• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 5 Листопада, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > 80 мільйонів боргів перед збанкрутілим заводом корпорації «Богдан» у Луцьку викупила київська фірма

80 мільйонів боргів перед збанкрутілим заводом корпорації «Богдан» у Луцьку викупила київська фірма

Автор: Олег Криштоф
5 Листопада 2025 в 12:28
У категорії: Новини
Автоскладальний завод № 1

Джерело: uk.wikipedia.org.

Партнери луцького збанкрутілого дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №1» акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», більшість із яких також – банкрути, винні йому понад 80 мільйонів гривень. Серед неплатників і кілька білоруських підприємств. Загальний борг виставили на аукціон. Сумнівний актив викупила київська фірма «Фінансова компанія «Флексіс».

Інформація про аукціон розміщена на електронному майданчику «Prozorro.Продажі».

80,4 мільйона гривень дебіторської заборгованості або ж так званого права вимоги збанкрутілого луцького автозаводу корпорації «Богдан» реалізували з молотка у серпні 2025 року. Стартова ціна продажу – 28,9 мільйона гривень. 

Варто знати, що купівля таких активів дає можливість продавцю отримати хоча б частину боргу банкрута, а компанії-покупцю – придбати його за зниженою ціною, що дозволяє їй отримати прибуток від стягнення коштів з боржника.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

У цьому лоті – борги перед луцьким заводом 14 суб’єктів господарювання, троє з яких – білоруські підприємства.

Левову частку коштів, 78,6 мільйона гривень, винні чотири збанкрутілі компанії, пов’язані з корпорацією «Богдан». Зокрема, ПрАТ «Богдан Моторс» боргувало 48,4 мільйона (це неоплачене зберігання майна, невідшкодовані поліпшення орендованого майна, а також оплата електроенергії та її розподілу, оплачені луцьким заводом як поручителем). Товариство з обмеженою відповідальністю «Плюс Ліфт» (в минулому – «Богдан Ліфт») має 15 мільйонів гривень боргів за роботи і послуги, поставлені але не оплачені товари, суборенду та неповернену поворотну фінансову допомогу. Також Автоскладальний завод №2 АТ «АК «Богдан Моторс» боргував 6,7 мільйона гривень за договорами купівлі-продажу, фіндопомоги та доручення. ТОВ «Бор-Авто» (в минулому – «Богдан-Індустрія») – 8,5 мільйона гривень за непоставлені автомобілі та неповернену фіндопомогу.

Окрім цього, 1,5 мільйона гривень винні активні компанії. 444 тисячі гривень не сплатило за послуги з техобслуговування, поставку деталей і скла харківське комунальне підприємство «Тролейбусне депо №2». 640 тисяч авансу боргує за непоставлений телескопічний навантажувач ТОВ «Рандмансол» (колишнє «Спецтехноекспо») з Кривого Рогу. Міжнародний консорціум «Енергозберігання» винен 400 тисяч гривень, але борг не визнає – каже, що готовий виконати замовлення після доплати. Понад 35 тисяч гривень – заборгована орендна плата підприємця Олександра Кащука, майже 3 тисячі гривень – ТОВ «Рікс-Транс» та 3,6 тисячі гривень ТОВ «Делайт-Агро». 

Цікаво, що в лот включені також борги за непоставлене обладнання трьох білоруських підприємств. ААТ «Вітебський завод електровимірювальних приладів» (ААТ «Віцебскі завод электравымяральных прыбораў»), «Унітарне підприємство «Канектра бел» («Унітарнае прадпрыемства Канэктра бел») та ААТ «Щучинський завод «Автопровід» (ААТ «Щучинский завод «Автопровод») разом винні близько 200 тисяч гривень. У всіх трьох випадках луцький автозавод переказав білоруським компаніям гроші в доларах та євро як попередню оплату за електротовари, але їх так і не отримав. Договори стосуються 2018-го, 2019-го і навіть січня 2022 року.

Аукціон з продажу понад 80 мільйонів гривень боргів відбувся за правилами гібридного голландського аукціону. Під час таких торгів початкова вартість покроково знижується, аж поки хтось із учасників не зупинить це. Далі охочі придбати лот можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої. Переможцем стає той, хто запропонував найбільше. Однак, учасник, який зупинив зниження на першому етапі, має право останнього ходу й може перебити максимальну ціну суперника на третьому етапі.

Такий аукціон розпочинається навіть без учасників, адже є можливість приєднатися вже після старту. Його застосовують для продажу активів, ринкову вартість яких важко визначити: протерміновані кредити, майно банкрутів або в разі неуспішних так званих англійських аукціонів.

У торгах за дебіторську заборгованість збанкрутілого луцького автозаводу взяло участь лише одне підприємство – столична фірма «Фінансова компанія «Флексіс». Вона придбала цей актив при стартовій ціні майже 29 мільйонів гривень у 100 разів дешевше: за майже 290 тисяч гривень. Компанія належить киянину Святославу Болінському, її очолює Тетяна Білоус. Основний вид діяльності фірми – надання інших фінансових послуг.

2021 року суд визнав компанію «Богдан Моторс», дочірнім підприємством якої був автозавод у Луцьку, банкрутом та розпочав процедуру ліквідації, яка передбачала продаж майна акціонерного товариства. Основною продукцією луцького автозаводу були автобуси, тролейбуси та електробуси під маркою «Богдан». 

Аукціон з продажу виробничих потужностей на вулиці Рівненській, 42 відбувся в серпні 2024 року.

«Сила правди» розповідала, що приміщення і землю збанкрутілого автозаводу за понад 250 мільйонів гривень викупила луцька фірма, пов’язана із будівельною компанією «Єврохолдінг».

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: «Виробничо-комерційна компанія «Унітех»ProzorroProzorro.ПродажіДП «Автоскладальний завод №1 ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»Міжнародний консорціум «Енергозберігання»Олександр КащукПрАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс»Святослав БолінськийТетяна БілоусТОВ «Бор-Авто»ТОВ «Делайт-Агро»ТОВ «Плюс Ліфт»ТОВ «Рандмансол»ТОВ «Фінансова компанія «Флексіс»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Які волинські суди найбільш завантажені у 2025 році

Наступна новина

З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових

Схожі Публікації

З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових

Автор: Сила Правди
5 Листопада 2025 в 13:50
0
З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових - Дмитра Нестерука

Національне антикорупційне бюро України екстрадувало з Німеччини до України власника та ексдиректора київської фірми «БК...

Детальніше

Які волинські суди найбільш завантажені у 2025 році

Автор: Олег Криштоф
4 Листопада 2025 в 18:33
0
Луцький міськрайонний суд

Луцький міськрайонний суд зайняв 16 місце серед 663 загальних місцевих судів України за кількістю справ,...

Детальніше

У Луцьку в турборежимі планують звести ветеранський хаб за 80 мільйонів

Автор: Богдан Петровець
4 Листопада 2025 в 16:50
0
На Конякіна у Луцьку будують ветпростір. Підрядник Волиньекобуд

Управління капітального будівництва Луцької міськради за підсумком тендеру доручило збудувати ветеранський простір в обласному центрі...

Детальніше
Наступна новина
З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових - Дмитра Нестерука

З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових

  • 5 Листопада 13:50 З Німеччини екстрадували власника фірми, яка поставила браковану броню для волинських військових
  • 5 Листопада 12:28 80 мільйонів боргів перед збанкрутілим заводом корпорації «Богдан» у Луцьку викупила київська фірма
    • 4 Листопада 18:33 Які волинські суди найбільш завантажені у 2025 році
    • 4 Листопада 16:50 У Луцьку в турборежимі планують звести ветеранський хаб за 80 мільйонів
    • 4 Листопада 8:45 Як вентилятор радіатора впливає на ефективність охолодження авто?
    • 3 Листопада 18:40 Львівська фірма майже за 117 мільйонів відремонтує тубдиспансер у Луцьку
    • 3 Листопада 14:11 У Луцьку земельну ділянку за 16 мільйонів гривень купив партнер ресторатора 
    • 31 Жовтня 17:30 Вплив ваги бронежилета на мобільність
    • 31 Жовтня 13:27 У Луцьку за 8,5 мільйона гривень продали землю під комерційну забудову
    • 31 Жовтня 10:00 Як група «Континіум» нардепа Степана Івахіва захоплює ринок житла на Волині
    • 30 Жовтня 17:43 Пішла у відставку суддя Луцького міськрайонного суду
    • 30 Жовтня 14:30 Електроенергія для підприємств: як обрати постачальника і заощаджувати з KNESS
    • 30 Жовтня 12:09 Луцька міськрада погодила ідею житлової забудови у промзоні на околиці обласного центру
    • 29 Жовтня 14:14 На Волині ексдиректора торфозаводу підозрюють у зловживаннях на 4 мільйони гривень
    • 28 Жовтня 18:25 Чому компанії депутата Волинської обласної ради щастить на підрядах у Ковелі?
    • 28 Жовтня 17:00 Кондиціонер на всі сезони: чому варто купити кондиціонер «зима-літо» і забути про обігрівачі
    • 28 Жовтня 16:08 На Волині повертають державі 14 мільйонів, сплачених за електроенергію для шахти
    • 28 Жовтня 10:20 Із пов’язаної з ексдепутатом Луцької міськради фірми стягують майже 6 мільйонів гривень 
    • 27 Жовтня 16:02 Хто доглядатиме автодороги Луцького району майже за 114 мільйонів гривень
    • 24 Жовтня 16:30 Хто прийшов на восьмий день народження «Сили правди»
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.