Апеляція та відмови у показаннях: як один з директорів «Modern-Expo» хотів уникнути покарання

Ірина Васюхник

Студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінці блогу

П’яний за кермом транспортного засобу – вже не новина і такою подією нікого не здивуєш. На жаль, зараз це на перших шпальтах ледь не всіх ЗМІ. Цікаво, що ж на думці в таких порушників закону і чи взагалі вони думають про можливі страшні наслідки? Певно, що ні. Найпоширеніше «виправдання»: «Ай, проїду! Поліції точно не буде, тому пронесе. Мені все можна!» От остання фраза зазвичай лунає з вуст директорів чи посадовців, які гадають, напевно, що уникнуть покарання завдяки своєму статусу чи посаді. Наївні.

До вашої уваги один з таких «цікавих» випадків. У Луцьку працівники поліції затримали директора департаменту якості у міжнародній компанії «Modern-Expo». Це був Сергій Горай, який у стані алкогольного сп’яніння роз’їжджав по вулицях міста на мотоциклі GEON X-Road. Правопорушення зафіксували 12 травня 2019 року о 02:30 годині.

Луцький міськрайонний суд отримав чимало фактів та доказів винуватості порушника. Серед них протокол, результат тесту «Драгер», що показав 1,84 проміле – стан середнього сп’яніння. До фактів справи додано також письмове пояснення свідків, відеозапис із боді-камери поліцейського та відеозапис, де видно, що саме Сергій Горай був за кермом мотоцикла GEON X-Road. Підсудний на судове засідання не з’явився, а його адвокат подав кілька клопотань про перенесення слухань то через госпіталізацію до лікарні, то через використання законного вихідного дня, який гарантовано донорам.

Тому суд, аби не збігли терміни притягнення до відповідальності, оцінив матеріали справи без присутності порушника і призначив порушнику штраф в розмірі 10 200 гривень та позбавлення права керувати транспортними засобами на 1 рік.

Проте адвокат Сергія Горая подав апеляцію до Волинського апеляційного суду щодо покарання його підзахисного. Він вважає, що постанова судді Луцького міськрайонного суду не відповідає вимогам законодавства, матеріалам та обставинам справи. Також адвокат додає, що суд необ’єктивно з’ясував обставини справи та не мав належних і допустимих доказів.

Втім суддя Волинського апеляційного суду Олег Клок не задовольнив скаргу адвоката, а постанову Луцького міськрайонного суду залишив без змін – тож директора департаменту все ж покарали. Сторона захисту подала на це касаційну скаргу до Верховного суду з проханням скасувати судові рішення і закрити справу про адмінпорушення. Однак суд відмовив у відкритті касаційного провадження.

Схожі Публікації

Наступна новина

НОВИНИ

  • Скільки волинської землі конфіскували у росіян за понад два роки війни
  • В Україні презентували нову аналітичну платформу для громад