• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 25 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Що на Волині з продуктовими резервами: чиновники кажуть, що забезпечили і радять скаржитися на завищені ціни

Що на Волині з продуктовими резервами: чиновники кажуть, що забезпечили і радять скаржитися на завищені ціни

Автор: Валентина Куць
18 Березня 2022 в 16:46
У категорії: Новини, ТОП новини
продукти на ринку

Перший день війни викликав на Волині продуктовий «апокаліпсис»: з полиць магазинів миттєво зникли продукти першої необхідності – борошно, хліб, крупи, дріжджі, а з ними і чимало інших важливих продуктів. Згодом ситуація стабілізувалася, проте ціни на продукти харчування зросли.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив як змінилися ціни на продукти першої необхідності під час воєнного стану і яка на Волині ситуація із продуктовим забезпеченням.

Із перших воєнних днів ціни на продукти харчування невпинно зростали. Про це лучани писали у соцмережах, обговорювали у транспорті, а деякі навіть скаржились до інспекції. І таки було на що. Адже вартість деяких продуктів зросла аж на 10-20 гривень. До прикладу, 8 березня на Центральному ринку у Луцьку «Сила правди» зафіксувала такі ціни на продукти харчування: гречка – 65 гривень, рис – 35-45 гривень, цукор – 30 гривень за кілограм. 

Ціни на ринку у Луцьку

Втім, ще до початку війни ці продукти коштували значно дешевше – гречку можна було придбати за 40-45 гривень. Дешевшими були й інші продукти, такі як рис чи цукор.  

У супермаркетах 13 березня ціни на продукти були такими: кілограм цукру – 26,8 гривні, борошна – 19,2 гривні, а рис – 59 гривень за кілограм.

Про незначне зростання цін на продукти харчування говорив і міський голова Луцька Ігор Поліщук. 

– Логістичні ланцюги не розірвані, ціни зросли незначно, – запевнив в ефірі каналу «1+1» Ігор Поліщук. – Неодноразово звертався до підприємців з проханням допомогти один одному, допомогти лучанам і українцям пройти цей складний період. По-різному реагують. Віднедавна військова адміністрація отримала повноваження контролювати і регулювати ціни. Хочу сказати, що на випадок гуманітарної катастрофи ми заготовили багато резервів продуктів, заповнили всі резервуари водою, зробили критичний запас пального.

Чи контролюють на Волині ріст цін на такі важливі харчові продукти в умовах воєнного стану «Сила правди» запитала у Держпродспоживслужби. Там повідомили, що особливого контролю немає, однак ситуацію моніторять. 

– Щодо продуктів харчування, то під час військового стану було декілька таких скарг, – розповідає завідувач сектору контролю за регульованими цінами головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Олег Янюк. – Ми виїжджали на об’єкти, дивилися, звіряли – катастрофічної ситуації немає. Щоправда, відсутні деякі товари такі як крупи, макаронні вироби з дешевшого асортименту і залишилися тільки товари вищої цінової категорії. Тому і надходять скарги. Ми контролюємо тільки роздрібні ціни. Тому якщо в людей виникають якісь запитання – хай звертаються до Держпродспоживслужби і бажано сфотографувати ціни і вказати точну адресу магазину.  

Повідомити про завищені ціни можна за телефоном – (0332) 77-24-12 або за адресою: м. Луцьк, вул. Поліська Січ,10, e-mail: [email protected]. 

Втім, поряд із цінами волинян турбує і питання наявності цих продуктів. Адже на тлі воєнних дій у багатьох регіонах та складної економічної ситуації забезпеченість життєвоважливими продуктами залишається дуже важливим питанням. 

Тож яка в області ситуація із забезпеченням харчовими продуктами першої необхідності? В обласній державній адміністрації, а нині – військовій адміністрації, –  запевнили, що створили продуктовий резерв і Волинь буде повністю забезпечена.

– Для області продовольчий резерв створено, я не буду говорити про об’єми. Укладені договори на всі продукти життєзабезпечення на обласному рівні, – розповідає керівник управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко. – Крім того, зараз починаємо готувати заявки через державні закупівлі через «Укрзалізницю» для тих людей, які переселились на Волинь. Їх вже більше 20 тисяч. Тому будемо проводити ще закупівлі хліба, м’яса, консервів – усіх необхідних продуктів. Договори заключені і ми знаємо хто, де і коли, це опрацьовано на рівні військової адміністрації. Ми працювали з волинськими постачальниками, у нас вистачає своєї продукції. Круп, на жаль, немає, тому обійдемось чимось іншим. Крупи сьогодні у всій Україні важко знайти. Ми робили розрахунок (авт. – продуктового резерву) на місяць, я не думаю, що це буде до безкінечності. 

«Сила правди» звернулася і до відомих волинських компаній, які виробляють борошно, хліб, крупи. Втім, відповідей від них наразі отримати не вдалося. 

Нагадаємо, Російська Федерація напала на Україну уночі з 23 на 24 лютого. З’явилося звернення російського президента, в якому він каже, що буде намагатися «демілітаризувати» Україну. Впродовж трьох тижнів війни ситуація на Волині залишалася відносно спокійною, за виключенням кількох повітряних атак на об’єкти військової інфраструктури в регіоні.

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: Війна в УкраїніДержпродспоживслужбаІгор ПоліщукОлег ЯнюкУправління агропромислового розвитку Волинської ОДАЮрій Горбенко
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Яка ситуація з пальним на Волині на третій тиждень війни

Наступна новина

Новина про те, що ДБР передало армії вилучений на «Ягодині» один мільйон доларів, виявилась фейком

Схожі Публікації

З луцького підприємства-автодилера стягують понад сотню мільйонів гривень боргу

Автор: Михайло Палецький
25 Серпня 2026 в 16:17
0
Волинський окружний адміністративний суд

Суд зобов’язав луцьке товариство з обмеженою відповідальністю «Кар Трейд Груп» сплатити до бюджету 131,6 мільйона...

Детальніше

На Волині за зловживання впливом покарали адвоката

Автор: Антон Філіппов
25 Серпня 2026 в 10:58
0
3500 доларів США неправомірної вигоди – волинському адвокату повідомлено про підозру

Луцький міськрайонний суд покарав адвоката Олександра Пацюка за зловживання впливом. Захисника викрили на одержанні 3,5...

Детальніше

Як керівництво волинського ТЦК та СП відзвітувало перед нардепами за бусифікацію

Автор: Олег Криштоф
24 Серпня 2026 в 18:26
0
Виїзне засідання ТСК Верховної Ради у Луцьку щодо дій ТЦК 22. 08. 2026 р.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань можливих порушень законодавства та дотримання прав і...

Детальніше
Наступна новина
Гроші для ЗСУ

Новина про те, що ДБР передало армії вилучений на «Ягодині» один мільйон доларів, виявилась фейком

  • 25 Серпня 16:17 З луцького підприємства-автодилера стягують понад сотню мільйонів гривень боргу
  • 25 Серпня 10:58 На Волині за зловживання впливом покарали адвоката
    • 24 Серпня 18:26 Як керівництво волинського ТЦК та СП відзвітувало перед нардепами за бусифікацію
    • 24 Серпня 11:43 Суд скасував реєстрацію земельної ділянки на 11 гектарів на Волині, яку незаконно оформили в межах заказника
    • 22 Серпня 10:00 Замостівське родовище піску: як волинські надра опинилися між безконтрольним видобутком і київськими інвесторами
    • 21 Серпня 15:10 Антистрес у кілька кліків або як діджитал-сервіси спрощують турботу про здоров’я спини
    • 21 Серпня 14:09 На Волині ДБР викрило нацгвардійця, який продавав боєприпаси цивільним
    • 21 Серпня 12:58 Фермерське господарство депутата Волиньради виграло два земельні аукціони, змагаючись з фірмою давньої колеги
    • 20 Серпня 17:07 Апеляція майже у 13 разів зменшила стягнення з Луцькводоканалу за загибель риби
    • 20 Серпня 12:54 Директора інституту на Волині суд визнав винним у хабарництві, проте звільнив від покарання
    • 20 Серпня 11:31 Сотні тисяч гривень боргу Луцької міськради за тролейбуси «Богдан» продали у 20 разів дешевше
    • 19 Серпня 15:00 На Волині депутата міськради, який отримав мандат пів року тому, затримали на хабарі 
    • 19 Серпня 11:30 «Луцьктепло» без торгів замовило проєкти котелень на 4,4 мільйона гривень у фірми, яка їх постачає 
    • 18 Серпня 17:11 Підозрюють, що директор волинського підприємства привласнив майже мільйон гривень на опаленні закладу освіти
    • 18 Серпня 15:11 Луцькі комунальники замовили автопідйомник за майже 9 мільйонів гривень
    • 18 Серпня 12:58 Директорка волинської автофірми уникнула штрафу на 55 мільйонів за підроблені євросертифікати 
    • 17 Серпня 15:27 Волинська дитяча лікарня докинула компанії депутатки понад два мільйони гривень на ремонт приміщень
    • 17 Серпня 12:19 На Волині банкрутує компанія групи «Континіум» через «чужі» борги
    • 15 Серпня 9:05 Корм Farmina для собак: особливості лінійок та підбір раціону
    • 14 Серпня 16:16 Двоє суддів з Волині хочуть працювати у Вищій раді правосуддя
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.