• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 6 Липня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Справу луцького міліціонера, якого підозрювали в постановці злочинів, закрили через 18 років

Справу луцького міліціонера, якого підозрювали в постановці злочинів, закрили через 18 років

Автор: Юлія Галецька
6 Грудня 2024 в 13:50
У категорії: Новини, ТОП новини
Борис Житінський. Джерело: «Під прицілом»

Закрили справу щодо оперуповноваженого Бориса Житінського, якого підозрювали у організації підкупу та підробці документів. Слідство стверджувало, що правоохоронець, щоб поліпшити статистику з викриття, спланував отримання хабаря директором Ківерцівського медичного коледжу. Експравоохоронець майже 14 років переховувався, хоча й йому двічі виносили вирок.

Про це йдеться в ухвалі Луцького міськрайонного суду від 30 жовтня 2024 року.

З матеріалів кримінальної справи відомо, що влітку 2006 року оперуповноважений відділу по боротьбі з корупцією управління Міністерства внутрішніх справ у Волинській області Борис Житінський нібито підлаштував підкуп, щоб «покращити» статистику в службовій діяльності.

Міліціонер, як йдеться в ухвалі, придумав схему, для якої знайшов виконавця – Вадима Мельничука. Останнього напередодні затримав із підробленим паспортом і шантажував його, погрожував криміналом, якщо той не погодиться спровокувати підкуп. Мельничук знайшов викладача Ківерцівського медичного коледжу Євгенія Подібка, з яким нібито домовився про сприяння у вступі за 1600 доларів, що на той час в національній валюті становило 8 тисяч гривень. 

Оперуповноважений знаючи, що хабар у Мельничука не вимагали, все одно нібито підлаштував усе іншим чином. А згодом викрив на отриманні грошей викладача Ківерцівського медколеджу Подібка. Втім, педагог не був службовою особою та не міг одноосібно приймати рішення про вступ до навчального закладу. Відео слідчих дій, які відбулися у червні 2006 року розміщене в YouTube.

Окрім того, як зазначає слідство, правоохоронець не лише підлаштував видачу хабаря, він ще й підробив чимало документів. Слідство стверджувало, що Борис Житінський диктував провокатору Мельничуку протокол пояснень, де той під тиском писав про вимагання Подібком у нього грошей за сприяння у вступі і датував він його також «заднім числом». 

В ухвалі зазначають й те, що викладача Ківерцівського медколеджу оперуповноважений вніс до іншої справи злочинного угрупування, яку вів у той період роботи, за свідченням нібито таємного агента. Хоча згодом виявилося, що агент існував лише на папері. 

Ще одному агенту під псевдонімом «Пекуча» Житінський, ймовірно, приписав невірні свідчення про вимагання Євгенієм Подібком хабаря та ще й співучасть у злочині з тодішнім начальником управління соціального захисту населення Луцького міськвиконкому. Насправді ж, як йдеться в ухвалі, агент «Пекуча» таких свідчень не давала. 

Відтак, у червні 2008 року оперуповноваженого Бориса Житінського засудили до 5 років увʼязнення з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на три роки та конфіскацією майна. Також його позбавили звання майора міліції. Вадиму Мельничуку призначили чотири роки обмеження волі, але дали два роки іспитового строку.

Втім прокурор вирішив, що такий вирок зам’який і попросив у Волинського апеляційного суду 7 років ув’язнення для Бориса Житінського. У червні 2009-го Волинський апеляційний суд загальний термін ув’язнення терміном 5 років вирішив не змінювати, але постановив дати Борису Житінському один рік випробувального терміну. Його звільнили з-під варти та мали повернути усе арештоване майно.

Напередодні завершення випробувального терміну у 2010 році за поданням прокурорів ексміліціонера знову оголосили в розшук. Влітку 2014-го його відшукали та затримали у Києві.

У вересні 2014 року Волинський апеляційний суд констатував, що в обвинувальному акті є істотні помилки, які не дають можливості суду об`єктивно розглянути справу, а тому вирок суду першої інстанції скасували, а саму справу повернули прокурору для проведення додаткового розслідування. Житінського тоді ж звільнили з-під варти і змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд.

Правоохоронці внесли справу в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань, присвоївши їй номер та датувавши жовтнем 2014 року. Борису Житінському знову оголосили підозру, а вже в листопаді прокурор вчергове звернувся до суду зазначивши, що ексміліціонер переховується від слідства, тож необхідно його затримати та взяти під варту. Чоловіка знову оголосили в розшук в якому він перебував майже 10 років. За цей час справу його справу передали Державному бюро розслідувань.

У вересні 2024 року Бориса Житінського відшукали, затримали та взяли під варту з можливістю внесення застави розміром 242 тисячі гривень. Наприкінці жовтня прокурор подав до суду клопотання про звільнення Бориса Житінського від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строку давності та закриття провадження (минуло 10 років з її реєстрації в ЄРДР). Суддя Луцького міськрайонного суду Оксана Данелюк задовольнила клопотання та постановила звільнити Бориса Житінського.

Раніше «Сила правди» писала, як на Волині за хабар судять посадовця Державної міграційної служби, який також заявив про провокацію.

Юлія Галецька

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Борис ЖитінськийВолинська обласна прокуратураВолинський апеляційний судДержавне бюро розслідувань (ДБР)Ківерцівський медичний коледжКорупціякримінальна справаЛуцький міськрайонний судОксана ДанелюкПрокуратура Волинської областіСудхабар
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Пов’язана з волинськими політиками фірма за понад 8 мільйонів відремонтує вулицю у Ковелі

Наступна новина

Пішла у відставку одна з найдосвідченіших суддів Луцького міськрайонного суду

Схожі Публікації

Звільнили досвічену суддю Волинського апеляційного суду

Автор: Олег Криштоф
3 Липня 2026 в 15:54
0
Колишня суддя Волинського апеляційного суду Валентина Данилюк

Суддя Волинського апеляційного суду Валентина Данилюк пішла у відставку після понад 32 років роботи в...

Детальніше

Як не віддавати борги: досвід волинського депутата Юнака

Автор: Наталія Коваль
3 Липня 2026 в 12:00
0
юнак. земля. ілюстрація

Аграрні компанії володимирського депутата та підприємця Миколи Юнака стали учасниками десятків судових спорів з власниками...

Детальніше

«Волиньвугілля» закупило у харківської фірми деревину на понад 31 мільйон гривень

Автор: Олег Криштоф
2 Липня 2026 в 18:21
0
ДП "Волиньвугілля" закуповує деревину

Державне підприємство «Волиньвугілля» уклало три договори загальною вартістю понад 31 мільйон гривень на постачання лісоматеріалів...

Детальніше
Наступна новина
Світлана КРУПІНСЬКА

Пішла у відставку одна з найдосвідченіших суддів Луцького міськрайонного суду

  • 3 Липня 15:54 Звільнили досвічену суддю Волинського апеляційного суду
  • 3 Липня 12:00 Як не віддавати борги: досвід волинського депутата Юнака
  • 2 Липня 18:21 «Волиньвугілля» закупило у харківської фірми деревину на понад 31 мільйон гривень
  • 2 Липня 17:47 У волинської деревообробної компанії, яку пов’язують з сім’єю екскерівниці Держлісагентства, змінився власник
  • 1 Липня 16:25 Волинське обласне управління освіти замовило 18 шкільних автобусів на понад 70 мільйонів гривень 
  • 30 Червня 19:02 На Волині продають з молотка 770 мільйонів гривень боргу перед збанкрутілою компанією групи «Приват»
  • 30 Червня 13:54 На Волині судитимуть посадовців аграрного держпідприємства через незаконне використання 860 гектарів землі
  • 29 Червня 17:00 Волинського автоімпортера оштрафували на понад 13 мільйонів гривень за фіктивні євросертифікати
  • 29 Червня 15:31 Чому кіт відмовляється ходити в лоток: проблема може бути в наповнювачі
  • 29 Червня 10:21 На Волині відкрили провадження щодо пов’язаної з екснардепом компанії через порушення екологічного законодавства 
  • 26 Червня 11:42 На Волині в корупції підозрюють начальника райвідділу поліції
  • 26 Червня 9:45 Автоімпортер з Волині оскаржував штраф на мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
  • 25 Червня 18:30 Усе краще – мамі: як голова громади на Волині, обвинувачений у розтраті бюджету, приховує статки
  • 25 Червня 15:35 «Сила правди» вкотре увійшла до списку рекомендованих медіа від Інституту масової інформації
  • 25 Червня 10:36 У Ковельському районі виявили незаконну вирубку близько п’яти тисяч дерев
  • 25 Червня 10:12 Дві волинські компанії оштрафували на 1,4 мільйона гривень за змову на земельних аукціонах
  • 24 Червня 18:16 Як урядова «євроінтеграційна» ініціатива створила нові виклики доступу до публічної інформації
  • 24 Червня 17:50 На Волині ексдиректорку Служби місцевих автодоріг взяли під домашній арешт через підозру в розтраті держкоштів
  • 24 Червня 15:32 Трьох посадовців підозрюють у розкраданні близько трьох мільйонів гривень при ліквідації шахти на Волині
  • 24 Червня 12:33 Начальника управління Луцькради підозрюють у розтраті понад двох мільйонів гривень на реставрації «Батьківщини»
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
Спільнота Увійти

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.