• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 25 Травня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Яку суму з бюджету сплатили мешканцям Луцької громади, постраждалим від обстрілів у 2025 році 

Яку суму з бюджету сплатили мешканцям Луцької громади, постраждалим від обстрілів у 2025 році 

Автор: Оксана Коваленко
5 Лютого 2026 в 14:00
У категорії: Новини, ТОП новини
Обстріли Озерецька збори Чебелюк

Упродовж 2025 року мешканці Луцької громади, постраждалі від обстрілів Російською Федерацією, отримали близько 27 мільйонів гривень виплат із місцевого бюджету. Більшість цих грошей – це компенсації за будматеріали і оренду тимчасового житла. Натомість постраждалі, з якими вдалося поспілкуватися «Силі правди», кажуть, що їм досі не вдалося повернутися у власне помешкання.

Про виплату компенсацій на запит «Сила правди» повідомив виконавчий комітет Луцької міської ради.

З початку війни Луцьк зазнавав неодноразових атак російською армією. Внаслідок цього у громаді загинуло 10 людей. Однак, найбільших руйнувань місто зазнало влітку 2025-го. Загинула молода пара. А близько 160 сімей, зокрема на вулицях Озерецькій та Івана Кожедуба, залишилися без житла. Тоді люди подали більше 50 заяв на допомогу на понад 800 тисяч гривень. 

«Сила правди» поцікавилася у луцької влади, яку виплатили компенсацію заявникам. У листі-відповіді за підписом заступниці міського голови Ірини Чебелюк йдеться, що постраждалим від обстрілів території Луцької громади Російською Федерацією у 2025 році сплатили загалом близько 27 млн гривень з міського бюджету.

Компенсацію люди отримали за трьома статтями: 

– 134 людини, житло яких стало непридатним для проживання внаслідок ворожої атаки, отримали 11,7 млн гривень матеріальної допомоги на оренду помешкань; 

– 551 особі виплатили майже 12,7 млн грн як відшкодування вартості будівельних матеріалів на ліквідацію наслідків обстрілу;

– 144 мешканці Луцька отримали одноразову адресну грошову допомогу на суму 2,3 млн гривень.

«Сила правди» запитала у жителів пошкодженого і частково зруйнованого будинків, які виплати вони отримували.

Іванна Романюк мешкала у будинку на вулиці Стрілецькій. За її словами, отримала лише одноразову грошову допомогу 10,8 тисячі гривень від благодійного фонду «Право на захист». За оренду житла їй не платять, бо вона на це не претендувала:

«Моя помилка, що я не подавала жодних заявок, бо мені свого часу в усній формі неодноразово було сказано, що у нас в будинку лише одну квартиру визнано такою в якій неможливо проживати. Тоді це все було на емоціях. Тож я просто переїхала до батьків», – пояснила пані Іванна. 

Компенсацій за придбані будматеріали лучанка поки що не отримувала. Вона не може почати ремонт у власній квартирі доки не перекриють пошкоджений дах будинку.

«На разі я не можу виконувати жодних робіт, адже наш будинок визнано таким, що потребує капремонту (потрібен спочатку ремонт даху та стін). Все що ми зробили, це підбили стелю плитами, щоб я могла включити опалення взимку, аби не йшла цвіль по стінах. Саме стеля найбільш пошкоджена в моїй квартирі», – каже постраждала від обстрілу.

Будинок на вулиці Стрілецькій, що зазнав пошкоджень унаслідок обстрілів РФ. Це вигляд стелі в одній з квартир.
Так виглядає стеля в квартирі Іванни Романюк, в яку вона вселилася за рік до обстрілу. Фото надане Іванною Романюк.

Іванна Романюк та частина інших мешканців будинків на Стрілецькій створили ОСББ, щоб, за рекомендацією Луцької міськради, відремонтувати свої будинки за програмою «ВідновиДІМ», яка фінансується Фондом енергоефективності та ЄС. Голова одного з ОСББ Олександра Опейда повідомила «Силі правди», що нині мешканці своїм коштом мають оплатити обстеження стану будинків для оформлення необхідних документів:

«Поки оформляємо документи. Нам кажуть, що маємо робити це за кошти ОСББ, а це дуже важко, кошти немалі, грошей на рахунку нема… Хтось виїхав, є багато пенсіонерів».

Лучанка Наталія, яка попросила не називати її прізвища, торік мешкала в нині розібраній частині будинку на Озерецькій у 3-кімнатній квартирі.

Будинок на Озерецькій в Луцьку під час розбирання
Квартира лучанки Наталії була в тій частині дому, яку розібрали.

На запитання про виплати з міського бюджету у 2025 році вона підтвердила, що її сім’я із трьох осіб отримала одноразову допомогу з бюджету 24 тисячі гривень (по 8 тисяч на кожного), а також щомісяця має компенсацію за найм квартири – 14 тисяч гривень. Ще 1000 гривень доводиться доплачувати самостійно.

«Про компенсацію на житло мовчать. А мені найбільше хочеться своє. У нас з попередньої квартири тільки дитячий стіл лишився. А поки живемо у чужій, то переживаю, чи захочуть продовжити оренду, термін якої літом закінчиться», – розповіла постраждала.

Що ж до зруйнованої через обстріл частини багатоповерхівки в Луцьку, то після демонтажу частини будівлі експерти вивчають питання, чи можна її добудувати. Результат, за інформацією начальника управління капбудівництва Луцької міськради Василя Ліщука, мають повідомити наприкінці лютого.

Раніше «Сила правди» писала, що Луцьк вкладає в енергобезпеку майже 13 мільйонів гривень.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: Василь ЛіщукВійна в УкраїніІрина ЧебелюкЛуцька міська радаракетні обстріли
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Міський голова звітував про реконструкцію котельні у Луцьку, на відновленні якої не економили

Наступна новина

Скільки роботи у волинських служителів Феміди було у 2025-му

Схожі Публікації

На Волині та Рівненщині громадські активісти моніторитимуть публічні інвестиції в школи, лікарні та укриття

Автор: Юрій Горбач
23 Травня 2026 в 10:15
0
Антикорупційний штаб презентація проєкту у Луцьку 1 Євгенія Вірлич Вероніка Бальбуза

Громадська організація «Антикорупційний штаб» розпочала проєкт «Контроль публічних інвестицій у Волинській та Рівненській областях». Експерти...

Детальніше

Менеджер бізнесу родини Палиці, фігурант плівок «Мідас» у розпал війни скуповував землю й готелі біля Буковелю

Автор: Сила Правди
22 Травня 2026 в 18:10
0
Фігурант плівок “Мідас” Ігор Хмельов у розпал війни скуповував землю та готелі біля Буковелю

Менеджер бізнесу родини нардепа з Волині Палиці, бізнес-партнер підсанкційного бізнесмена Міндіча та колишній топменеджер оборонної...

Детальніше

«Рибалка» на митниці: як на Волині роками працювала схема із фальсифікованими євросертифікатами

Автор: Дар'я Тимошкова
22 Травня 2026 в 17:25
0

На Волинській митниці кілька років працювала масштабна схема з розмитнення автівок за підробленими сертифікатами EUR.1....

Детальніше
Наступна новина
Луцький міськрайонний суд

Скільки роботи у волинських служителів Феміди було у 2025-му

  • 23 Травня 10:15 На Волині та Рівненщині громадські активісти моніторитимуть публічні інвестиції в школи, лікарні та укриття
  • 22 Травня 18:10 Менеджер бізнесу родини Палиці, фігурант плівок «Мідас» у розпал війни скуповував землю й готелі біля Буковелю
  • 22 Травня 17:25 «Рибалка» на митниці: як на Волині роками працювала схема із фальсифікованими євросертифікатами
  • 22 Травня 16:13 АМКУ оштрафував бізнесмена і його родичку, які розіграли п’ять земельних аукціонів на Волині
  • 22 Травня 14:02 На Волині викрили зловмисників, які заробляли на автівках, завезених з-за кордону нібито для Сил оборони
  • 21 Травня 15:45 Апеляція скасувала виправдувальні вироки екскерівникам Шацького нацпарку, яких судили за незаконні рубки
  • 21 Травня 14:32 АМКУ вдруге оштрафував фірми, які розіграли аукціони на право користуватися надрами на Волині
  • 20 Травня 17:32 За підозрюваного в корупції чиновника Луцькради внесли понад 3 мільйони гривень застави
  • 20 Травня 15:55 Волинські лісівники готові заплатити майже 42 мільйони гривень полтавській фірмі за охорону
  • 19 Травня 18:18 Офіс водних ресурсів на Волині очолив депутат райради із сусідньої області від «Слуги народу» 
  • 19 Травня 16:35 У Луцьку суттєво піднімуть тарифи на вивезення сміття
  • 19 Травня 12:59 На Волині поліція відкрила кримінал на посадовців сільради через ставок для бізнесмена
  • 18 Травня 17:25 7,5 років тюрми і 1,3 млн компенсації за сексуальне насилля над ученицями, – деталі вироку луцькому тренеру
  • 18 Травня 12:11 Укрпошта скасувала результат аукціону з продажу комплексу будівель у Луцьку й оголосила новий
  • 15 Травня 13:49 У Луцьку суд обрав запобіжні заходи «продавцям інвалідності»
  • 15 Травня 9:59 Тернопільська фірма, яка придбала «Волиньторф», планує видобувати паливо на 180 гектарах
  • 14 Травня 16:20 Національна програма «Скринінг здоров’я 40+»: хто заробляє на дослідженнях на Волині
  • 14 Травня 14:29 Колишньому депутату Волиньради присудили 3,5 роки в’язниці за хабарництво
  • 14 Травня 13:07 Рівненська фірма придбала в Луцьку комплекс будівель за 13 мільйонів гривень 
  • 13 Травня 18:37 Волинь атакували десятки шахедів
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.