• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 9 Червня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 

Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень 

Автор: Оксана Коваленко
6 Травня 2026 в 15:01
У категорії: Новини
Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 млн гривень

Управління капітального будівництва Луцької міськради докинуло ще 33 мільйони фірмі «Волиньекобуд», що зводить ветеранський простір у Луцьку. За підсумком тендеру кінця 2025 року спорудження хабу вартувало 82 мільйони гривень і мало завершитися в рекордні строки.

Ветпростір за типовим проєктом на держзамовлення реалізують одразу в семи містах. Медійники-розслідувачі звернули увагу, що замовником будівельної документації є благодійний фонд і що підрядників обирали непрозоро. Фінансування хабу в Луцьку через можливу переплату моніторить антикорупційна організація Transparency International Ukraine.

Договір про закупівлю додаткових робіт для луцького хабу оприлюднили в системі публічних закупівель «Prozorro» 21 квітня 2026 року. 

Влітку 2025 року уряд виділив 446 мільйонів гривень субвенції на розвиток та розбудову ветеранських просторів у семи регіонах України: на Житомирщині, Закарпатті, Івано-Франківщині, Київщині, а також у Кременчуцькій, Криворізькій та Луцькій громадах. 60% фінансування або 63,5 млн грн – з держбюджету, решта – з місцевого: з розрахунку, що очікувана вартість будівництва майже 106 млн грн, це близько 42,5 млн. 

Споруду зводять на держзамовлення за типовим проєктом. Він передбачає одноповерхову будівлю, що складається з двох блоків – спортзалу і окремого приміщення з кімнатами для консультацій, психологічної підтримки, конференц-залами і невеличким кафе. У Луцьку площа хабу – майже 1,6 тисяч кв м.

За договором, підрядник має завершити зведення ветеранського простору на вулиці Конякіна до 31 січня 2027 року. Будує він його з осені 2025-го і спершу мав впоратися до кінця листопада того ж року, однак не встиг. На той час замовник робіт оцінив ступінь готовності споруди на рівні 30% і запевнив, що усе йде за планом. 

Документ про додаткові роботи вартістю 33 мільйони гривень управління капітального будівництва Луцької міської ради із компанією «Волиньекобуд» підписало без тендеру. У системі публічних закупівель «Prozorro» опубліковано лист Міністерства у справах ветеранів до виконкому Луцькради про погодження внесення змін до проєкту ветеранського простору. Йдеться, що проєкт, розроблений підприємцем Юрієм Ерделі, доповнили додатковими роботами. Зробили це нібито для того, щоб привести проєкт у відповідність до вимог чинних Державних будівельних норм, правил та стандартів.

Проєктом коригування передбачені, зокрема, «влаштування укриття (модульного типу); встановлення сонячних панелей на покрівлі; влаштування зовнішньої дощової каналізації з врахуванням заяви громадян; зміна внутрішнього опорядження стін, стелі та підлог; зміна внутрішніх дверей». 

Договір між УКБ Луцькради і підрядником, компанією «Волиньекобуд» через згадані додаткові роботи підняв вартість будівництва до 115 мільйонів. У документах про закупівлю в «Prozorro» загальна вартість ще більша – 126,7 млн грн. З них – майже 94,6 млн грн відведено на загальні будівельні роботи, 26,1 млн – інші витрати, понад 6 млн – устаткування (зокрема понад три мільйони – на сонячну електростанцію, а ще майже 2,5 млн грн на захисну споруду модульного типу «Варта 2А»).

«Сила правди» запитала у начальника управління капбудівництва Василя Ліщука, чому різняться цифри вартості і скільки ж у підсумку луцькій громаді вартуватиме зведення ветеранського простору. Посадовець запевнив, що луцький проєкт має вміститися у суму до 108 мільйонів: 

«В загальному результаті підрядник не отримає 127 млн. Це все одно буде коштувати менше. Це складна математика – кошторисна робота. Я навіть як керівник Вам не поясню. В момент, коли підрядник вигравав тендер, діяли певні норми, рівень прибутку, рівень загальновиробничих витрат, цін на ресурси. Згодом вони змінилися і вартість об’єкта перерахували по нових показниках. Але, коли потім відбуваються якісь коригування, то підрядник буде ставити в акті виконаних робіт ті ціни й умови, на яких він виграв тендер. Ще жоден об’єкт не подавався без коригування.

Можете додати 82 мільйони, на які виграв тендер, і 33 мільйони гривень – вийде 115 мільйонів. У них входять і деякі роботи, які ми ще й, можливо, не будемо виконувати. І в результаті буде 107–108 млн. В кінцевому результаті проєкт коригується не завжди в сторону збільшення, але в сторону зменшення теж. Наприклад, укриття було передбачено в кошторисі і у першій проєктній документації, і в цій. Але спочатку не змогли його правильно розмістити, бо в тому місці, де спочатку бачили, пролягає тепломережа». 

З нового – підрядник має облаштувати водовідведення на прохання лучан, які мешкають поруч, адже після того, як ділянку під ветпростором підняли насипанням землі, сусідні будинки опинилися на нижчому рівні. Що ж до зміни дверей, то Ліщук пояснив це оновленням норм інклюзивності. Загалом посадовець оцінив готовність ветеранського простору у 80% і очікує, що його завершать до червня.

Будівництво ветеранського хабу в Луцьку здорожчало на 33 мільйони гривень
Фото Суспільного.

Фінансування хабу в Луцьку моніторять аналітики антикорупційної організації Transparency International Ukraine. Вони виявили ймовірне завищення цін на покрівельні панелі та пісок загалом на 7,3 мільйона гривень та збираються перевірити акти виконаних робіт.

Розслідувачі з NGL.media з’ясували, що замовником будівельної документації для ветеранських просторів по Україні є благодійний фонд «Пісні, народжені в АТО» з Дніпра. Засновник фонду Володимир Юрченко не зміг пояснити, чому благодійна організація замовляє будівельну документацію для держпрограми. Архітектор Юрій Ерделі каже, що розробив проект за символічну плату в одну гривню, «бо це для ветеранів». Відзначило видання й інші моменти, які можуть свідчити про непрозорість у цій ініціативі:

«Експертизу адаптованих проектів робили дві організації, ТОВ «УК Експертиза» і ТОВ «Нова-Експерт», витрачаючи менше місяця на кожен об’єкт. Поспішали і на тендерах. У всіх семи громадах до участі в торгах зголосився лише один підрядник, який і отримував замовлення, а умови тендерів фактично унеможливлювали участь інших».

Підрядник у Луцьку – компанія «Волиньекобуд» – заснована вісім років тому в селі Смідин Ковельського району. Її власниками є лучани Михайло Шипелик та Андрій Гринчук. Основний вид діяльності фірми – будівництво житлових і нежитлових будівель. 

Значну частину коштів «Волиньекобуд» заробляє завдяки державним тендерам. Згідно з даними системи публічних закупівель «Prozorro», підприємство з 2016 року отримало від бюджетних організацій 231 замовлення на 1,1 мільярда гривень. У 2021 році компанія отримала державних підрядів на майже 174 мільйони, у наступний рік ця цифра зменшилася до 11,6 мільйонів, але в 2023-му різко зросла до 177 млн. У 2024-му компанія отримала державних замовлень на понад 170 млн гривень, а 2025-й для екобудівців ще більш грошовитий: компанія уклала угод на 301,7 мільйона гривень.

Раніше «Сила правди» писала, на Волині поліція розслідує передачу 8,6 га землі під Луцьком родинній фірмі нардепа Палиці.

Оксана Коваленко

Редакторка
Теги матеріалу: ProzorroАндрій ГринчукБудівництвоБФ «Пісні, народжені в АТО»бюджетВасиль ЛіщукВолиньгромадаЛуцькМихайло Шипеликнароджені в АТО»ТендерукриттяУправління капітального будівництва Луцької міської ради
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Не відповідають критеріям доброчесності: як експерти «допитували» кандидатів з Волині на конкурсі до ВАКС

Наступна новина

Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі

Схожі Публікації

Ексдиректора волинської шахти покарали за невиконання рішень суду

Автор: Оксана Коваленко
9 Червня 2026 в 14:22
0
Андрій Пилипюк

Колишнього очільника шахти №1 «Нововолинська» Андрія Пилипюка покарали за невиконання рішень суду у 2016–2017 роках...

Детальніше

Міненерго заявило про масштабні порушення на Волиньвугіллі

Автор: Сила Правди
8 Червня 2026 в 17:55
0
Волиньвугілля

Міністерство енергетики повідомило про масштабні порушення на державному підприємстві «Волиньвугілля». Їх виявили під час аудиту....

Детальніше

На Волині комунальне підприємство придбало паливо за цінами вдвічі вище ринкових 

Автор: Оксана Коваленко
8 Червня 2026 в 16:25
0
На Волині комунальне підприємство придбало паливо за цінами вдвічі вище ринкових 

Луцький міськрайонний суд наклав арешт на документи комунального підприємства «Ковельтепло» в межах розслідування справи про...

Детальніше
Наступна новина

Що вилучили при обшуку на Луцькспецкомунтрансі

  • 9 Червня 14:22 Ексдиректора волинської шахти покарали за невиконання рішень суду
    • 8 Червня 17:55 Міненерго заявило про масштабні порушення на Волиньвугіллі
    • 8 Червня 16:25 На Волині комунальне підприємство придбало паливо за цінами вдвічі вище ринкових 
    • 8 Червня 10:54 Посадовця лікарні на Волині підозрюють у корупції щодо встановлення інвалідності
    • 8 Червня 9:30 Де можна отримати домен в подарунок? Топ 5 хостерів!
    • 5 Червня 18:54 У ліцеї Луцька – нові підозри через фіктивне працевлаштування військовозобов’язаних
    • 5 Червня 16:13 Заступника воєнкома Луцька затримали за підозрою в хабарництві
    • 4 Червня 18:04 Справа про ремонт дороги на Волині фірмою депутата пішла на третє коло судів
    • 4 Червня 17:31 На Волині орендаря зобов’язали повернути громаді земельну ділянку на майже 60 гектарів
    • 3 Червня 18:16 На Волині розслідують корупційну схему в одному з підрозділів ТЦК
    • 3 Червня 12:41 З Волиньелектрозбуту стягують майже пів мільйона гривень через сумнівну угоду з обласною лікарнею
    • 2 Червня 17:43 Фірма з орбіти Палиці придбала будівлю в історичній частині Луцька
    • 2 Червня 15:35 Як допомогти алкоголіку: що можуть зробити близькі
    • 2 Червня 11:05 У працях викладачки вишу на Волині виявили творчість штучного інтелекту 
    • 1 Червня 14:44 Обвинуваченого в корупції чиновника Держпродспоживслужби на Волині знову судять
    • 30 Травня 11:30 «Туалетна схема» чи невдалий проєкт: історія недобудованої халупи у Луцьку
    • 29 Травня 16:50 Найгучніші корупційні справи 2025 року на Волині і їх результати
    • 29 Травня 12:14 Ковельводоканал оштрафували за зловживання монопольним становищем
    • 28 Травня 21:34 На Волині депутат напав на журналістів «Сили правди» і викрав у них телефон
    • 28 Травня 14:04 На Волині брат з сестрою розіграли тендери на постачання риби і яєць – АМКУ оштрафував
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.