Мешканка Луганської області пішла на співпрацю з росіянами і очолила поштове відділення окупаційної адміністрації держави-агресора. Луцький міськрайонний суд Волинської області засудив її до трьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду від 23 липня 2024 року.
До повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну Олена Горохова працювала начальницею відділення поштового зв’язку «Бондарівка» Луганської дирекції «Укрпошти». 24 лютого 2022 року село Бондарівка на Луганщині, де розташовувалось це відділення, захопили російські війська. До червня 2022-го представники держави-агресора створили у ньому власне відділення пошти.
Олену Горохову окупанти призначили його керівницею. Жінка отримала посаду начальниці «отделения почтовой связи «Бондаревка» у складі так званої «почты ЛНР». На цій посаді вона допомагала російським загарбникам: надавала поштові і фінансові послуги, зокрема, займалася прийманням та відправленням поштових відправлень, грошових переказів, продавала газети та журнали.
З 1 листопада 2023 року на території України вона перебувала у розшуку. А наприкінці листопада того ж року справу щодо Олени Горохової передали до Луцького міськрайонного суду: її звинуватили у колабораційній діяльності, а саме щодо провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором (ч.4 ст. 111-1 КК України).
Луцький міськрайонний суд розглядав справу за відсутності обвинуваченої – в межах спеціального судового провадження. Жінка показань суду не надавала і будь-яких клопотань від неї не надходило. Проте її сповіщали про судовий процес всіма доступними способами. Крім того, держава забезпечила їй захисника.
Винуватість колаборантки довели показами свідків та іншими доказами.
У суді співробітник Харківської дирекції «Укрпошта» розповів, що у червні 2022 року через Telegram зв’язувався з жінкою. За його словами, вона повідомила, що з окупованої території «не виїжджала, виїжджати не збирається та вже працює начальником поштового зв’язку луганської народної республіки».
Інший свідок повідомив, що Олена Горохова – це його родичка, яка після окупації пішла на співпрацю з російською владою. Він бачив на сайті від так званої «ЛНР» відео, де вона висловлювала антиукраїнські заклики та підтримувала окупаційну владу. Крім того, свідок спілкувався із мамою обвинуваченої, яка повідомила, що її доньці окупаційна влада запропонувала ту ж посаду, яку вона займала до вторгнення, а Олена Горохова добровільно на неї погодилася. Окрім того додав, що вважає, що вона чекала на «руський мір» і була проросійських поглядів.
До суду також надали відео, у якому Горохова надає інтерв’ю як начальниця відділення поштового зв’язку «Бондарівка» від так званої «ЛНР». На підставі цих та інших доказів суд дійшов висновку, що жінка добровільно погодилася на співпрацю з окупантами, і визнав Олену Горохову винною у колабораціонізмі.
Їй призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з конфіскією майна. Крім того, жінку позбавили права обіймати матеріально-відповідальні посади на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на десять років.
Раніше «Сила правди» розповідала, що Солом’янський районний суд Києва суд продовжив нічний домашній арешт луцьким братам-комуністам, яких судять за антидержавні заклики.