Якими були новини про волонтерство у медіа Волині

Мая Голуб

Журналістка, представниця Інституту масової інформації у Волинській області

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

У січні волинські онлайн-медіа найбільше писали в новинах про волонтерські регіональні ініціативи. Це 38% від загальної кількості новин про волонтерство. Найменше публікацій було про міжнародні та індивідуальні волонтерські ініціативи — тільки кожна десята новина про волонтерство була про них.

Такі результати січневого моніторингу Інституту масової інформації, що тривав впродовж 9-13 січня 2023 року. За цей період проаналізовано 1429 новин, із яких про волонтерство – 50, або 3,5% новин. Джинси на тему волонтерських ініціатив зафіксовано не було.

Під аналіз потрапило 5 популярних сайтів Волині: ІА «Волинські новини», «ВолиньPost», «Волинь24», «Район.in.ua» та ІА «Конкурент». Основна мета моніторингу — проаналізувати новини про волонтерські ініціативи (місцеві, міжнародні, індивідуальні), визначити наявність або відсутність у цих новинах ознак замовності.

Найбільше новин про волонтерство було на сайті «Район.in.ua» — 18, а найменше – на сайті «Волинь24» — всього 3 новини. На сайті «Конкурент» було 9 новин про волонтерство, на сайті «ВолиньPost» — 8. 

Такі новини стосувалися збору коштів для допомоги військовим, про волонтерів, які допомагають громадянам та військовим в часи війни, а також про передані гроші для ЗСУ. Загалом 38% новин про волонтерство були про місцеві та регіональні ініціативи. Наприклад, новина про плетіння маскувальних сіток для ЗСУ під час відсутності світла у луцькому Центрі надання адмінпослуг. А колядники Гощанщини показали, що гуртом можна зробити багато та допомогти військовим, адже вони назбирали понад 20 тисяч гривень для солдатів ЗСУ. Також на ярмарку зібрали понад 60 тисяч гривень у Нововолинську на ярмарку для ЗСУ. Також йшлося про те, що за кошти  працівників комунального «Луцьктепла» для військових купили два авто. Такі приклади можна побачити на сайті ІА «Волинські новини» та ІА «Конкурент».

А ще медіа писали про те, що з міста Володимир передали допомогу для солдатів 100-ї окремої бригади територіальної оборони. Їм привезли медикаменти, генератор, будівельні матеріали, наплічники, одяг, продукти харчування та окопні свічки. Окрім цього, передали квадрокоптер та два планшети, які закупили за кошти працівників міськвиконкому та його структурних підрозділів.

Показують приклад безкорисливості і діти. Так, у чотирьох проаналізованих медіа є новина про те, що діти полеглого воїна із Колківської громади віддали наколядовані гроші для військових ЗСУ.

Також всі проаналізовані сайти писали новини про всеукраїнську гуманітарну місію ЗСУ «НА ЩИТІ», яка доставляє тіла загиблих солдатів на Батьківщину.

На сайті «Волинь24» було три новини про гуманітарну місію «На щиті», що привозить загиблих солдатів додому. Інших новин про волонтерство у моніторинговий період там не було. 

До речі, про індивідуальні волонтерські та міжнародні ініціативи було загалом по 10% новин від загальної кількості новин про волонтерство. Наприклад, на сайті ІА «Волинські новини» була новина про волонтерську допомогу від іноземців. Наприклад, про латвійське подружжя, яке привезло гуманітарну допомогу на Волинь.  

На сайті ІА «Конкурент» опублікували цікаву новину, що команда волонтерів з Кривого Рогу розробила дрон-камікадзе. Дрон готують до випробувань, щоб можна було налагодити масове виробництво.

Про всеукраїнські волонтерські ініціативи було опубліковано 20% новин на п’яти промоніторених сайтах.  Наприклад, на сайті «ВолиньPost» є новина про Сергія Притулу, який розповів, що вони за донати придбали «на помсту» дрони, які летітимуть на 30, 200 і 800 кілометрів. Про витрати зібраних коштів новини важливі, адже люди мають знати, хто витратив скільки грошей і на що. 

Про інші волонтерські ініціативи було опубліковано 22% від загальної кількості новин про волонтерські ініціативи. Наприклад, на сайті «Район.in.ua» є новина про те, що вчителі та школярі Мукачівського ліцею №8 передали прикордонникам ще одну партію окопних свічок. Також волонтерство стосувалось і допомоги тваринам. Так, медіа писали про те, що для звірят Рівненського зоопарку подарували сіно за зібрані кошти  волонтерки.

Схожі Публікації

Луцькводоканал

З комунального підприємства «Луцькводоканал» стягують 10 мільйонів боргів за електроенергію. Позов подало товариство «Волиньелектрозбут». Про...

Детальніше
Наступна новина

НОВИНИ

  • У Луцьку створюють перший заклад громадського впливу Misto.cafe. Проєкт відібрав 100 співзасновників
  • На Волині суд дав чоловіку умовний термін за дописи у соцмережах на підтримку російської армії