• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 4 Березня, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > ДБР викрило махінацію з лісом на Волині

ДБР викрило махінацію з лісом на Волині

Автор: Сила Правди
21 Січня 2026 в 11:31
У категорії: Новини
На Волині ДБР викрило схему незаконного збуту понад 165 кубометрів деревини, організовану лісничими та місцевим підприємцем

ДБР викрило лісничого та його помічника з філії «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України». Разом з місцевим підприємством, за даними слідства, посадовці навесні 2024 року незаконно збували цінну деревину. Збитки оцінюють у понад 400 тисяч гривень. Наразі кожен з них переказав значні суми на підтримку ЗСУ.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань 19 січня 2026 року.

За інформацією ДБР, лісничий та його помічник одного з лісництв філії «Ковельське лісове господарство» держпідприємства «Ліси України», а також місцевий підприємець організували схему незаконного збуту цінної деревини з подальшою її переробкою в деревообробному цеху. 

«Щоб приховати злочин, посадовці вносили до електронної системи обліку деревини неправдиві відомості – занижували обсяги, зазначали нижчу якість та інше походження лісопродукції. Записи здійснювали від імені іншого працівника. Після перевезення колод з них знімали бирки та повторно використовували їх для маркування іншої деревини. Це дозволяло здійснювати перевезення за однією й тією ж товарно-транспортною накладною», – деталізувало ДБР.

У березні-квітні 2024 року таким способом вони незаконно вивезли із лісів понад 165 кубічних метрів соснових колод. Деревину возили вантажним транспортом на територію деревообробного цеху знайомого підприємця.

Загальна вартість незаконно зрубаного лісу перевищила 400 тисяч гривень.

Правоохоронці повідомили усім трьом про підозру за ч. 4 ст. 246 КК України (незаконна порубка, перевезення та зберігання лісу, вчинені за попередньою змовою групою осіб, що спричинили тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Санкції статей передбачають до семи років позбавлення волі.

Фігуранти повністю визнали свою провину та вже відшкодували державі завдані збитки. Крім того, інформує ДБР, кожен із підозрюваних, усвідомлюючи шкоду, заподіяну країні в умовах воєнного стану, переказав на підтримку Збройних сил України по 100 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована екологічна прокуратура Волинської обласної прокуратури.

Як писала «Сила правди», на Волині судитимуть угруповання, яке заробляло на нелегальній лісодеревині

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Війна в УкраїніВолиньДержавне бюро розслідувань (ДБР)ДП «Ліси України»ДП "Ковельське лісове господарство"Корупціякримінальна справаСпеціалізована екологічна прокуратура
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Луцьк вкладає в енергобезпеку майже 13 мільйонів гривень

Наступна новина

Хто постачатиме м’ясо у дитсадки Луцької громади на понад 14 мільйонів гривень

Схожі Публікації

Закордонні відрядження луцьких депутатів під час війни: хто, куди і навіщо їздив

Автор: Владислав Першута
3 Березня 2026 в 16:25
0

Упродовж 2023–2025 років більше половини – 25 із 42 – депутатів Луцької міської ради отримали...

Детальніше

Волинська дитяча лікарня замовила ремонт відділення за майже 30 мільйонів

Автор: Оксана Коваленко
3 Березня 2026 в 15:24
0
Волинська дитяча лікарня замовила завершення ремонту відділення хірургії за 12 млн

Волинське обласне медоб’єднання захисту материнства і дитинства через тендер замовило реконструкцію відділення невідкладної допомоги з...

Детальніше

На Волині експосадовець ДСНС торгувався з колишнім прокурором за майже 17 соток курортної землі

Автор: Олег Криштоф
3 Березня 2026 в 12:27
0
Ділянка в Шацьку, яку придбав ексчиновник ДСНС Билиця

Шацька селищна рада продала з молотка майже 17 соток землі під будівництво об’єктів рекреаційного призначення....

Детальніше
Наступна новина
Департамент освіти Луцької міської ради провів закупівлю м’яса для дошкільних закладів Луцької громади. Право постачати курятину й свинину для відвідувачів дитсадків здобуло місцеве підприємство «Куртушка». 

Хто постачатиме м’ясо у дитсадки Луцької громади на понад 14 мільйонів гривень

  • 3 Березня 16:25 Закордонні відрядження луцьких депутатів під час війни: хто, куди і навіщо їздив
  • 3 Березня 15:24 Волинська дитяча лікарня замовила ремонт відділення за майже 30 мільйонів
  • 3 Березня 12:27 На Волині експосадовець ДСНС торгувався з колишнім прокурором за майже 17 соток курортної землі
  • 2 Березня 17:54 На Волині суд скасував приватизацію восьми гектарів землі у «Цуманській пущі»
  • 2 Березня 16:04 Луцька чиновниця та волинський прокурор – у центрі розслідувань через нерухомість у Буковелі
  • 28 Лютого 10:00 Як вибрати жіночий спортивний костюм для тренувань і відпочинку
  • 27 Лютого 16:30 Голова Волинського адмінсуду йде на підвищення
  • 27 Лютого 15:02 На Волині селищна рада здала в оренду 6 гектарів поля столичній фірмі
  • 27 Лютого 14:23 На Волині виявили незаконну вирубку дерев на понад 6 мільйонів гривень
  • 27 Лютого 11:59 Влада Володимира за рекомендацією антимонопольників скасувала рішення про графік роботи приватного бізнесу
  • 26 Лютого 16:33 Ексдиректора нацпарку на Волині та його спільників виправдали у справі про незаконну рубку
  • 26 Лютого 14:15 Чоловічі печатки: символ статусу та стилю
  • 26 Лютого 10:00 Скільки зарплати і премій отримали головні волинські прокурори у 2025 році
  • 25 Лютого 17:56 Викладачку волинського вишу покарали за хабар 
  • 25 Лютого 14:31 У громаді на Волині київська фірма харчуватиме дітей за понад 50 мільйонів
  • 25 Лютого 12:21 У Google надсилають безглузді скарги на Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
  • 24 Лютого 17:46 Верховний Суд повернув державі садибу Терещенків, за яку боролася фірма ексдружини нардепа з Волині 
  • 24 Лютого 14:17 Селищна рада на Волині програла у судах справу щодо 35 гектарів самосійного лісу
  • 23 Лютого 17:03 Волинського бізнесмена-депутата підозрюють у розкраданні коштів на ремонті для комунальників
  • 23 Лютого 11:04 Експосадовця-лісівника з Волині підозрюють у недбалості, що призвела до збитків на понад 5 мільйонів
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.