• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 16 Червня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Суд підтвердив порушення луцьких чиновників на тендері при купівлі РЕБа

Суд підтвердив порушення луцьких чиновників на тендері при купівлі РЕБа

Автор: Антон Філіппов
11 Лютого 2025 в 09:10
У категорії: Новини
Волинський окружний адміністративний суд

Луцькі посадовці при замовленні засобу радіолокаційної боротьби (РЕБ) для військових на тендері невиправдано відхилили дешевшу на понад 100 тисяч гривень пропозицію. Державна аудиторська служба вказала на порушення, однак посадовці Луцької міської ради не погодилися і звернулися в суд. Феміда підтвердила висновки аудиторів. 

Відповідне рішення 9-го січня 2025 року виніс Волинський окружний адміністративний суд.

9 серпня 2024 року виконавчий комітет Луцької міськради оголосив про пошук постачальника портативного засобу протидії безпілотникам Квертус (AD Kraken counter FPV F4 M50) або аналога з тим, щоб передати його військовим. Очікувана вартість становила пів мільйона гривень.

Товар запропонували три фірми. За результатами аукціону, який відбувся 19 серпня, найвигіднішу ціну запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «Мінвік» – 379,5 тисяч гривень. Фірма запропонувала антидронову систему «Sky protect». ТОВ «Інститут гігієни, екології та санітарії» запропонувало засіб протидії безпілотникам за 380 тисяч гривень. А ТОВ «Квертус» запропонувало свій товар найдорожче – за 481,2 тисячі гривень.

27 серпня виконком ухвалив рішення про відхилення пропозиції ТОВ «Мінвік» через виявлені невідповідності, а 29 серпня через невідповідності відхилили і пропозицію ТОВ «Інститут гігієни, екології та санітарії». 5-го вересня договір про постачання РЕБа підписали з ТОВ «Квертус». 

В управлінні Західного офісу Держаудитслужби в таких діях побачили порушення – 23 вересня ухвалили рішення про початок перевірки закупівлі і у підсумку заявили, що порушення таки було.

Згідно з висновком аудиторів від 7 жовтня луцькі посадовці безпідставно відхилили пропозицію ТОВ «Мінвік», посилаючись на невідповідність у технічних характеристиках запропонованого ними обладнання. Як оцінили аудитори, характеристики приладу цієї фірми входять у межі визначених виконкомом вимог, хоча й містять суперечливу інформацію. 

«У технічних умовах, наданих в складі тендерної пропозиції ТОВ «Мінвік», зазначено технічні характеристики: «вага приладу не більше 50 кг, споживана потужність не більше 900 Вт», тобто в межах визначених замовником технічних характеристик до приладу, а саме: «… 4. Потужність споживання виробу – не перевищує 1800 Вт. 5. Вага комплекту – до 70 кг. …», – зазначили у висновку.

Виконкому Луцької міськради як замовнику аудитори поставили у вину те, що він не розмістив в електронній системі для «Мінвіка» повідомлення з вимогою усунути невідповідності, натомість одразу вирішив відхилити його тендерну пропозицію.

Держаудитслужба не стала домагатися скасування цієї закупівлі, але зобов’язала виконком здійснити заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому. Зокрема, притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, які допустили порушення, а також провести економічні навчання та роз’яснювальну роботу. Крім того, протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку луцькі посадовці мали оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію, що свідчить, що вони такі заходи вжили. 

Але виконавчий комітет Луцької міськради не погодився із висновком і вирішив через суд визнати його протиправним та скасувати. Серед іншого, посадовці зазначають, що ані у висновку, ані в наказі аудитори не зазначили, яке ж конкретно порушення вони виявили. Також звертають увагу, що технічні умови і їх відповідність вимогам для них на цьому тендері були пріоритетом.

Ухвалою від 4 листопада Волинський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у даній справі. Суддя Віктор Мачульський встановив, що обладнання, яке запропонувало ТОВ «Мінвік», дійсно відповідає вимогам замовника. Водночас він звернув увагу на інше: якщо замовник мав на увазі інші вимоги до технічних характеристик РЕБа, аніж ті, які запропонувала відхилена фірма, то мав чітко усе написати.

«Суд погоджується з доводами відповідача, що у Додатку 4 до тендерної документації Замовника «Технічна специфікація» ним не було зазначено «4. Потужність споживання Виробу – 1800 Вт і більше. 5. Вага комплекту – 70 кг, і більше». Отже, в Технічних умовах, наданих в складі тендерної пропозиції ТОВ «Мінвік», вказано технічні характеристики: «вага приладу не більше 50 кг, споживана потужність не більше 900 Вт», тобто в межах визначених Замовником технічних характеристик до приладу».

Суд дійшов висновку, що оспорюваний представниками луцької влади висновок контролюючого органу є обґрунтованим та прийнятий правомірно і підстав його скасовувати немає.

Власником київського ТОВ «Квертус» є Андрій Знайченко, а керівником – Ярослав Філімонов. За час існування з 2017 року фірма отримала замовлень на 539,8 мільйона гривень. Вона – виробник засобів протидії дронам. Продукція компанії має державну сертифікацію, кодифікацію NATO і контракти з Міністерством оборони України.

Директором і власником одеського ТОВ «Мінвік» є Дмитро Псарюк. За даними аналітичної системи YouControl, фірму у жовтні 2023 року створив Віктор Міняйло. І спочатку вона була зареєстрована у Харкові. Сума бюджетних договорів, які отримало ТОВ «Мінвік» з початку створення, – 401,7 мільйона гривень. 

Як раніше писала «Сила правди», управління Ковельської міської ради безпідставно відхилило на тендері пропозицію фірми, завдяки якій можна було зекономити бюджетні кошти на ремонті вулиці Ольжича.

Антон Філіппов

Журналіст
Теги матеріалу: ProzorroАндрій ЗнайченкоВійнаВійна в УкраїніВіктор МачульськийВіктор МіняйлоВолинський окружний адміністративний судДмитро ПсарюкЗакупівліЛуцька міська радаСудТендерТОВ «Квертус»ТОВ «Мінвік»Ярослав Філімонов
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

«Були збої»: чому у Луцьку не усі почули сигнал повітряної тривоги під час ворожої атаки

Наступна новина

Потягне на 17 мільйонів: у волинській лікарні переробляють приміщення для радіотерапії

Схожі Публікації

На Волині суд вдруге оштрафував автоімпортера за фіктивні євросертифікати

Автор: Оксана Коваленко
16 Червня 2026 в 11:42
0
Волинська митниця

Любомльський районний суд визнав винним у порушенні митних правил керівника приватного підприємства «Волпас» Володимира Пазина...

Детальніше

Неподалік Луцька планують збудувати молочну ферму

Автор: Оксана Коваленко
15 Червня 2026 в 17:46
0
Сільськогосподарське приватне підприємство «Дружба» планує збудувати молочну ферму в селі Воютин Луцького району

Сільськогосподарське приватне підприємство «Дружба» планує збудувати молочну ферму в селі Воютин Луцького району на ділянці...

Детальніше

Лікарню на Волині за майже пів мільярда гривень будуватиме львівська фірма

Автор: Оксана Коваленко
15 Червня 2026 в 17:03
0
Психіатрична лікарня замовила будівництво нового корпусу

Комунальне підприємство «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» замовило будівництво корпусу медзакладу за майже пів...

Детальніше
Наступна новина
Волинська обласна клінічна лікарня

Потягне на 17 мільйонів: у волинській лікарні переробляють приміщення для радіотерапії

  • 16 Червня 11:42 На Волині суд вдруге оштрафував автоімпортера за фіктивні євросертифікати
    • 15 Червня 17:46 Неподалік Луцька планують збудувати молочну ферму
    • 15 Червня 17:03 Лікарню на Волині за майже пів мільярда гривень будуватиме львівська фірма
    • 12 Червня 14:15 У Луцьку за понад мільйон гривень з молотка пішло майно збанкрутілого товариства
    • 12 Червня 10:37 У близьких родичів волинського податківця знайшли майна на 20 мільйонів гривень
    • 11 Червня 18:09 За підозрюваного в хабарництві посадовця Луцького ТЦК внесли заставу
    • 11 Червня 17:15 Спільнота «Люди правди»: як долучитися і які переваги
    • 11 Червня 16:49 На Волині суд оштрафував автоімпортера на понад 4 мільйони гривень за фіктивні євросертифікати
    • 11 Червня 9:47 Волинське підприємство планує звести птахофабрику поруч кордону з Білоруссю
    • 10 Червня 16:23 Луцька влада дала зелене світло новому житловому комплексу на Метельницького
    • 10 Червня 13:10 BlueMax – спеціалізовані рішення для ігрових приводів
    • 10 Червня 12:04 У Луцьку адвоката викрили на отриманні хабаря
    • 10 Червня 9:30 Посадовця дорожньої компанії на Волині покарали за зрубані дерева
    • 9 Червня 17:00 Суд оштрафував імпортера автівок з Волині майже на пів мільйона гривень за підробні євросертифікати
    • 9 Червня 14:22 Ексдиректора волинської шахти покарали за невиконання рішень суду
    • 8 Червня 17:55 Міненерго заявило про масштабні порушення на Волиньвугіллі
    • 8 Червня 16:25 На Волині комунальне підприємство придбало паливо за цінами вдвічі вище ринкових 
    • 8 Червня 10:54 Посадовця лікарні на Волині підозрюють у корупції щодо встановлення інвалідності
    • 8 Червня 9:30 Де можна отримати домен в подарунок? Топ 5 хостерів!
    • 5 Червня 18:54 У ліцеї Луцька – нові підозри через фіктивне працевлаштування військовозобов’язаних
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.