мільйонів гривень купив партнер ресторатора 
    • 31 Жовтня 17:30 Вплив ваги бронежилета на мобільність
    • 31 Жовтня 13:27 У Луцьку за 8,5 мільйона гривень продали землю під комерційну забудову
    • 31 Жовтня 10:00 Як група «Континіум» нардепа Степана Івахіва захоплює ринок житла на Волині
    • 30 Жовтня 17:43 Пішла у відставку суддя Луцького міськрайонного суду
    • 30 Жовтня 14:30 Електроенергія для підприємств: як обрати постачальника і заощаджувати з KNESS
    • 30 Жовтня 12:09 Луцька міськрада погодила ідею житлової забудови у промзоні на околиці обласного центру
    • 29 Жовтня 14:14 На Волині ексдиректора торфозаводу підозрюють у зловживаннях на 4 мільйони гривень
    • 28 Жовтня 18:25 Чому компанії депутата Волинської обласної ради щастить на підрядах у Ковелі?
    • 28 Жовтня 17:00 Кондиціонер на всі сезони: чому варто купити кондиціонер «зима-літо» і забути про обігрівачі
    • 28 Жовтня 16:08 На Волині повертають державі 14 мільйонів, сплачених за електроенергію для шахти
    • 28 Жовтня 10:20 Із пов’язаної з ексдепутатом Луцької міськради фірми стягують майже 6 мільйонів гривень 
    • 27 Жовтня 16:02 Хто доглядатиме автодороги Луцького району майже за 114 мільйонів гривень
    • 24 Жовтня 16:30 Хто прийшов на восьмий день народження «Сили правди»
    • 24 Жовтня 15:04 Колишньому волинському митнику винесли вирок за хабарництво
    • 23 Жовтня 16:10 На Волині посеред лісу звели хатину для відпочинку лісового начальства?
    • 23 Жовтня 10:05 Волинська дитяча лікарня замовила ремонт за майже 11,5 мільйонів гривень
    • 22 Жовтня 14:00 Як пов’язані з депутатом Волиньради компанії розіграли на аукціонах майже 200 гектарів землі
    • 22 Жовтня 10:41 Верховний Суд повернув Луцьку частину історичної будівлі в Старому місті
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.